dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pompa wody do CO: LESZNO 25POr40A - sys. GRUNDFOS - LFP ?

    Posiadam zainstalowaną w swoim obiegu CO (jak widać na dołączonym zdjęciu) pompkę wody LESZNO 25POr40A - sys. GRUNDFOS - LFP. W tej chwili zawór (zaznaczony strzałką) na rurze równolegle do pompki jest zakręcony. Proszę o poradę czy można i czy będzie to pomocne w obiegu, żeby tenże zawór odkręcić. Tak myślę, że jak byłby odkręcony to zanim włączy się pompka woda szybciej dotrze do obiegu i kaloryfery będą szybciej ciepłe. Czy dobrze kombinuję czy lepiej zostawić ten zawór zakręcony?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pomka wody do CO.jpg
Wyświetleń:	954
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	30345  

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    W miejscu tego zaworu powinien być zawór różnicowy, który sam się otworzy kiedy nie będzie prądu i pompa się wyłączy. Jeśli otworzysz ten zawór podczas pracy pompy to woda będzie krążyć w kółko w tym krótkim układzie, i grzejniki będą grzać słabiej. Jeśli nie będzie prądu to powinieneś otworzyć bo woda grawitacyjnie będzie miała lżej o niż poprzez pompę popłynąć do kaloryferów.
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  3. #3

    Domyślnie Pytanie?

    Witam!
    Zastanawiam się właśnie nad wyborem pomp do inst CO i CWU. Czy może Pan powiedzieć jak sprawuje się ta LFP w Pana instalacji bo z tego co wiem to jedno i to samo z G-FOS...
    Dzięłki za odp!

  4. #4

    Domyślnie

    Witam. Pompę mam już kilka lat i działa bez zarzutu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony