dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Folia kubełkowa raz jeszcze

    Witam,
    Tym razem nie o tym którą strona ja kłaść ale czy w ogóle kłaść. Mam wrażenie że izolacja folią, w zależności od podłoża powinna być rozpatrywana indywidualnie. W moim przypadku jest tak: grunt gliniasty z wysokim poziomem wód gruntowych. Fundament zamierzam obłożyć XPS a wiec bez obaw o nasiąkanie i uszkodzeia mechaniczne. Mam wrażenie że w tym przypadku folia będzie tylko utrudniać odpłynięcie do opaski drenażowej wód podsiąkających pod folię od spodu.
    -Michał

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć!
    Mnie uczono że przy wysokim poziomie wód gruntowych folia kubełkowa jest konieczna. Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym podsiąkaniem wody. Sam jestem ciekaw co inni powiedzą. Pozdrawiam

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czemu uważasz że folia będzie utrudniać odprowadzanie wody do opaski???

    Ja zrobiłem tak zagruntowane
    rapówka,
    ICOPAL - SIPLAST PRIMER,
    papa podkładowa termozgrzewalna sds,
    łączenia przesmarowałem dysperbitem,
    na koniec folia kubełkowa (kubełkami do ściany) wywinięta na drenaż i wystająca poza grunt

    jak sprawdzałem to wygląda to następująco przy mocnym zalaniu wszystko ładnie spływało do drenażu woda nie miała kontaktu z murem ani papą gdyz oddzielała ją folia,

    Gdy było lane bezpośrednio na ścianę wszystko to co spływało z góry dzięki kubełka schodziło po ścianie do drenażu (raczej rzadka sytuacja)

    Więc tu bardzo dobre działanie i bardzo usprawnia przebieg wody

    Nie wiem czy dobrze myślę ale może chodzi o to że między folią a izolacją właściwą (ściną) powstaje wilgoć która potrzebuje dłuższego czasu na odparowywanie co jest widoczne po odstawieniu foli od muru lecz to zjawisko występuje zawsze, dlatego tez folia kubełkowa to izolacja przeciwwodna a izolacje przeciwilgociową i tak musisz zrobić
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 13-12-2010 o 11:17

  4. #4

    Domyślnie

    membrana kubelkowa nie bedzie utrudniac odplywu wod gruntowych do opaski, odplyw bedzie przed membrana i za nia(naczynia polaczone)
    membrana pozwoli scianie fundamentowej odetchnac i podeschnac po chwilowo zwiekszonym poziomie wod gruntowych(zmienne w czasie zjawisko) jesli nie dasz membrany odetniesz doplyw powietrza do sciany fundamentowej co spowolni odplyw wody gruntowej do drenazu
    zasada jest woda jest membrana, przy drenazu rowniez
    Ostatnio edytowane przez face ; 13-12-2010 o 13:32

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.bdg Zobacz post
    Witam,
    Tym razem nie o tym którą strona ja kłaść ale czy w ogóle kłaść. Mam wrażenie że izolacja folią, w zależności od podłoża powinna być rozpatrywana indywidualnie. W moim przypadku jest tak: grunt gliniasty z wysokim poziomem wód gruntowych. Fundament zamierzam obłożyć XPS a wiec bez obaw o nasiąkanie i uszkodzeia mechaniczne. Mam wrażenie że w tym przypadku folia będzie tylko utrudniać odpłynięcie do opaski drenażowej wód podsiąkających pod folię od spodu.
    -Michał
    To jest dom podpiwniczony ?

  6. #6

    Domyślnie

    Parter, bez piwnicy

  7. #7

    Domyślnie

    A czy folia kubełkowa obsypana ziemią, pod jej naporem nie traci swojej "kubełkowości" ?
    Darek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63 Zobacz post
    A czy folia kubełkowa obsypana ziemią, pod jej naporem nie traci swojej "kubełkowości" ?
    poloz ja na betonie i stan na niej to sie przekonasz, mozesz wziac zone na barana abys sie przekonal zupelnie

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie wszyscy robią drenaż opaskowy w sytuacji gdy dom jest niepodpiwniczony.
    Ja jestem zdania, ze taki drenaż jest zbędny. Pod wewnątrz domu i tak nie obniży poziomu wód gruntowych.
    Jeżeli woda nie jest agresywna dla betonu to obecność wody nie wpływa niekorzystnie na parametry betonu.
    Bardzo dobrze ,że jest zastosowany XPS.
    Folia kubełkowa jest moim zdaniem wydatkiem zbędnym i nie przyniesie żadnego efektu.
    Należy wykonać solidna izolacje poziomą, odcinającą poziom murów od fundamentów.
    Same fundamenty dobrze zagęszczać stosując wibrator .
    Jeżeli ściany fundamentowe będą z pustaków betonowych, dbać o to aby nie było pustek i szczelin między nimi.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew100 Zobacz post
    Pod wewnątrz domu i tak nie obniży poziomu wód gruntowych.
    jestes pewien??

    z reszta sie zgodze, sa dwie szkoly, ale jak jest woda i glina to drenaz sie robi - glina mokra jest gruntem wysadzinowym, nie sama woda jest grozna tylko mokra glina w zimie
    a membrane lepiej dac gdy mamy fundament na wierzchu niz pozniej zalowac
    Ostatnio edytowane przez face ; 14-12-2010 o 16:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony