dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak szeroka sciana fundamentowa lana w ziemi?

    Witam i pytam.Czy sciana fundamentowa lana w ziemi na 30 cm szeroko i dołem poszerzona do 50cm jest dopuszczalna?Natomiast 80 nad ziemią czy wystarczy lane w szalunkach na 25 szeroko skoro mury mają być też 25?beton b-20.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Jak Cie stać to lej grube na 1m, ale 25cm ściany wystarczy , chyba że masz ścianę trójwarstową lub inną nietypowa. A typowa ława to szer.60cm i 35 wysoka.

  3. #3

    Domyślnie

    Powinno to wyglądać tak jak na tym rysunku. Grubość pionowego elementu uzależniona jest od grubości scian, np w trojwarstwowych musi sie na czym 3 warstwa opierac.


    Uploaded with ImageShack.us

    Ale zazwyczaj dla oszczędnosci czasu bo pieniedzy napewno nie jest to wykonywane tak


    Uploaded with ImageShack.us

    Tak jak rysunki przedstawiają góra równa sie z wysokością gruntu. Dopiero na tym np z bloczków betonowych robisz w zależności od terenu np 50 cm wysokości fundamencik o szerokości uzaleznionej od scian

  4. #4

    Domyślnie

    No dzięki a przed zasypaniem tej częsci nad ziemią czy musze ten beton zaizolować i pojakim czasie bo znajomy mówi że nie musze bo ten metr w ziemi i tak nie bedzie zaizolowany

  5. #5

    Domyślnie

    jasne....sluchaj znajomego...zaizolowac i ocieplic styropianem bezwarunkowo...po jakim czasie....hmmm no przed zasypaniem...ja mam sciane od piwnicy na glebokosci 3 metry ponizej gruntu i styropian 10 tam poszedl. a fundament na czesci niepodpiwniczonej przy zalewaniu rozkopalem o 10 cm szerzej i wstawilem od razu pionowo styropian rowniez 10...
    Ostatnio edytowane przez photos ; 23-11-2010 o 20:21

  6. #6

    Domyślnie

    no tak tylko po trzech dniach od zalania nie bede izolował a zima juz nadchodzi i nie wiem jak to teraz zostawic.

  7. #7

    Domyślnie

    Aaaa bo my się nie zrozumieliśmy chcesz zrobic fundament i zostawić to na zimę...i chcesz to zaizolowac?? No to faktycznie nie trzeba tego robić odrazu. Bo co z tego ze na zewnatrz ocieplisz jak od srodka bedzie przemarazć...mozesz tak zostawić a na wiosnę to zaizolowac

  8. #8

    Domyślnie

    Nie że chce tylko już w poniedziałek zalałem metr w ziemi monolit i 80 nad ziemią w szalunkach i chciałbym te80 jeszcze zasypać ziemią żeby do wiosny usiadło ale już dziś minus dwa i sypie snieg.czy przed zasypaniem musze wewnątrz zaizolować np.dysperbitem czy zasypać tylko ziemią?No i po trzech dniach to mysle ze nie jest to jeszcze wystarczająco wyschnięte żeby izolować dysperbitem,co myslicie?
    Ostatnio edytowane przez mundek 11 ; 25-12-2010 o 20:05

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mundek 11 Zobacz post
    a może da sie to zasypać a po kilku latach np po skonczeniu budowy zrobić dopiero izolację?
    Jasne, że tak, zwłaszcza od środka !!

    A na poważnie, to zostaw to w spokoju, bo na dysperbit za zimno, a na rozpuszczalnikowe masy izolacyjne (np. Bitumix) masz za mokre ściany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony