dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 95
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przynajmniej jedna szczera opinia: Ukończyłam kurs w 2011 roku. Kurs owszem jest fajny i prowadzą go osoby, które znają się na projektowaniu. Jednak nie ma co się oszukiwać, ale po tym kursie nikt nie otworzy firmy i nie będzie projektował !!! To jest raczej kurs dla hobbystów i osób, które chcą zaprojektować własny ogród. Nie podobało mi się, że wszyscy ciągle wmawiali, że projekty są super, kiedy wcale takie nie były... Albo mówili, że można projektować nie znając roślin... Nie dajcie się naciągnąć. Oni specjalnie tak mówią, żeby się zapisywać na kolejne kursy i nabijać kase. Ogólnie nie ma na kursie nic o samych roślinach i zakładaniu ogrodów. Bardzo mi brakowało takich praktycznych informacji o zakładaniu rabat itd. Ogólnie polecam, ale głownie dla hobbystów. Nie będzie z Was zawodowych projektantów ogrodów po takim krótkim kursie... To za mało...

    Za 3800 zł mozna kupić bez problemu usługę projektanta

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Za 3800 zł mozna kupić bez problemu usługę projektanta
    Elfir - ależ oczywiście że za tą kwotę można poprosić o wsparcie projektanta
    ale , przynajmniej w moim przypadku, nie chodzi o zdobycie projektu , tylko wiedzy i doświadczeń
    dziękuję za opinię , którą załączyłaś - daje mi ona jakiś obraz tego komercyjnego kursu
    a swoją drogą to chyba nikt nie sądzi że kilkudziesięciu godzinach stanie się profesjonalnym projektantem
    do tego potrzebne są studia a nie kurs

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ta opinia jest na tej stronie, którą wkleiłeś

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    a Twoje wprawne oko wypatrzyło tą jedną realną

    proszę więc o jakąś podpowiedź gdzie szukać czegoś podobnego
    no i czy Twoim zdaniem taki kurs ma sens - oczywiście dla samego siebie

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pytanie - masz zmysł plastyczny i wyobraźnię przestrzenną?

    Jeśli nie, nauczyć się mozesz tylko gatunków roślin i ich wymagań.

    To jak z kursem rysunku - osobę, która umie rysować poduczy warsztatu, ale antytalencia w plastyka nie zmieni.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrystynaApi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-002
    Posty
    18

    Domyślnie

    SKula: dzięki - jak sądzę dla mnie będzie za krótki... ponieważ myślę o zmianie zawodu. Jak na razie polecano mi coś takiego w Krakowie (ale działa też w Warszawie więc może zerknij) http://www.artcube.edu.pl/kurs/archi...kurs_2013.html

    Jak Wam się podoba?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja o roślinach uczyłam się półtora roku na studiach (rok dendrologia i pół roku ozdobne zielne). Gleboznawstwo miałam rok, pół roku nawożenie. Mieliśmy rozpoznawanie gatunków zimą, odkrywki geologiczne, praktyki w terenie.

    Do tego rok nauki podstaw - czyli chemia, biochemia, genetyka.

    Uważam, że potem po takich kursach mamy pseudo-projektantów psujących rynek. Bo oferują klientowi coś, co nigdy projektem nazwać nie można (ani pod względem doboru roślin, ani kompozycyjnym). Klient widzi, że zapłacił a dostał śmieć, więc zraża się do projektantów jako grupy zawodowej i zamieszcza potem na forum opinie "lepiej samemu zaprojektować".

    Podobnie z resztą jest w branży wnętrzarskiej. Kursów "projektowania wnętrz" jest od groma i trochę. I potem takie ofiary losu próbują działać w zawodzie. Ostatno we wątku "szczyty kiczu" były zaprezentowane dokonania takiej "projektantki".

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    J

    Uważam, że potem po takich kursach mamy pseudo-projektantów psujących rynek. .
    zgadzam się z Tobą w zupełności
    też jestem zdania ,że jeśli chce się świadczyć usługi to trzeba prezentować wysoki poziom, a tego żaden kurs nawet najlepszy nie zagwarantuje
    ale jednak kursy na własny użytek - powtarzam nie komercyjny, są dobrym rozwiązaniem
    niestety ich organizatorzy wiedząc że na ich podstawie część kursantów próbuje działać na rynku świadcząc usługi - wywindowało ceny do niebotycznych rozmiarów
    zgadzam się studia - powinny kosztować , bo i zakres wiedzy i doświadczeń jest tu pełny i poziom wiedzy zupełnie inny
    ale taki kurs moim zdaniem jest za drogi
    cóż...

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tutaj realizacja ogrodu będąca wizytówką firmy projektującej teoretycznie ogrody. Z profilu działalnosci wnioskuję, że zaczynali jako brukarze lub kamieniarze.



    Z mojego roku tylko ja chyba projektuję ogrody w Pl. Kilka osób poszło na tę specjalizację bo wydawała się łatwa - ot, porysujemy sobie.
    O jednej osobie wiem, że pracuje w Wlk.Brytani przy pielęgnacji ogródów (zawsze wolał zakładac ogrody niż projektować, bo dostawałam od niego zlecenia na projekty). Kilka dziewczyn pracowało w Holandii w szklarniach. A pozostali zmienili kompletnie zawody (jeden to został księgowym).

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z mojego roku tylko ja chyba projektuję ogrody A pozostali zmienili kompletnie zawody (jeden to został księgowym).
    no tak to bywa
    z moich studenckich znajomych to znam też jedną osobę pracującą w zawodzie
    jak do wszystkiego trzeba mieć predyspozycje no i pasję

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    ale kurcze - czasem powstaje pasja i chce się ją zgłębić czy poznać
    nie koniecznie od razu na poziomie profesjonalnych studiów
    a nie wszystko można znaleźć w necie
    tak , co prawda dużo jest , ale diabeł śpi w szczegółach i właśnie te szczegóły są objęte największą tajemnicą
    wiem, że jak każdy chronicie swojego kawałka chleba i nie można mieć o to pretensji

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    jak wiesz pojawiłem się tutaj rok temu i błądząc po omacku z Waszą pomocą pogłębiam swoją wiedzę
    jestem tu częstym gościem i podglądaczem innych postów i pochłaniaczem porad
    nie tylko tych skierowanych do mnie
    cieszę się że jest takie miejsce , chociaż Tobie ono na pewno się "inaczej kojarzy";

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie mam nic przeciwko traktowaniu takich kursów jako dokształcenia dla amatorów ogrodnictwa - fascynat i tak nie zamói projektu, bo woli eksperymentować samodzielnie.
    Albo jako zmianę kwalifikacji ogrodnika-szkółkarza na ogrodnika-projektanta (czyli osoby, która ma podstawy biologii a potrzebuje zajęć z kompozycji i sztuki).

    Ale na takie kursy (i to często finansowane przez UE dla bezrobotnych) chodzi krawcowa, ekonomista i brukarz. I mają nadzieję, że kilka weekendowych spotkań nauczy ich zawodu.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    myślę ,że w każdym zawodzie można się spotkać z osobami, które chcą zawojować świat nie koniecznie wiedzą i kompetencją a wyłącznie najmniejszym kosztem
    na szczęście teraz są narzędzia do szybkiego przekazu informacji , jak chociażby tutaj, i bezwzględny rynek

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    projektowanie ogrodów zrobiło się modne , ale to jednak sztuka i to wymagająca wiedzy i to z wielu dziedzin
    weekendowe kursy będą tak jak z nauką języka....niby się dogadasz na ulicy , ale książki nie przeczytasz

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Skula- prowadzącą- B Gawryszewska to dobra marka i fajny człowiek, więc na pewno będzie tam miło i będą się starali rzetelnie prowadzić zajęcia, no i są to architekci krajobrazu, a nie ogrodnicy, ani architekci, co ma znaczenie. Ale czego się nauczysz, nie wiem, nie za bardzo wiem jak tyle zagadnień zmieścić w 72 godzinach.
    REKLAMA

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Tosiu zgadzam się z Tobą, zdecydowanie.
    REKLAMA

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    no tak 72 godziny to jak kurs na prawo jazdy
    widać ,że są dwie alternatywy : albo studia i profesjonalne przygotowanie i potraktowanie tematu, albo minimalistyczny kurs

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    pozostaje więc samodzielne zgłębianie tematu , no i oczywiście Wasza szczególna "opieka"

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony