dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Problem z drzwiami balkonowymi.

    Witam
    W mieszkaniu mam okna plastikowe... mają z 8 lat i do tej pory nic im nie było ... dzisiaj zauważyłem, że drzwi balkonowe od strony zawiasów nie dociskają się do ramy. Problem ten mam tylko po środku bo dół i góra przylega do ramy dobrze. Nie znam się na drzwiach takich więc nie wiem co zrobić... jak przyłożę rękę to czuje jak wlatuje zimne powietrze. Co mogę zrobić z tym fantem?? Może wystarczy jakąś śrubkę gdzieś dokręcić czy coś??
    Z góry dzięki za info
    Ostatnio edytowane przez krakow2000 ; 29-12-2010 o 14:42

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    banana masz.
    Taki urok plastiku w dużych mrozach
    Do wymiany - polecam na drewno.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Zaraz tam wymiana banana. Może wystarczy dołożyć zaczep? Albo docisk środkowy? W drewnie, to fakt, jak się wybanani, to do bani

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  4. #4

    Domyślnie

    właśnie, moje drzwi balkonowe mają te małe elementy (aż musiałem wyguglać sobie jak to się nazywa) jakimi są dociski zewnętrzne, chyba dwa na danym boku drzwi, jezeli one są i prawidłowo zamontowane to chyba drzwi nie maja prawa się zbananować czy wykrzywić, muszą być dociśniete
    mówię o takim czymś: http://www.oknonet.com.pl/dociski-sk...ne-c-9_10.html

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    banana masz.
    Taki urok plastiku w dużych mrozach
    Do wymiany - polecam na drewno.
    Charlie , Twoje prowokacyjne teksty stają się coraz bardziej niesmaczne.
    Poszukam w zbiorach to może znajdę zdjęcia 8- letnich drewnianych i tutaj wkleję... może zostało z niektórych coś więcej niż sama szyba i klamka.

    Krakow2000
    Nie wiem jakie masz okucia, ale najpierw zacznij od regulacji - wystarczy klucz imbusowy 4 mm do większości okien.
    Na dolnym ( z boku ) i górnym zawiasie ( po otwarciu skrzydła na 90* ) wkręć tak, aby skrzydło "ściągnąć" na stronę zawiasową- mniej będzie wówczas zachodziło od strony klamki. Rzuć okiem na tą instrukcje regulacji - czwarta strona , w drugim i trzecim "kółku" - śruby poziome.
    http://www.tis-kobior.pl/images/stor...onserwacja.pdf
    Jeżeli to nie pomoże to dociski zewnętrzne założyć- jeżeli ich nie ma .

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ale co Ci niesmacznym się staje ?
    a na co ma wymienić - znowu na plastik ?
    Długość życia skrzydła plastikowego w funkcji rozwier to max. 10 lat. Taka technologia, taki materiał itd..
    Rozumiem, że produkujesz okna z 25 letnią gwarancją
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Rozumiem, że produkujesz okna z 25 letnią gwarancją
    Charlie, ja rozumiem Twój pociąg do drewna, ale żeby pisać takie teksty? A Ty znasz kogoś kto daje na szyby lub okna drewniane 25 lat gwarancji? Jak nie znasz lub nikt nie daje, to widać te szklane i drewniane technologie nic lepsze od plastikowych. I po co tak po próżnicy jęzor strzępić?
    PRO QUALITY

  8. #8

    Domyślnie

    W przypadku balkonu rozwiernego z dociskami zewnętrznymi musiało by być skrzydło wygięte o około 1 cm tak zeby dociski nie zazębiały się ze sobą. W realu praktycznie niemożliwe, w fantazjach drewnofilów niektórych jak najbardziej
    Pomijając takie ekstremum przyczyny nieszczelności strony zawiasowej mogą być dwie; za małe zachodzenie skrzydła na ościeżnicę (nieprawidłowo zamontowana rozciągnięta ościeżnica, źle wyszklone skrzydło, źle wyregulowane na zawiasach, zbyt blisko skrzydła przykręcone dociski na ościeżnicy odpychające skrzydło) a druga to nieprawidłowo umiejscowiony na skrzydle element docisku (zbyt blisko uszczelki) przez co docisk jest za słaby a tu regulacji nie ma.
    Kumaty serwisant znajdzie przyczynę i ją usunie. Tyle w tym temacie chyba że faktycznie uważasz że jedyną metodą jest zmiana na okno z materiału biodegradowalnego.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Bezsensowna dyskusja. Gwarancje producentów na plastik i drewno są z reguły takie same (5 lat). Róznica polega (moim zdaniem) na tym, że na plastiku zawsze można "przykombinować- zastosować cieńsze ścianki albo słabsze zbrojenie, a w drewnie jest to znacznie trudniejsze.

    Wracając do sedna sprawy- przyczyn przewiewów może być kilka i jedną z nich (całkiem prawdopodobną) może być "banan". Zaproś więc do siebie kumatego serwisanta i niech zbada sprawę. Jeśli faktycznie będzie zorientowany, to jest szansa że Ci pomoże.
    Wyedytowany, a szkoda...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    nie rozumiem tych co bronią plastiku. To, że pracuje pod wpływem różnic temperatur to LOGICZNE szczególnie przy temperaturze -20 na zewnątrz w nocy i +20 wewnątrz obiektu.
    Aby skompensować naprężenia należy użyć odpowiedniej klasy profila i odpowiednio grubego wzmocnienia.
    Jeśli jednak dochodzi do wybuczenia profila czyli kolokwialnie bananowania tzn., że nie ma odpowiedniego wzmocnienia a profilowi brak odpowiedniej klasy.
    Reasumując to konstrukcja nie została wyprodukowana odpowiednio do naszej strefy klimatycznej !

    W mojej opinii to w Polsce nikt nie produkuje NA DZIEŃ DZISIEJSZY okien plastikowych zgodnie z programem produkcji narzuconym przez producentów profili plastikowych.

    Natomiast w drewnie jest o wiele lepsza sytuacja.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tribalrs Zobacz post
    Bezsensowna dyskusja. Gwarancje producentów na plastik i drewno są z reguły takie same (5 lat). Róznica polega (moim zdaniem) na tym, że na plastiku zawsze można "przykombinować- zastosować cieńsze ścianki albo słabsze zbrojenie, a w drewnie jest to znacznie trudniejsze.

    Wracając do sedna sprawy- przyczyn przewiewów może być kilka i jedną z nich (całkiem prawdopodobną) może być "banan". Zaproś więc do siebie kumatego serwisanta i niech zbada sprawę. Jeśli faktycznie będzie zorientowany, to jest szansa że Ci pomoże.
    Kolego - banan to wada wynikająca z cienkiego wzmocnienia i niskiej klasy profila. Przez cały swój okres życia profil nie powinien banana postawić
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12

    Domyślnie

    Co znaczy okres życia? lat? 7? 10? 15?
    Dość dziwny argument, że coś się nie powinno wydarzyć, a jednak ciągle się "trafia".
    Wyedytowany, a szkoda...

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    jak przeczytasz ze zrozumieniem to co napisałeś to dziwić się nie będziesz.
    Plastik jest dla biednych i naiwnych !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #14

    Domyślnie

    wydaje mi się, żę mam podobny problem z drzwiami balkonowymi ale drewnianymi... chyba się zbananiły! czy można żądać ich wymiany w ramach gwarancji, rękojmi z uwagi na ten fakt??

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Plastik jest dla biednych i naiwnych !
    Cóż za arogancja!!! To przykre zakończenie starego roku.
    PRO QUALITY

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Plastik jest dla biednych i naiwnych !
    Ani to prawdziwe stwierdzenie, ani śmieszne... Gdyby to jakiś dzieciak napisał to można by temat olać ale tobie Charlie takie banialuki nie przystoją
    No chyba, że wytłumaczyć to można świętowaniem nadchodzącego Nowego Roku już od rana...

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.112

    Domyślnie

    No niestety.. muszę też zabrac głos:
    sercem jestem za drewnem, ale rozum mi podpowiada, że ktoś tu nieźle przesadza zrzucając całą winę na plastik.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    najlepszego na Nowy Rok 2011
    Pozdrowienia dla plastikarzy i drewniarzy
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    jak przeczytasz ze zrozumieniem to co napisałeś to dziwić się nie będziesz.
    Plastik jest dla biednych i naiwnych !
    Sprzedaję drewno, ale zamontowany mam plastik. Co więcej, zrobiłem to świadomie i nie uważam się za "biedaka i naiwniaka".

    Rozumiem że Ty jeździsz najnowszym Porsche i nosisz garnitury od Armaniego?
    Wyedytowany, a szkoda...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave Zobacz post
    wydaje mi się, żę mam podobny problem z drzwiami balkonowymi ale drewnianymi... chyba się zbananiły! czy można żądać ich wymiany w ramach gwarancji, rękojmi z uwagi na ten fakt??
    Jesli "banan" wystąpił w okresie gwarancyjnym, to możesz spróbować.
    Wyedytowany, a szkoda...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony