dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie Stolik BoConcept

    Witam,
    wpadł mi w oko stolik firmy BoConcept:

    jednak jego cena w sklepie firmowym (3tys zł) to lekka przesada dlatego pomyślałem czemu nie zrobić sobie takiego samemu.
    Oto mój projekt:


    A co mi potrzeba:
    4 nóżki 175mm koszt około 29zł/sztukę
    2 mechanizmy Blum Aventos HL 300zł.sztukę (wiem, że można tutaj zaoszczędzić masę pieniędzy stosując system z podnośnikami gazowymi za ok 30zł/sztukę)
    kilka kawałków sklejki/drewna
    szklaną taflę hartowaną 1150x805mm koszt 250zł/m2 w tym wypadku za całą taflę 200zł
    Czyli podsumowywując stolik taki mogę mieć w wersji ful wypas z hartowanym barwionym szkłem i podnośnikami Aventosa za 1000zł...w wersji ekonomicznej za połowę tej sumy
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów widzi coś co przeoczyłem w swojej kalkulacji co kosztować mnie może 2tys zł?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar crab
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona strona Warszawy
    Posty
    169

    Domyślnie

    Zawistny sąsiad przyjdzie zobaczy, że masz stolik za 3000zł i:

    1. doniesie do US, że masz utajone dochody bo kupujesz drogie stoliki
    2. zorientuje się, że to samoróbka i doniesie na policję, że produkujesz podróbki

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    no to niech donosi..przecież ani tego nie sprzedaje ani nie reklamuje..czy to, że zrobię sobie sam powiedzmy mele kuchenne podobne do tych z IKEI u stolarza oznacza, że jestem przestępcą?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    nawet możesz produkowac i sprzedawać <Jezeli nie ma znaku towarowego i nie jest identycznym towarem to możesz sobie logo własne na nim zamocować

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    jestem strasznie ciekawa efektu, a produkt nie ten sam, bo nóżki inne
    Sama dzisiaj się pol dnia zastanawiałam, jak miałby wyglądać mój stolik do kawy, co bym go samodzielnie mogła wykonać.Niestety, znowu nie wymyśliłam
    komentarze do mysiego domu
    zdjęciowisko
    świadectwa energetyczne

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mnie się bardzo podoba ten patent z podnoszonymi blatami.pod którymi mamy całkiem głębokie schowki
    Kształt raczej chce kwadrat/prostokąt bo jakoś blobowe formy do mnie nie przemawiająW sumie z tym czarnym szkłem wyglądałby fajnie obok takiego stołu:
    http://allegro.pl/stol-szklany-rozkl...381396177.html
    I tym sposobem za cenę jednego oryginalnego stolika do kawy mam nie dość, że stolik to jeszcze rozkładany stół

  7. #7

    Domyślnie

    Zdajecie sobie sprawę jak trudne jest w utrzymaniu czystości takie cudo, jeszcze czarne ? nie mówiąc o tym, że takie szkło bardzo się rysuje i widać wszystko

  8. #8

    Domyślnie

    witu 102 wielkie dzięki za rozrysowanie tego stolika ,bo ja się od dawna do tego przymierzałem(klienci się pytali czy nie zrobiłbym czegoś takiego),ale brakowało czasu,natomiast projektant za zrobienie podobnego projektu krzyknął mi 2 tyś ,a tu witu 102 za friko rozrysował mi ten stolik. Dzięks
    Ps.Ja za taki stolik liczę sobie 5 tyś i już się ustawiła po niego kolejka.witu jeszcze raz dzięki za bezinteresowną pomoc

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nie ma za co zabrało mi to 5 minut
    Chyba projektant na głowę upadł z taką cenątaniej byłoby Ci wówczas kupić oryginał
    A jak liczysz po 5 koła to strasznie drogo..chyba, że zamontujesz tam jeszcze servodrive do aventosa to wtedy będzie już wypas. Tyle, że inaczej należałoby rozwiązać sprawę uruchamiania silnika, bo za każdym razem jakbyś dotknął blatu on by się unosił
    Co do szkła to czarne to jedna opcja, druga to szkło matowe...obecnie mam 2 stoły i 2 ławy z matowym szkłem i nie ma kłopotu utrzymaniem

  10. #10

    Domyślnie

    Dobrze witu nie będę się z tobą sprzeczał co jest drogo ,a co tanio, ale mam jedno pytanie na ile wyceniasz ten stolik,ile on będzie kosztował u ciebie?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    ja nie zamierzam tego produkować masowo tylko chce sobie wstawić do salonu..ma inne źródła dochodu i na razie ich się trzymam
    Koszty masz wyliczone u góry..na aventosie 1000zł na zwykłych podnośnikach/pałąkach 500zł...

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Cytat Napisał senkaty Zobacz post
    witu 102 wielkie dzięki za rozrysowanie tego stolika ,bo ja się od dawna do tego przymierzałem(klienci się pytali czy nie zrobiłbym czegoś takiego),ale brakowało czasu,natomiast projektant za zrobienie podobnego projektu krzyknął mi 2 tyś ,a tu witu 102 za friko rozrysował mi ten stolik. Dzięks
    Ps.Ja za taki stolik liczę sobie 5 tyś i już się ustawiła po niego kolejka.witu jeszcze raz dzięki za bezinteresowną pomoc
    Senkaty czy przeczytałeś swojego posta ? 5000 jak to wyliczyłeś nie znając wyniarów

  13. #13

    Domyślnie

    Koszty masz wyliczone u góry..na aventosie 1000zł
    Super witu, myślę że ubijemy interes Czy zrobiłbyś dla mnie dwadzieścia takich stolików na miesiąc,oczywiście na aventosie i podpisujemy umowę na dwa lata.Tylko pamiętaj, co do jakości mebli ,muszą być wykonane perfekcyjnie.

    5000 jak to wyliczyłeś nie znając wyniarów
    Anse ja rozumiem że w Kostrzyniu nad Odrą takie stoliki robią za 500 zł , ale chyba dobrze wiesz, że nie tylko wymiary mebla decydują o jego cenie
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 08-01-2011 o 06:10 Powód: Scalenie postów

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    nie w Kostrzyniu lecz w Kostrzynie , a przepraszam fachowośc wykonania

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    hej senkaty to ja nie rozumiem skąd ty jesteś i z czego masz zamiar zrobić te stoliki skoro jesteś o 2 tys (66%) droższy niż firma mająca swoją ekspozycję w biurowcu klasy A w Krakowie....

  16. #16

    Domyślnie

    Witu to nie istotne skąd jestem,gdzie bym nie mieszkał i pracował moje meble będą bardzo drogie.Kiedyś odwiedziłem pewną firmę wykonującą schody,jakość i niepowtarzalne wzornictwo ich wyrobów jest powalająca podobnie jak ceny , pękałem z zazdrości że ja tak nie potrafię .Firma znajduje się w przysłowiowej "dziurze zabitej dechami" na wschodzie Polski,bez samochodu terenowego albo ciągnika nie dojedziesz , robią schody z takich samych materiałów co większość stolarzy w Polsce i nie posiadają salonów w centrach wielkich miast i nie reklamują się w czasopismach wnętrzarskich za to ceny mają takie że zapiera dech w piersiach ,mimo to zamówień mają na rok do przodu.
    Witu bardzo dobrze, że chcesz robić ten stolik dla siebie, ale mogę się założyć że to co zrobisz będzie wątpliwej jakości i nawet w części nie dorównasz jakością temu co sprzedaje BoConcept ale popieram majsterkowanie

    a przepraszam fachowośc wykonania
    Anse widzę że jesteś biednym człowiekiem dosłownie i w przenośni.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    Anse widzę że jesteś biednym człowiekiem dosłownie i w przenośni.[/QUOTE]

    nie wszyscy moga pływac w luksusach - ale jak wykonasz trzonek do młotka pochwal sie ocenimi jakośc

  18. #18

    Domyślnie

    nie wszyscy moga pływac w luksusach
    Ja na swój luksus ciężko zapracowałem i nie mam się czego wstydzić, ale z tego co piszesz wynika, że nadal mentalnie tkwisz w tfu...w komunie gdzie się wszystko wszystkim należało
    ale jak wykonasz trzonek do młotka pochwal sie ocenimi jakośc
    ANSE trzonki do młotków to nie moja branża i zapewne nie zrobiłbym tego tak dobrze jak ktoś kto robi to od lat, ale potrafię docenić ładnie i solidnie wykonane narzędzia, które jak zapewne wiesz mają swoją cenę.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANSE72

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    KOSTRZYN NAD ODRĄ
    Posty
    986

    Domyślnie

    a co jest Twoją branża i opisz jak doszedłeś do takiego luksusu

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar witu102
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    997
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał senkaty Zobacz post
    Witu bardzo dobrze, że chcesz robić ten stolik dla siebie, ale mogę się założyć że to co zrobisz będzie wątpliwej jakości i nawet w części nie dorównasz jakością temu co sprzedaje BoConcept ale popieram majsterkowanie


    Anse widzę że jesteś biednym człowiekiem dosłownie i w przenośni.
    A co uważasz, że oni te deski fornirowane sami robią z własnego lasu sekwoi? mają własną hutę szkła?nie widzę tu nigdzie elementu gdzie poza pomysłem na ciekawe rozwiązanie i marką brałaby się taka a nie inna cena...a co do tego, że być może mój stolik będzie gorszej jakości?może..ale nie stać mnie na to, żeby wywalać 3 tys na stolik kawowy...skoro tak opływasz w luksusie to pewnie masz samochód..zapewniam Cię, że nie jest on jakiej jakości jak Bentlej, RR czy Maybach...ze wszystkim tak można..nie do końca wiem po co udzielasz się w tym temacie skoro w zasadzie poza tym, że Ty będziesz robił i sprzedawał stolik, którego konstrukcja kosztuje poniżej 700zł za 7 x taką cenę, która jest 2razy wyższa od ceny producenta równocześnie, nie powiedziałeś nic merytorycznego

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony