dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Przemyslales to?
    Dla malej antresoli chcesz robic schody, ktore jesli maja byc uczciwe i wygodne to ci zajma duzo miejsca pow. parteru, ze wspomne jeszcze o konstrukcji.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    przemyślałem oczywiście nie będą to schody takie jak w ostatnim muratorze a miejsce jest muszę uzupełnić wątek budowlany żona właśnie wymyśliła że antresolę oprę na ścianie pokoju i na ściance na której będą wisiały meble kuchenne remontuję mieszkanie tak że 35 metrowy pokój będzie pełnil rolę salonu kuchni i sypialni (kiedyś była to klasa)

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: buber dnia 2002-04-24 11:21 ]</font>

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    No to nie latwe zadanie, troche kucia i naprawiania cie czeka, nie zazdroszcze.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja sobie nie zazdroszczzę ale wiesz każda rzecz którą sie zrobi wywołuje radosć i będzie inaczej niż maja wszyscy

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    W którymś numerze "Czterech Kątów" pokazano antresolę na dwóch poziomach. Pierwszy pod którym stoi samo biurko jest niższy, tak że, stojąc na górze nie uderza się głową w sufit. W Twoim przypadku byłoby to na poiomie około 130 - 140 cm, szerokie mniej więcej tak jak biurko. Drugi poziom na którym leży sam materac może wtedy być wyżej, tak aby przed biurkiem pod antresolą było wystarczająco dużo miejsca. Na pierwszy poziom prowadziły schody, można by tam postawić stolik pod telewizor lub tym podobne.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    buber

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    217
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No calkiem nieźle tak tego jeszcze nie widziałem będę to musiał przetrawić ale zaczyna się mi podobać
    Dzięki Hary

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ioka

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.W naszym, będącym na etapie pokrywania dachu domu,jest antresola.Bardzo nam się ten element podobał i w projekcie i teraz kiedy go zaczęło być widać. Niestety zupełnie nie mamy na razie na nia pomysłu, tylko jakieś zarysy. Zamarzyły nam się jakieś pastelki i jedna ze ścian (kominkowa) ze zwykłego kamienia. Pomóżcie proszę jezeli macie jakiś oryginalny pomysł na aranżację tejże. Dolny pokój ma ok. 45 m2, jest zupełnie nieustawny-niestety, ma przewidziany kominek, z pokoju mają wieść drewniane schody na poddasze i jest połaczony z kuchnio-jadalnią.Najgorszy problem to co zrobić z "dachem" który przeiez będzie widać z dołu! Nie chcielibyśmy boazerii, choć nie ukrywamy-jest praktyczna.

  8. #28

    Domyślnie

    Też planujemy antresolę. Dla nas koniecznie muszą być widoczne elementy drewniane więźby pod dachem - choćby celowo dołożone po wykończeniu. Dom nabierze charakteru. Bartt


  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mrenias

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie ANTRESOLA - zdjęcia, problemy, pomysły i nie tylko

    Witajcie!
    Szukam od dłuższego czasu ciekawych rozwiązań do mojego salonu z antresolą. Jak wiadomo taki rodzaj salonu nie jest tak prosto urządzić, a już problem dobrego oświetlenia rośnie do rangi mega problemów.
    Dlatego chciałem, żebyśmy w tym miejscu mogli podyskutować na temat tego typu salonów.
    Teraz właśnie jestem na etapie instalacji elektrycznej w domu i cały czas się martwię tym, że salon może nie być dobrze oświetlony.
    W załączeniu mogę dać na dzień dzisiejszy fotkę mojego wirtualnego salonu oraz salonu w stanie surowym.
    Czekam na Wasze zdjęcia i cenne uwagi dotyczące zagospodarowania tak wielkiej przestrzeni.

    POZDROWIONKA !!!








  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    tutaj dobrze zagrają "długie lampy".

    A odnośnie inspiracji : Dom w Kazimierzu Dolnym Kuryłowicz
    oświetlenie spuszczone na stalowych linkach do odpowiedniej wysokości:

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Miałam podobny problem i mam podobną antresolę (u Ciebie swobodnie zmieszczą się schody, u nas jest ostre kombinowanie, bo schody miały być chowane, więc miejsca nie przewidziano)



    Amatorska wizualki:




    Nad stolikiem kawowym najprawdopodobniej będą wiszące lampy-żarówki (3), nad stołem jakaś duża lampa, a na antresoli reflektorki (techniczne) na listwie. Na ścianie szczytowej jest też jakieś wyjście na lampę, która ma delikatnie podświetlać górę tej ściany (to pomysł męża, nie jestem przekonana, chodziło o to, żeby ta góra nie była taka ciemna).

    Jest kilka wątków o antresolach na forum, może tam znajdziesz coś ciekawego.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie zdjęcia antresoli-domków z antresolą

    Wstawiajćie zdjęcia Waszych domków z antresolą,a konkretnie urzadzonych antresoli, zdjęcia żyrandoli (czasem cięzko dostać taki długi żyrandol) ,i wszytskim związanym z takimi domami, piszcie o wadach ,zaletach takich domków.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie







    Wady: ciepło, trudno było wymyślić odpowiednie (zajmujące mało miejsca) schody. U nas miało to być biuro-gabinet, jest graciarnia i biblioteczka.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar agakaga
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Pomorze
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Dla mnie nie ma wad, zaletą jest oczywiście przestrzeń. Salon jest dobrze doświetlony, lampy to trzy dmuchawce, ale ten element może się jeszcze zmienić. Na antresoli będzie biblioteczka i miejsce do oglądania filmów.




  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar agacinka
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    podbeskidzie
    Kod pocztowy
    34-000
    Posty
    1

    Domyślnie

    moja antresolaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000107.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	216033

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Widzę,że temat odżyłPiękne sa Wasze antresole,każda ma inny klimat i ja jestem dalej za

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar judyta87
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-316
    Posty
    56

    Domyślnie

    Te przestronne andresole wyglądają naprawdę super Jest to dla mnie pewna inspiracja. Ale kurczę, zastanawiam się, jak jest z ogrzaniem takiej przestrzeni. Czy zimą nie jest tam zimno? Na pewno jest sporo powietrza i jest czym oddychać

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    verunia

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Sprawdza się ogrzewanie podłogowe, ale ciepło z kominka ucieka głównie do góry, mimo to po czterech latach mieszkania z antresolą jestem zadowolona z tego rozwiązania.

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Tak, tylko ogrzewanie podłogowe, ale fakt, że trudno dogrzać, dlatego wspomagamy się kozą.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam
    Mam dylemat jak wykończyć antresolę. Zdjęcia ukazują stan dzisiejszy. Chodzi mi o tą część po lewej, w kształcie trójkąta (między skosem a słupkiem) Jak to wykończyć? Wolałbym w tym miejscu zostawić widoczny skos bez wymurowanej ścianki. Dać tam część dalszą barierki. Z tym, że te dwa słupki obok siebie sprawiają, że cała barierka przerwana nimi może źle/ dziwnie wyglądać. Poradzi ktoś? Jeśli murować to teraz najlepszy czas na to. Jeśli zostawić to chciałbym mieć jakąś wizję na wykończenie tego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3884ad8c44824c0dcb8d13572fcb5d2d87b483eef9c7dae9691994560bf7273e.0.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	331322   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c1b020e039312a13a3e4201d70a5fe0e6b2f982a076d20f651aabb5ad62947d5.0.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	331323   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e281d816c18b66b93628e62d4b0b3b69d93a5c1971e8af302e96d96ae4819197.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	331324   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fc5940e6564deb8efb04195661582e2a5cf70125196132357a7104eda4dbec05.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	331325  

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony