dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Zwierzęta przy domku - czy istnieją jakies regulacje prawne?

    Witam wszystkich. Przenosimy się na wieś z zamiarem chowu zwierząt przy domu - działka 2100arów, dwa budynki - mieszkalny i gospodarczy. czy istnieją jakies przepisy, którymi powinniśmy się przejmować? Czy np. powinniśmy uwzględniać zdanie sąsiadów itp? Dodam, ze zwierzęta o które chodzi (poza psami i kotami) to konie (sztuk nie więcej niz 4).
    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    nikt nie wie? nikt nie prowadzi gospodarstwa?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    O jakie przepisy chodzi?
    Skarbowe, budowlane, sanitarne czy działalności rolnej (rolniczej)?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    A co mówi plan miejscowy?
    Ja, np chciałam kilka kurek mieć na działce na wsi.
    Mam w planie MN - teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
    Kurek, kóz, i innych zwierząt gospodarskich mieć nie mogę - -nie wiem jaka ustawa to reguluje ale mogę się spytać w pt.
    Mogę mieć zwierzęta ozdobne bądź domowe, więc kupie sobie kurki ozdobne sztuk 4.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    nie wiem jaka ustawa to reguluje ale mogę się spytać w pt..
    Akurat w tym przypadku, reguluje to Regulamin porządkowy (np. czystosci i utrzymania porządku) gminy (miasta).
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odzew - rozumiem, że ten Regulamin porządkowy jest dostępny w Urzędzie Gminy
    W miejscowym planie nie ma słowa na ten temat, działka - zabudowa jednorodzinna+usługi nieuciązliwe. Dookoła są gospodarstwa z kurami, krowami itp., dlatego wcześniej nie przyszło mi do głowy ze w takim otoczeniu trzeba liczyć się z jakimiś uwarunkowaniami prawnymi w kwestii zwierząt. Jutro wypytam jeszcze w gminie o ten Regulamin.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Tak na marginesie.


    Cytat Napisał dorben Zobacz post
    - działka 2100arów.
    To sugeruje, ze masz działkę o powierzchni 21ha (210.000m2).
    A aby być rolnikiem ustawowym, wystarczy ponad 1ha (10.000m2) + wykształcenie rolnicze (lub zamiennie, co najmniej średnie).
    Jest to istotne, bo i w niektórych przypadkach (sytuacjach) ułatwia „życie”.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony