dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 511 z 625
Pokaż wyniki od 10.201 do 10.220 z 12494
  1. #10201
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antkowa Zobacz post
    Co mogłoby być taniej ? Dużo- inna bryła, bez garażu i prosty dwuspadowy dach. Wybrałes projekt prawie 150 m z drogim, skomplikowanym dachem.
    Cz Ty wiesz co to są marzenia..............jeśli nie wiesz to nie zabieraj głosu w tym topiku.Ta chata z marzeń to w końcu co ma być???.Utopią na resztę życia???.

  2. #10202
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    ....Ten wątek miałby jakąś wartość merytoryczną gdyby wypowiadały się w nim tylko osoby, które same dorobiły się swojego domu, bez niczyjej pomocy. A tak w wątku poziom dostosowany jest do osób, które nic innego nie robią całymi dniami tylko czatują na internecie i piszą cały dzień na muratorze.
    Jestem podobnego zdania.

  3. #10203
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Mnie taki dom za 900 tyś bardzo łatwo sobie wyobrazić. Wystarczy, że ktoś buduje się w samej Warszawie przy lesie Kabackim. Za tą kwotę buduje mu firma lub kilka firm. Szef firmy budowlanej z bardzo dobrymi rekomendacjami i dużym doświadczeniem widząc działkę wartą mln zł dostosowuje się do sytuacji i mówi cenę warszawską. Są ludzie, których dochody roczne przekraczają wartość domu za 900 tyś i nie będą się szczypać i targować o jakieś 100 czy 200 tyś.

    Dopisz do tej listy zainteresowania inwestora. A wiadomo, że im człowiek inteligentniejszy, ambitniejszy, zaradniejszy tym jego lista jest dłuższa i bardziej kosztowna.
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 12-03-2014 o 17:06

  4. #10204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To co piszecie tylko potwierdza, co wcześniej pisałem, że to będzie od wielu rzeczy zależeć.

    Te marzenia są w naszych rękach, jeden będzie miał szczęście iż ma gratis działkę i materiały.
    Drugi że w ogóle ma dom, czy zadamy się na firmy, czy będziemy budować sami.
    To jest bardzo indywidualna sprawa. Można tylko próbować pokazywać właściwą drogę, aby oszczędzić kosztów.
    Ale racjonalnie oszczędzić. To znaczy jeśli robimy jakąś rzecz, to nie że za 2 lata trzeba będzie remontować.
    Mogę tylko podpowiadać ze swojej strony iż dom to jest całość działań, nie może być tak iż patrzymy krótkowzrocznie.
    Odbije się to później czkawką, nie dość że kredyt to jeszcze dom który potrzebuje, remontów co rusz, masę węgla do ogrzewania.
    To nie jest dom
    I sobie pozwoliłem do swoich warunków adaptować kwotę 900 tyś.
    Widać co wyszło kosmos i jeszcze by zostało.
    W Warszawie nie wiem czy działkę 20 arów by kupił za to.

  5. #10205
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    ....Ten wątek miałby jakąś wartość merytoryczną gdyby wypowiadały się w nim tylko osoby, które same dorobiły się swojego domu, bez niczyjej pomocy. A tak w wątku poziom dostosowany jest do osób, które nic innego nie robią całymi dniami tylko czatują na internecie i piszą cały dzień na muratorze.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jestem podobnego zdania.
    Popieram .
    Wystarczy spojrzeć na tempo przyrastania wpisów, jeśli jest to sprawdzić w stopce: dziennik, komentarze, projekt.
    Przydaje się prześledzić zawartość i historię komentarzy, kulturę osobistą i staranność wypowiedzi, często ortografię, itp. i od razu wiadomo z kim się ma do czynienia.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 12-03-2014 o 19:33 Powód: dodanie emotikonu

  6. #10206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przydaje się prześledzić zawartość i historię komentarzy, kulturę osobistą i staranność wypowiedzi,
    Sam wiesz jak tu bywało.
    Pierwszy raz jak się tu odezwałem ... a krew nie woda. Tak sobie myślę tylko tym że to wokoło mnie latają niektóre uszczypliwości.
    Niktspecjalny ma u mnie szacun za to że nie udaje nikogo, jest szczery aż do szpiku kości.
    A wiem że na forum jak się udziela i walczy o prawdę nie raz nie dwa zaczyna się jatka.

  7. #10207
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dom za 900k wcale nie musi być pod Warszawą. To co stanowi jego wartość to użyte materiały i robocizna. Cena działki nie ma tu nic do rzeczy, jeśli będę chciał postawić "pałacyk" za 900k na wsi. Dom znajomego wyceniono na ok.800k - fakt z (małą) działką. Żadne cudo- zwykły dom z poddaszem użytkowym. Odnoszę wrażenie, że Ci zarabiający bardzo dużo, są dużo bardziej skąpi od tych biednych i na pewno nie dadzą sobie "ująć" z majątku ot tak 100-200k.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  8. #10208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Do czego ta dyskusja zmierza ? do niczego, ponieważ aby miało to sens, wypada zrobić by było listę.
    I wycenę tu na forum domu, kilku domów. Bierzemy na tapetę i piszemy. Ten projekt tyle, ten tyle.
    I

  9. #10209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Boje toczą się czasem długie. A to tylko przez to że jak ktoś wybudował, obojętnie jak. Staje się nagle guru. To samo pan majster klepka on wie, tak bo tak..
    Też tak myślę, guru forumowych mamy na pęczki. Jest nawet taki eko trendy trend i opinia jakoby dom bez płyty fundamentowej, fixów lub samych pakietów, pół metra styro na ścianach w zasadzie nie jest domem albo byle jakim domem. Parcie wszystkich "guru" i olimpów jest tutaj spore, a większość przyszłych inwestorów nadal nie bardzo wie o co chodzi. Frajerom nie chciało się skończyć polibudy (mi też nie) i brną dalej w te swoje "domy". Za dużo "kresek" i filozofii w tym wszystkim, nie sądzisz?
    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Do czego ta dyskusja zmierza ? do niczego, ponieważ aby miało to sens, wypada zrobić by było listę.I wycenę tu na forum domu, kilku domów. Bierzemy na tapetę i piszemy. Ten projekt tyle, ten tyle.I
    Listę już zrobił Twój szczery do szpiku kości przyjaciel, w gratisie był jeszcze jakiś kosmiczny test. Poszukaj, wpisz się, wszystko się wyjaśni i dodatkowo zyskasz szacunek i poparcie "Olimpa" tego szanownego forum. Oceny i wyceny różnych domów budujących były już wcześniej podawane, wystarczy poświęcić trochę czasu i znaleźć interesujące informacje. Jest ich naprawdę sporo. Nie uprawiajmy znowu psychologii i wzajemnej samopomocy, bo zaczyna się robić po raz kolejny śmietnik. Prosimy?!.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  10. #10210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Za dużo "kresek" i filozofii w tym wszystkim, nie sądzisz?
    a myślisz dlaczego księża mają wykłady z filozofii ? i ćwiczą retorykę.

    Jest nawet taki eko trendy trend i opinia jakoby dom bez płyty fundamentowej, fixów lub samych pakietów, pół metra styro na ścianach w zasadzie nie jest domem albo byle jakim domem.
    Nie chodzi o ekologię, w jakimś globalnym dla świata znaczeniu. O lokalnych srodzicieli co wybrali
    byle co, ponieważ padli ofiarami, pewnych hipotez. Mnie ta lokalna ekologia bardzo obchodzi.
    Czemu mam wdychać czyjeś smrody z komina, bo takiemu i drugiemu widmo 30cm izolacji było jakieś z innej bajki. Ponieważ fachowcy orzekli iż
    10cm starczy, nie przymarza.
    Listę już zrobił Twój szczery do szpiku kości przyjaciel, w gratisie był jeszcze jakiś kosmiczny test.
    Kto nie czytał ten nie wie iż też miałem z Nim wymianę uprzejmości.

    Nie uprawiajmy znowu psychologii i wzajemnej samopomocy, bo zaczyna się robić po raz kolejny śmietnik. Prosimy?!
    To nieodłączny element forum psychologia. Niczym kula śniegu.

  11. #10211

    Domyślnie

    Jakbym nie poczytał tych zwolenników grubych izolacji, to też bym pewnie miał obecnie narysowany prosty dom z pianobetonu i 12cm styro na nim, "bo tak wszyscy wkoło budują". A że niektore olimpy sa tylko górami głupoty i własnego nadymania się? Cóż, nikt nie jest idealny.

  12. #10212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    U mnie nikt nie znajdzie zrozumienia kiedy buduje nowy dom i chce grzać węglem jeszcze kotłem górnego spalania.
    I zacznie mi truć o jakiś pierdołach z 10cm styropianu ponieważ mróz nie przechodzi.

  13. #10213

    Domyślnie

    Wiesz ilu jest takich świadomych inwestorów? Jakieś promile.

    Ekipy budowlane jabą po najmniejszej linii oporu. "Panie my tak zawse robili i było dobrze!"

    Co ja się nasłuchałem od rodziny i znajomych jak powiedziałem że chcę mieć szkielet ze ścianą 35cm wełny. Patyki mi wiatr zdmuchnie albo myszy zjedzą, a 12cm styropianu to aż nadto Na szczęście takie gadanie tylko mnie bardziej utwierdzało, że dobrze robię. Jak już ruszę z budową mojej chaty bez komina (następny "idiotyzm" zdaniem ludzi - na Podhalu, bez komina???) i ją postawię, będę z chęcią fotografował miny owych doradców.

  14. #10214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak bym nie słyszał relacji, sam się nie spotykał z tym to bym nie wiedział, nie wiem skąd ta ułańska fantazja w tworzeniu takich bzdur.
    Bez najmniejszych podstaw, rozpowiadać wnioski z rzopy wzięte.
    Jak ktoś jest bystry niczym dym z komina to cóż mu tłumaczyć.

  15. #10215
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Trochę to nie na temat

    Odnoszę wrażenie, że Ci zarabiający bardzo dużo, są dużo bardziej skąpi od tych biednych i na pewno nie dadzą sobie "ująć" z majątku ot tak 100-200k.

    Ludzie bardzo bogaci dzielą się na cztery grupy:
    1. Ci co bardzo dużo zarabiają i wydają lekką ręką swoje zarobki
    2. Ci co rozkręcili firmę, która przynosi bardzo duże zyski
    3. Ci co inwestują maksymalizując zyski
    4. Najbardziej pożądana: ci co potrafią rozkręcić nie jeden dochodowy biznes i kapitał zainwestować maksymalizując swoje zyski

    Skąpi są tylko ci z grupy 3 i 4. Te umiejętności nie są do nauczenia się. Albo ktoś ma "to coś" we krwi albo nie.


    Co do tematu domu za 200 tyś: niech każdy buduje to co mu się podoba i na co go stać. Za wszystkie podjęte decyzje i błędy i tak zapłaci tylko inwestor.
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 13-03-2014 o 15:57

  16. #10216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nie chodzi o ekologię, w jakimś globalnym dla świata znaczeniu. O lokalnych srodzicieli co wybrali byle co, ponieważ padli ofiarami, pewnych hipotez. Mnie ta lokalna ekologia bardzo obchodzi. Czemu mam wdychać czyjeś smrody z komina, bo takiemu i drugiemu widmo 30cm izolacji było jakieś z innej bajki. Ponieważ fachowcy orzekli iż 10cm starczy, nie przymarza
    Jestem cały na tak za ekologią tak globalną jak i lokalną. Krew mnie zalewa jadąc przez wioski czy osiedla domków jednorodzinnych i chcąc nie chcąc, muszę włączać obieg zamknięty wentylacji w samochodzie. Syf i siwy smród wisi nad całą okolicą, bo mieszkańcy pala niskotemperaturowo mając przewymiarowane piece kupione do kiepsko ocieplonych domów ( za radą speca od oc), albo utylizujac wieczorem śmieci. Obydwa przypadki skutkują perfidnym smrodem. Wybudowanie w sasiedztwie domu nawet pasywnego ze sprawna WM skutkuje codziennym podtruwaniem się tym sąsiedzkim gratisem. Takie uroki tradycji niestety. Świadomość inwestorów powoli rośnie (z naciskiem na powoli), ale już pojawiają się ciepłe i z głową wykonane domy. Nie neguję domów autonomicznych, pasywnych, zeroenergetycznych itd. sam poszedłem w energooszczędność, nawet komin do "przyszłego" pieca okazał się zbędny (smrodek tylko z kominka). Delikatnie wpieniają mnie natomiast "autorytety" obwieszczające wszem i wobec, że domy inne od ich jedynie słusznej linii są Be ( pamiętacie, że dom bez płyty fund. jest gó...m?. Chlapnęło się jednemu koledze). Nie każdy ma wystarczającą wiedzę, umiejętności, a o podejściu budowlańców do tego tematu lepiej nie wspominać (dlatego ocieplenie i uszczelnienie swojego domu robiłem sam). Minimum jest dom energooszczędny, do pasywniaka potrzeba już sporo wiedzy i świadomości technologii. Edukacji mówię tak (chętnie się uczę, inni pewnie też), natomiast złośliwościom i cwaniactwu, zdecydowanie nie. Merkawa nie "piję" do Ciebie, podrażniłem tylko przewijające się co jakiś czas posty typu "szpec przemawia do ciemnoty". Pozdrawiam
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  17. #10217

    Domyślnie

    20 arów w Wawie za 900tys? Tylko w baaaaaaardzo marnej lokalizacji. Naprawdę marnej

  18. #10218
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Michał - zdążyłam zauważyć, że na nieruchomościach się mało znasz. Działka, nieruchomość jest tyle warta ile ktoś jest w stanie za nią dać. Ty jesteś typem konsumenta - w praktyce oznacza to tyle, że każdy obiegany w temacie wykorzysta Twoją niewiedzę. I zarobi na Tobie ile tylko się da...

    Kupiłam już 4 działki w ciągu dość krótkiego życia, jedną rolną (którą podzieliłam na 5 działek budowlanych). Gdyby zliczyć wszystkie działki to mam ich aż 8.

    Nawet w Warszawie są okazje - tylko trzeba wiedzieć jak i gdzie szukać.
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 13-03-2014 o 22:07

  19. #10219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sy1.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	31,1 KB
ID:	248239
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sy2.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	248240
    skala produkcji guana jest ogromna, ale przeciętny inwestor wyskoczy ... panie 10cm bo nie przymarza.

    System funkcjonowania społeczeństwa zawodzi ! czego się w szkole uczy ? jak pantofelki są zbudowane.
    Lub o globalny ociepleniu. Mnie bardzo ciekawi jak by któremuś z tych co śmieci palą i kopcą węglem nalać do studni.
    Nerki 3-4 litry płynów przetwarzają, a płuca 20-25 kg powietrza !!!
    Tylko dla tego że przeciętny inwestor jest napchany mitami niczym pieczone prosie kaszą.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ne-Docieplenia
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 13-03-2014 o 22:52

  20. #10220
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Sam wiesz jak tu bywało.
    Pierwszy raz jak się tu odezwałem ... a krew nie woda. Tak sobie myślę tylko tym że to wokoło mnie latają niektóre uszczypliwości.
    Niktspecjalny ma u mnie szacun za to że nie udaje nikogo, jest szczery aż do szpiku kości.
    A wiem że na forum jak się udziela i walczy o prawdę nie raz nie dwa zaczyna się jatka.
    Zrozumie ten kto chce, ten natomiast co miesza lub próbuje w wątku po swojemu zestawić rzeczywistość z fikcyjnymi marzeniami,to tak na prawdę mało wie w temacie.Łapie za słówka a nie ma domu,nie stara się jakoś to obejść bo po prostu wybiera ofiarę i kontynuuje to co zamyślał.Powiadam Ci ,że żadne ,testy ,listy nic tu już nie zmienią.Pozostaje tylko czcze gadanie by się realizować nie mając pojęcia co to marzenia by mieć w ogóle jakieś lokum.Skoro ktoś w wątku z nieco większym budżetem tłumaczy by tak jak to wielokrotnie zaznaczałeś tych nazwę to to, wpadek inwestycyjnych uniknąć to robi to po to by bić pianę?Nie!!! on to robi po to by ten z mniejszym budżetem,miał możliwość spojrzenia na budowanie ,a marzenia z innej strony.

    serdecznie pozdrawiam.

Strona 511 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony