dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Brak membrany dachowej ?

    Razem z kolegą chcieliśmy się zabrać za docieplanie jego dachu,ale nie ma tej pierwszej foli na krokwiach ,i nie wiemy teraz jak z tego wybrnąć,co można zrobić w tej sytuacji ? Czy jest ona konieczna czy może można pominąć to i zrobić to docieplenie bez tej zewnętrznej foli ? Chodzi mi o tą białą folię zaznaczyłem ją czerwoną strzałką na obrazku poniżej.

    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	213..jpg
Wyświetleń:	1019
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	35245  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A strzałka co wskazuje? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    można tylko nie tą wełną co na zdjęciu
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ta strzałka wskazuje to czego nie ma właśnie, to nie moje zdjęcie .Ok jeśli nie jest ona konieczna to bierzemy się do pracy dzięki !

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    nic nie rozumiem. Dach ma pełne deskowanie? To folia niepotrzebna ale musi zostać szczelina miedzy wełną a deską. Bo jak nie ma desek i nie ma folii to co ma?

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    należy dać folię paro-przepuszczalną. Można ją zamocować od wewnątrz pomieszczenia - po prostu przymocować do boku krokwi listwami drewnianymi. Ja tak robiłem w starym domu i sprawdziło się. Folia jest potrzebna (wiatroizolacja, nieszczelności pokrycia dachowego, śnieg).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    nic nie rozumiem. Dach ma pełne deskowanie? To folia niepotrzebna ale musi zostać szczelina miedzy wełną a deską. Bo jak nie ma desek i nie ma folii to co ma?
    Na dachach akurat się nie znam wogóle .. jest oczywiście dachówka ,która z kolei znajduje się na takich deskach ,które to są oparte na krokwiach , a jak patrzyłem na te dachy w różnych domach podczas budowy to pod tymi deskami zawsze była przeciągnięta ta zewnętrzna folia ,potem wełna między krokwie i jeszcze raz ta folia od wewnątrz , i myślałem że bez niej wełna w niektórych warunkach może łapać zbyt dużo wilgoci z zewnątrz ,nie schnąć odpowiednio szybko co by powodowało pleśnienie etc. .. ale ok. jeśli ta zewnętrzna nie jest potrzebna to zrobimy bez niej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Pawlom. A gdzie ją zakończyłeś na dole ?. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ayahuasca Zobacz post
    Na dachach akurat się nie znam wogóle .. jest oczywiście dachówka ,która z kolei znajduje się na takich deskach ,które to są oparte na krokwiach , a jak patrzyłem na te dachy w różnych domach podczas budowy to pod tymi deskami zawsze była przeciągnięta ta zewnętrzna folia ,potem wełna między krokwie i jeszcze raz ta folia od wewnątrz , i myślałem że bez niej wełna w niektórych warunkach może łapać zbyt dużo wilgoci z zewnątrz ,nie schnąć odpowiednio szybko co by powodowało pleśnienie etc. .. ale ok. jeśli ta zewnętrzna nie jest potrzebna to zrobimy bez niej.
    jest potrzebna!
    nikt nie napisał, że nie jest potrzebna, skąd ten wniosek?
    Tylko, żeby dachu nie rozbierać Pawlom radzi ci przybić ją od srodka. Nie jestem pewna, czy to dobra rada, poczekaj, może ktoś jeszcze ma jakis pomysł...

  10. #10

    Domyślnie

    Aha więc pewnie o to chodziło ,żeby tą zewnętrzną uciąć na paski o szerokości dystansu jaki jest pomiędzy krokwiami poszerzoną o tyle aby był zakład na krokwie by móc przybić je do tych krokwi listewkami,a druga folia od wewnątrz normalnie po położeniu wełny,tak ?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Tym sposobem nie zrobisz szczelngo krycia wstępnego. Więcej detali podaj,co to za dach?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlom Zobacz post
    Witam,
    należy dać folię paro-przepuszczalną. Można ją zamocować od wewnątrz pomieszczenia - po prostu przymocować do boku krokwi listwami drewnianymi. Ja tak robiłem w starym domu i sprawdziło się. Folia jest potrzebna (wiatroizolacja, nieszczelności pokrycia dachowego, śnieg).
    Takie rady, chyba w średniowieczu, nazywali herezją (oczywiście w innym temacie ) Poczytaj w necie o funkcji membrany dachowej, zanim coś będziesz radził...

  13. #13

    Domyślnie

    Ok poniżej zamieszczam zdjęcie jak to wygląda ,na dachu jest blachodachówka. Jak widać membrany dachowej nie ma ... mam nadzieje że to jest to tzw. "pełne deskowanie" ,i że nie będzie tu ta folia jednak konieczna .. aha dowiedziałem się że papa na deskach jest więc wydaje mi się że wszystko jest w porządku w tym systemie .. dobiorę grubość wełny tak żeby było 3-4 cm powietrza pomiędzy deskami i wełną ,potem od wewnątrz dam tą folię paroizolacyjną i powinno być git.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1..JPG
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	69,2 KB
ID:	35606  
    Ostatnio edytowane przez Ayahuasca ; 27-12-2010 o 21:53

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Tak.

    jeszcze wełna pod krokwie

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No to w końcu się wyjaśniło jest krycie wstępne czyli żadna folia pod deskami nie jest potrzebna. Należy natomiast otworzyć kalenicę i udrożnić wymiany oraz sprawdzić czy jes wlot powietrza pod deski. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie odnośnie funkcji membrany jaka jest wiatroszczelność. U mnie jest deska i papa a między wełną a deskami przewiduję 3cm szczelinę. Zobaczył to ostatnio znajomy i stwierdził że jest źle bo powinna na wełnie być membrana która chroni wełnę przed zimnym powietrzem w szczelinie. Porównał to go kurtki puchowej. Bez wierzchniej warstwy ciepło z kurtki ucieknie. Tak samo stwierdził będzie z ciepłem z wełny. Na logikę może wygląda to racjonalnie ale przecież w tej 3cm szczelinie je ma porywistego wiatru. Co o tym myślicie bo szczerze to nie wiem co o tym myśleć.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Nie jest potrzebna żadna membrana nad wełną. Przepływy w szczelinie wentylacyjnej są laminarne, czyli powolne, łagodne. Nie wirują tam wiatry.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Porównanie izolacji cieplnej dachu do kurtki puchowej to czysta demagogia. Jakoś ptaki fruwające zimą nie zamarzają. Tak jak wspomniał "piotrek0m" nie ma w tej przestrzeni przepływów burzliwych. Są wyłącznie laminarne i do tego dość skutecznie dławione. Tak zawna wiatroizolacja ma jeszcze uzasadnie w zewnętrznych ścianach pionowych gdy mamy nieszczelną elewację np. deski lub siding. Oczywiście zastosowanie w tym miejscu folii wysokoparoprzepuszczalnej (bo tylko o takiej może tu być mowa) nie będzie błędem ale dodatkowym wydatkiem merytorycznie nieuzasadnionym. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony