dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1

    Domyślnie gruntowanie ścian

    Proszę poradzcie jak najlepiej się do tego zabrać tzn:

    - czym gruntować i w jakiej proporcji rozcieńczać
    - wałek jak szeroki?
    - raz czy więcej razy gruntować?

    Tynki mam tradycyjne.

    w.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli to są nowe tynki tradycyjne, to bym je gruntował rozcieńczoną farbą, czyli tak naprawdę nie gruntował. Był już kiedyś taki wątek i ktoś pożałował, że nałożył grunt na tynk tradycyjny.
    Grunt ma za zadanie wzmocnić słabe (czyt. pylące) podłoże oraz zmniejszyć i wyrównać jego chłonność. Nowy, dobrze zrobiony tynk tradycyjny nie jest słaby (czyt. nie pyli), ma małą i równomierną chłonność, więc grunt jest dla niego zbędny.
    Tak myślę, ale może się mylę.
    Pokryłem Unigruntem Atlasa posadzkę, tam gdzie będzie parkiet, żeby sie nie kurzyło i się nie wycierała. Grunt utworzył błyszczącą, szklistą warstwę na powierzchni. Przestało pylić, ale mam wątpliwości, czy nakładanie na to zwykłej farby byłoby łatwe i przyjemne.
    Pozdrowionka
    Metal

  3. #3

    Domyślnie

    Może masz rację, ja dodatkowo miałem tynkarzy którzy piaskiem kwarcowym wygładzali tynk. Ale czy przed cyklinowaniem parkietu nie powinienem pomalować lub zagruntować ścian?
    w.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Podobnie jak Ty mam tynki tradycyjne wykończone gładzią wapienno-piaskową. Całość malowałem samodzielnie. Przed malowaniem robiłem rożne proby. Zarówno rozcieńczoną farbą jak i preparatem gruntującym. Najlepiej wychodziło gdy gruntowałem preparatem gruntującym jakiś najtańszy Ace Grunt czy coś takiego. Podstawowa sprawa to z malowaniem odczekać do następnego dnia po gruntowaniu. Do gruntowania stosowałem opryskiwacz ogrodniczy za jakieś 100 zł.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Sorry to byłem ja
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki, świetna koncepcja ten opryskiwacz niż na wałku jeżdzić.
    Ktoś jeszcze trenował taki wariant?
    Opryskiwacz przyda się i tak do ogrodu na wiosnę.
    w.

  7. #7

    Domyślnie

    Woytek-mam pytanie z innej beczki Gdzie kupowałeś i ile płaciłeś za piasek kwarcowy oraz jak Ci się taki tynk podoba, czy może teraz wybrałbyś coś innego.Mam zamiar u siebie identycznie zrobić, mam nawet już tynkarzy umówionych.
    Dzięki za odpowiedź

  8. #8

    Domyślnie

    Opryskiwacz jest dobry ale jak masz już parkiet (a malowanie ścian zwykle przeprowadza się po cyklinowaniu i lakierowaniu parkietu) to jest obawa że sobie narobisz kałuż. No i inne elementy wykończenia też możesz pobrudzić. Pędzel ławkowiec lub wałek jest bardziej precyzyjny, choć wałek też należy dobrać odpowiedni bo będzie pryskało.
    Moje doświadczenie z malowania jest takie: zagruntować wszystko, jeżeli farba ma być jasna, kupić na podkład tańszą białą farbę, rozcieńczyć i pobielić ściany. Wtedy może trzeba będzie mniej warstw farby właściwej. Można też spróbować nie dawać gruntu. Rozcieńczona farba wejdzie w każdą ryskę i będzie mniej widoczna.

    Pzdr

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam "Grunt - Śnieżka" nakładany wałkiem.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał GRom
    Woytek-mam pytanie z innej beczki Gdzie kupowałeś i ile płaciłeś za piasek kwarcowy oraz jak Ci się taki tynk podoba, czy może teraz wybrałbyś coś innego.Mam zamiar u siebie identycznie zrobić, mam nawet już tynkarzy umówionych.
    Dzięki za odpowiedź
    Grom
    Przejedź się w al. Jerozolimskie (przed Michałowicami po lewej stronie jadąc z Warszawy) skład f-my Żwirex mają rewelacyjny pisek do gładzi. Cena jak za zwykły kopalniak 25 zł za tonę. Jedź i sprawdź sam. Ja miałem zamiar również tynkować tzw. kwarcowym ale ten ze Żwirexu jest takiej samej jakości tylko żółty.
    Pozdrawiam

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Sąsiad gruntował wałkiem (amigrunt) i zostały mu przebijające plamy i musiał wiele razy malować. Ja gruntowałam rozcieńczoną tanią farbą i jest ok

  12. #12

    Domyślnie

    Właśnie, rzadku grunt ścieka i tych zacieków trudno później się pozbyć. Lepsza farba.

  13. #13

    Domyślnie

    tutaj jest mowa o gruntowaniu ścian przed malowaniem a czy gruntować ściany przed położeniem gładzi i czym ????????
    //Postępuj tak jak byś chciał aby zasada twego działania obowiązywała powszechnie//

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mkmar

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Usa
    Posty
    148

    Domyślnie

    Już kiedyś pisałem że żałuję iż gruntowałem przed malowaniem. Ponieważ to przećwiczyłem na swoich tynkach to wiem na pewno że lepiej jest zamiast gruntu użyć najtańszej białej rozcienczonej farby np. Śnieżka lub podobna. Grunt jest wymagany pod głądź i na gładź pod farbę, natomiast na tynki tradycyjne lepiej farba chociażby z tego powodu że już wstępnie nadaje kolor ścianom i później łatwiej jest docelowo pokryć farbą ostateczną (innych powodów jest jeszcze wiele). Dobrym rozwiązaniem jest jako farby gruntującej użyć farby Kabe Aquatec - jest to farba krzemianowa dedykowana właśnie na surowe tynki- dobrze wzmacnia tynk, dobrze kryje, jest bardzo wydajna i maluje się nią dużo lżej niż jakąś Śnieżką. Niestety wychodzi trochę drożej ale niewiele ze względu na dużą wydajność- polecam.

  15. #15

    Domyślnie

    podpinam pytanie pod temat bo jest uniwersalny:

    Czym czyścić plamy gruntu na płytkach - niestety spływające krople gruntu (Sopro) zaschły na płytkach i teraz je skrobie mechanicznie -ale może można je czymś zmyć.

  16. #16

    Domyślnie

    A tynki gipsowe z agregatu gruntuje się? Sprzedawca farby kabe mówił, żeby zagruntować rozcieńczona farbą, ale w niektórych pomieszczeniach chce dać tikkurilę i nie wiem, czy tam gruntować, czy śnieżką zagruntować...A może jeszcze raz ta śnieżką czy 1ką przemalować? A potem już tylko jedna warstwa zostanie...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bezdomna
    A tynki gipsowe z agregatu gruntuje się? Sprzedawca farby kabe mówił, żeby zagruntować rozcieńczona farbą, ale w niektórych pomieszczeniach chce dać tikkurilę i nie wiem, czy tam gruntować, czy śnieżką zagruntować...A może jeszcze raz ta śnieżką czy 1ką przemalować? A potem już tylko jedna warstwa zostanie...
    Też mamy zamiar malowac Tikkurilą i ja też nie wiem jaką farbą gruntowac tynki gipsowe z agregatu

    Podpowiedzcie coś

  18. #18

    Domyślnie

    Ja mam tynki klasyczne, wygladzone gipsem. Gruntowalem gruntem z dodatkiem bialej farby, 3:1 mniej wiecej. Jedna warstwa gruntu, dwie warstwy farby i jest lepiej niz dobrze. Wazne tylko, by gruntowac dokladnie, bo w miejscach zle zagruntowanych farba moze nie trzymac.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  19. #19

    Domyślnie

    moim zdaniem najlepszym gruntem jest rozcienczona farba,tak jak piszecie powyzej,troche juz malowalem i zadne grunty nie dadza tego efektu co ta farba mowie o tynkach tradycyjnych

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Mój tynkarz cw na odchodne powiedział, żeby zagruntować gruntem z wapnem. Spotkaliście się z czymś takim?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony