dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 61
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1211
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie Inaczej niż wszyscy, czyli rozważania nad betoniarką - komentarze

    Jeżeli ktoś chciałby skomentować mój dziennik, zapraszam tutaj
    Ostatnio edytowane przez dr_au ; 09-12-2010 o 22:49

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam.
    A gdzie dziennik ?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    W sygnaturce, czyli tutaj:

    Dziennik
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dzięki.

    Działeczka ładna, gramotna.
    Jeszcze tylko , gdzie ?

    Dom ma być więc m.in. z jednej strony budowany wedle projektu indywidualnego, z sauną i dosyć duży (ponad 200 m2). Z drugiej zaś ma być bez garażu (pojawi się pewnie za czas jakiś jako osobny budynek), bez rekuperatora, kominka grzewczego, instalacji solarnej, pompy ciepła, GWC, odkurzacza centralnego, ogrzewania podłogowego i masy innych rzeczy uznanych przez nas za zbędne. Za każdą z tych decyzji stoją jakieś przemyślenia (i analiza strategiczna – a jakże). Przemyślenia te sukcesywnie powinny znaleźć się w dzienniku, czy starczy na to wytrwałości i czasu, to się jeszcze zobaczy. Być może jednak pomogą komuś w podjęciu jego własnych decyzji budowlanych.
    Nad tymi rzeczami proponuję się jeszcze raz zastanowić. Później jest trudno je zabudować.
    1. Rekuperator - Przy dzisiejszych oknach, i drzwiach , działanie wentylacji grawitacyjnej jest wątpliwe i kłopotliwe.
    2. Kominek - wybudować tylko komin, dopływ powietrza i jeżeli trzeba kawałek rury do co
    3. Rozprowadzić tylko rury
    4. Podłogowe - zależy od projektu domu, ale przy dużych salonach, przydatne

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    . Działeczka nieopodal Krakowa. Co do pozostałych kwestii to mam zamiar trochę o tym napisać, w skrócie:

    1. Na razie założeniem jest wentylacja "hybrydowa" (czyli regulacja ciągu przez wentylator w kominie + wywietrzniki higrosterowane w oknach). Decydują tu nie tyle koszty, bo różnica nie będzie powalająca, co szeroko pojęte usability. Ściślej - przez większą częśc roku i tak lubimy mieszkać przy otwartych oknach, boję się szumu powietrza na anemostatach (nienawidze hoteli, w których szumi klimatyzacja), do tego dochodzą problemy z okresowym czyszczeniem wentylacji (nikt mnie nie przekona, że nawet przy najlepszych filtrach wentylacji nie trzeba będzie przynajmniej raz na rok wyczyścić). Natomiast problem wentylacji nowych, szczelnych domów rzeczywiście istnieje. Byłem w kilku takich i duchota jest nie do wytrzymania. Stąd też właśnie w przypadku rekuperatora najbardziej się łamię. Ale zwycięży pewnie zasada KISS

    2. Kominek jest must have . Nie wyobrażam sobie domu bez kominka, uwielbiam palić w kominku okrągły rok itp. Chodziło mi jedynie o kominek grzewczy (DGP albo z płaszczem wodnym). Tu również decydują dosyć złożone kwestie użytkowe. W każdym razie celem jest kominek obłożony szamotem, akumulującym ciepło i tak umieszczony, żeby trochę podgrzać cały dom.

    3. Od odkurzania jest - co do zasady - dochodząca . W każdym razie nie postrzegam tego jako udogodnienia.

    4. Z podłogówką jest jeden problem - tego co jest na podłodze. Raz, że bardzo lubię drewno i bardzo nie lubię płytek (to jeszcze byłoby do przejścia), dwa - lubię dywany na podłodze. Nie tylko dlatego, że robi sie - jak to mówią rosjanie - ujutno, ale równiez dlatego, że w przyjemny sposób zmieniają akustyke pomieszczenia. Istotne zwłaszcza przy dużych (a zwłaszcza wysokich) salonach.
    Ostatnio edytowane przez dr_au ; 12-12-2010 o 17:46 Powód: Usunąłem bardziej szczegółowe dane lokalizacyjne. Tak jakoś lepiej. I tak jak ktoś znajomy na to trafi, to będzie miał ubaw.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    Witam się, będę zaglądać.
    Jeszcze wszystkiego nie przeczytałam, ale zapowiada się ciekawie.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Dopiero dziś zobaczyłam ten dziennik.... zapowiada się ciekawie, dobrze się Ciebie czyta Jeśli jeszcze będziesz w miarę regularnie zdjęcia wstawiał to będzie to jeden z moich ulubionych dzienników

    pozdrawiam

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa. Zdjęć trochę dorzucę, a za chwilę zaczną pojawiać się rysunki, bo dostałem już co nieco od architekta. Do samego budowania (i związanych z tym zdjęć budowlanych) jeszcze sporo czasu - jeżeli wystartujemy późnym latem/w początkach jesieni, to będzie dobrze. Trzeba załatwić papierologię, trochę innych formalności (media na działce) no i - last but not least - odpowiednio ustawić finansowanie.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Włączyłąm subskrypcję, więc mam nadzieję, że powiadomienia będę dostawiać

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    Włączyłąm subskrypcję, więc mam nadzieję, że powiadomienia będę dostawiać
    Bardzo mi miło . Historyjka musi mieć swoją dramaturgię, ale będzie jeszcze dosyć czasu na opowieść zanim naprawdę zacznie się coś dziać
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  11. #11
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    Witam,

    słowniczek terminów używanych przez "agentów nieruchmości" po prostu rewelacja!!!!!!!!

    generalnie popieram w 100% rozważania dotyczące wyboru działki.
    faktycznie inaczej niż wszyscy, no niż duża większość........ bo duża większość ma jedno kryterium - CENA - a potem jest jak jest............


    pozdr.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_au Zobacz post
    Bardzo mi miło . Historyjka musi mieć swoją dramaturgię, ale będzie jeszcze dosyć czasu na opowieść zanim naprawdę zacznie się coś dziać
    czekam więc

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    czekam więc
    Wedle życzenia. Tym razem punkt obowiązkowy każdego dziennika budowy (i z reguły najmniej interesujący), p.t. "poszukiwania działki"
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  14. #14

    Domyślnie

    Witam.
    Czekam niecierpliwie na dalsze losy .
    Choć założenie, co do działki mieliśmy inne, ale też mocno sprecyzowane. Miejsce akcji podobne, mieszkamy w Krakowie a działki poszukiwaliśmy w okolicy Krakowa (może nieco dalszej). Nic tylko dodać, że podobnie szukaliśmy jej kilka lat. Dlatego między innymi z zaciekawieniem czytam Twoje rozważania. Życzę powodzenia, będę na pewno stałym czytaczem Twojego dziennika.
    Pozdrawiam
    Katka

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Nooo bardzo intrygująco się zapowiada! Czytając Cię, przewija mi się przed oczami film retrospekcyjny z moimi zmaganiami z pre i budowania. Widzę duże podobieństwa, choć u mnie to było jeszcze bardziej rozciągnięte w czasie... Ale ogromną radość sprawiał mi każdy najmniejszy kawałek tego procesu, choć długi i kręty był jak jelito... wszyscy jednak znamy z autopsji, że proces trawienny jest przyjemny zarówno na początku jak i końcu... Czekam na cd...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2mm Zobacz post
    generalnie popieram w 100% rozważania dotyczące wyboru działki.
    faktycznie inaczej niż wszyscy, no niż duża większość........ bo duża większość ma jedno kryterium - CENA - a potem jest jak jest............
    pozdr.
    Och, ludzie mają różne dziwne preferencje. Np. nie rozumiem, jak ktoś może wydawać po kilka tysięcy na muszlę klozetową, a żal mu na architekta i kupuje projekt gotowy. Albo nie bierze pod uwagę, że będzie codziennie musiał pokonać drogę z domu do miejsca pracy. I to najcześciej x2 :/.

    Ech, ale zobaczymy jak mi wyjdzie. Na razie to wszystko teoretyzowanie. Niemniej z działki jestem zadowolony, mimo że do tej pory nie mogę się otrząsnąć z szoku, jakim była konieczność wyjęcia okrągłej sumki z kieszeni.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał rasia Zobacz post
    Nooo bardzo intrygująco się zapowiada! Czytając Cię, przewija mi się przed oczami film retrospekcyjny z moimi zmaganiami z pre i budowania. Widzę duże podobieństwa, choć u mnie to było jeszcze bardziej rozciągnięte w czasie... Ale ogromną radość sprawiał mi każdy najmniejszy kawałek tego procesu, choć długi i kręty był jak jelito... wszyscy jednak znamy z autopsji, że proces trawienny jest przyjemny zarówno na początku jak i końcu... Czekam na cd...
    Rasia - oglądałem twój fotodziennik i nie wiem, co bardziej mi się podoba, dom, czy działka . I jedno i drugie jest absolutnie zachwycające.

    A co do przyjemności - na razie rzeczywiście mam masę zabawy. Co ciekawe. Zakup działki i wydatki związane z planowaną budową okazały się być bardzo mobilizujące. Zobaczymy, jak będzie dalej, ale na razie to nowe wyzwanie, z którym musimy sobie poradzić.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    Witam.
    Czekam niecierpliwie na dalsze losy .
    Choć założenie, co do działki mieliśmy inne, ale też mocno sprecyzowane. Miejsce akcji podobne, mieszkamy w Krakowie a działki poszukiwaliśmy w okolicy Krakowa (może nieco dalszej). Nic tylko dodać, że podobnie szukaliśmy jej kilka lat. Dlatego między innymi z zaciekawieniem czytam Twoje rozważania. Życzę powodzenia, będę na pewno stałym czytaczem Twojego dziennika.
    Dzięki . W przyszłym tygodniu postaram się wrzucić znów kilka fotek z działki oraz rezultaty dotychczasowych prac architekta. Obawiam się tylko, że z czasem coraz mniej czasu będzie na pisanie .
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  19. #19

    Domyślnie

    Okazuje się, że tak myślących osób jest coraz więcej. My również szukając działki stawialiśmy przede wszystkim na lokalizację. Najważniejszym aspektem był krótkie dojazdy. Od samego początku wiedzieliśmy również, że projekt bedzie indywidualni i bez skosówna piętrze. Projekt koncepcyjny już jest obecnie czekamy na WZ, więc pewnie bedziemy zaczynać podobnie

  20. #20

    Domyślnie

    Ładna działka! Masz tam gaz?
    Analizy SWOT, wywody... hmmm... mam pewne typy zawodowe
    Co do rezygnacji z "udziwnień" typu rekuperacja, pompy ciepła, odkurzacz centralny, kominek z ciepłem itd itp toooooo - poczekamy zobaczymy
    Przy ogromnych przeszkleniach dla nas pompa będzie zbawieniem.

Strona 1 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony