dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 72
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    A u mnie takie pomorenowe nazwy: moja to Lodowcowa, jest też Morenowa (ładna!) ale najbardziej podoba mi się Dolomitów - ładna nie?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    A wiecie, ze jedna z Rad Miejskich chciała uhonorować żołnierzy Armii Andersa nadając beztrosko jednej ulicy nazwę " Obrońców Monte Cassino". Na szczęście w porę skorygowano ten lapsus.

    Dla tych którzy akurat byli chorzy gdy na historii przerabiano ten temat wyjaśniam, że Polacy z II korpusu Armii Andersa zdobywali Monte Cassino zawzięcie bronione przez Dywizję SS Hermann Göring
    ... w której walczyli chłopaki ze Śląska i Pomorza.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurg
    Cytat Napisał Wowka
    A wiecie, ze jedna z Rad Miejskich chciała uhonorować żołnierzy Armii Andersa nadając beztrosko jednej ulicy nazwę " Obrońców Monte Cassino". Na szczęście w porę skorygowano ten lapsus.

    Dla tych którzy akurat byli chorzy gdy na historii przerabiano ten temat wyjaśniam, że Polacy z II korpusu Armii Andersa zdobywali Monte Cassino zawzięcie bronione przez Dywizję SS Hermann Göring
    ... w której walczyli chłopaki ze Śląska i Pomorza.

    I z Hamburga, Essen, Monachium ..... to fakt.
    Ale w całych Niemczech ze świeca szukać ulicy np. Obrońców Staligradu, Dzieci Zamojszczyzny itd.
    W końcu żyjemy w Polsce a......
    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    A wiecie, ze jedna z Rad Miejskich chciała uhonorować żołnierzy Armii Andersa nadając beztrosko jednej ulicy nazwę " Obrońców Monte Cassino". (...)
    Przypomniało mi się, że w Bielsku Białej Jest osiedle Karpackie gdzie ulice noszą nazwy górskich szczytów czy jezior (np. Morskie Oko) . I tak się złożyło że jak zmieniano nazwy ulic po 1989 roku które nosiły nazwy związane z komunizmem to na tym osiedlu zmienili także ulicę Czerwonych Wierchów na Andersa.
    P.S. Dla tych którzy nie wiedzą to Czerwone Wierchy to nazwa pasma trzech gór w Tatrach, a nazwa pochodzi od ich koloru.

  5. #45

    Domyślnie

    Ja z najdziwniejsza nazwa ulicy spotkalem sie w Zbaszyniu
    ul. Zaulek Starego Mielcucha

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    W Będzinie na jednym domów jest duży napis Ulica K. Wielkiego
    W sumie taki skrót jest lepszy niż np. Ulica Kazimierza W - to by zbyt przypominało kronikę kryminalną

  7. #47

    Domyślnie

    No czemu ja tak dawno tutaj nie zaglądałam? Czemu uhahałam się do śloz. Moja ulica kiedyś nazywała się pięknie Różana ale przyszło nowe i zmieniło ale w Dziekanowie Leśnym można sobie zamieszkać na ul np. Bolka i Lolka, Kaczki Dziwaczki, Czerwonego Kapturka itd. Czyż to nie urocze?
    Gośka

  8. #48

    Domyślnie

    W Michalinie koło Warszawy jest ulica Woodrowa Wilsona. Tak też jest napisane na tabliczkach. Miejscowi nazywają ją Wodorowa.

  9. #49

    Domyślnie

    ja obecnie mieszkam na os. Bajkowym, na ul. Wieczorynki, ale blisko jest Misia Uszatka, Sierotki Marysi, Lisa Witalisa, Złotej Kaczki i wielu innych bajkowych postaci

  10. #50

    Domyślnie

    A ja mieszkam na osiedlu gdzie są ulica: Gdańska, Warszawska, Poznańska, Jeleniogórska, Zgorzelecka, Kłodzka itd.
    Około 30 ulic od nazw miast. A wszystko na małym osiedlu domków jednorodzinnych. Czasami jak ktoś się pyta to nie wiem gdzie konkretnie leży dana ulica, choć wiem że jest
    Uczę się na błędach - szkoda że moich

  11. #51

    Domyślnie

    Tsunagirl! Chyba wiem, skąd jesteś!

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    A ja mieszkam na Pracy. Nie wiem czy to dobry, czy zły omen.
    Ale mam znajomą, która nazywa się Krakowska i mieszka w Krakowie na ul. Krakowskiej

  13. #53

    Domyślnie

    danuska, na dodatek budujemy dom blisko moraska, rozany potok, a wlasciwie umultowo

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    W Będzinie na jednym domów jest duży napis Ulica K. Wielkiego
    W sumie taki skrót jest lepszy niż np. Ulica Kazimierza W - to by zbyt przypominało kronikę kryminalną
    To równie dobrze może być Karol Wielki

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    rublow - Ze względu na położenie ok 300 m. od zamku wniesionego przez Kazimierza Wielkiego to raczej Karol odpada. Chociaż po wejściu do Unii to kto wie

  16. #56

    Domyślnie

    Tsunagirl! Fajowo! Nareszcie ktoś nie ze Skórzewa! Gratuluję, bo okolica jest REWELACYJNA!

  17. #57

    Domyślnie

    danuska, te okolice znam od dziecka i pamietam gdy "różany potok byl tylko potokiem" bez domow, plywalni, itd. ale tak czy inaczej nadal jest slicznie, lacznie z jaszczurkami biegajacymi po polach i bocianami wchodzącymi na naszą działkę pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    W dzisiejszym Głosie Wielkopolskim jest duża wkładka o Umultowie i Radojewie piszą w niej min. o mnie
    cytuję ,,Jeżeli ktoś jest bardziej przedsiębiorczy i wie jak sprawę załatwić.........
    to kupuje dużą działkę, na przykład hektarową i buduje sobie siedlisko. Z jednej strony nie ma tutaj prawa zabudowy , a z drugiej wyrastają rezydencje na dużych działkach. I to nawet w miejscach, w których rzeczywiście nic nie powinno się budować '' i dalej w tym tonie.
    W sumie odebrałam to jako komplement.
    Z ciekawostek wczoraj wieczorem jak wracałam do domu sarenka przyłożyła w mój samochód, na szczęście nic się jej nie stało .
    Poza tym ta okolica sprawia że chce mi się cały czas spać i chodze taka jakaś odrealniona............................

  19. #59

    Domyślnie

    marie, musze przeczytac co ciekawego napisali w glosie; szkoda sarenki i samochodu tez! do mojego latem wlazla jaszczurka (siedziala w rulonie papy, ktora wlozylismy do bagaznika nie przypuszczajac w ogole ze cos tam moze byc) i przypomnialo jej sie zanzaczyc swoją obecność na skrzyzowaniu ul. Bukowskiej i Kraszewskiego, przemknela po moim siedzeniu i uciekla pod schowek z przodu, na szczescie auto prowadzil moj maz i zachowal troche zimnej krwi, bo ja chyba spowodowalabym niezly wypadek i jeszcze zwialabym z samochodu;

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ech z tymi złodziejami okradli nas

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony