dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie Paczka na rok 2029

    moi drodzy !!!!
    otóż kilka dni temu (01-01-2011) urodził mi się wnuczek ....z tej to okazji chciałabym młodemu zrobić paczkę ,którą dostałby na swoje 18-te urodziny .....na razie kupiłam kilka gazet (Newsweek , Auto-moto, Murator,Dobre Rady ....i inne) myślę o banknotach i monetach obowiązujących teraz ,tabeli kursów walut ....i co dalej ? co można pokazać młodemu człowiekowi za lat kilkanaście , z roku jego urodzenia ?
    proszę o podpowiedzi ......

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Ew-ka, nie wiem, czy chcesz zrobić paczkę tylko z przedmiotów nie związanych bezpośrednio z wnukiem, bo ja bym dołożyła jego opaskę z rączki, którą dostał w szpitalu, a potem jakieś śpioszki, z których wyrósł.

    A, najważniejsze: serdecznie gratuluję! Niech maleństwo zdrowo rośnie na pociechę rodzicom i całej rodzinki.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Gratulacje!!!
    Świetny pomysł!!! Aż mi sie zrobiło smutno, że nie pomyślałam o tym, jak sie urodziła moja córka. Przy wnukach zmałpuję na bank. Ja bym zrobiła jakieś zdjęcia okolicy, która nie znajdzie sie na zdjęciach rodzinnych, ale można za te 18 lat z wnukiem odwiedzić i porównać. W sumie można przechować na jakimś nośniku, ale album to album. Jeszcze mi przyszło do głowy: od mojej koleżanki ściągnęłam pomysł, że w kalendarzu opisywałam czasem różne wydarzenia z danego dnia. Tym sposobem wiedziałam jaka była pogoda na przykład 23 lipca 1994 r. Od kilku lat nie prowadzę takich zapisków, a szkoda, bo czytane po czasie nabierają innego znaczenia. Może więc założyc taki kalendarz i zapisywać różne wieści rodzinne?
    Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy, to napisze.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Gratuluję

    Może dorzuć do paczki butelkę szampana, koniaku, albo jakiego dobrego wina - za te 18 lat staną się dobrymi rocznikami

  5. #5

    Domyślnie

    Gratulacje! Super prezent dostałaś na Nowy Rok
    Zazdroszczę pomysłu. Na pewno skopiuję przy ewentualnych wnukach.
    Rzeczywiście wino z tego rocznika będzie jak znalazł na osiemnastkę.

  6. #6

    Domyślnie

    Włóż tam jeszcze rachunki za prąd, wodę i gaz, a także ceny paliw. Niech wnuk wie, że kiedyś ludzi stać było na oglądanie tv, bo przy ciągle rosnących cenach za kilka lat mało kto będzie mógł sobie na to pozwolić, chyba, że z własną elektrownią pod domem. Zdjęcia z okolicy również są dobrym pomysłem.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Tak sobie myślę że mogłabyś napisać i włożyć do paczki list, w którym opowiesz o swojej radości z jego narodzin, o świętowaniu tego wydarzenia, no i różne takie refleksje

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ja bym mu jeszcze kupiła jakiś modny ciuch młodzieżowy. Za tyle lat, to będzie prawdziwy rarytas. Ciężko zgadnąć, jak wnuś będzie wyglądał za 18 lat, ale jakaś bluza czy koszulka to może być.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    ojejku ile podpowiedzi !!! dziękuje bardzo ...też myślałam o jakimś dobrym trunku ale chyba raczej o whisky bo wino -obawiam się- ze może się popsuć ......zdjęcia okolicy !!! bardzo dobry pomysł Nasze zdjęcia też byłyby wskazane - bo nie wiem czy dane mi będzie świetować 18 -tkę wnuka ......wszystko się może zdarzyć ......może płytę z muzyką ( składanka hitów z 2011 .....ale to dopiero na koniec roku chyba sie ukarze )
    Nie ustawajcie w podpowiedziach ......plissss..... wszystkie się mogą przydać

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.380

    Domyślnie

    ja bym dobrych trunków więcej nawsadzał. wino chyba się nie zepsuje. ostatnio czytałem o znalezionym miodzie bodajże sprzed 2500 lat i był jadalny. ja dziś chodzę po okolicy i filmuję szczególnie ulice i domy znajomych i sąsiadów. taaaak fotografie to dobry pomysł. jakąś komórkę mu włóż, za kilkanaście lat nie będzie jej umiał obsłużyć.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o czasopisma, to ja bym włożyła Chipa albo jakieś inne komputerowe. Za te 18 lat będzie mnóstwo ubawu przy czytaniu tego

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    A może jeszcze jakąś aktualną księgę rekordów, niekoniecznie Guinnessa, ale jakichś np. sportowych: bieg na 100 m, skoki narciarskie itp.? Za 18 lat mogą być baaaardzo nieaktualne.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    super pomysł z komórką !!!! i pismo komputerowe !!!! i sportowe rekordy !!!! dzieki ,dzieki

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    I myszke komputerową dorzuć

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Posadź drzewo i zrób jego zdjęcie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Zobacz post
    Posadź drzewo i zrób jego zdjęcie.
    zasadzone jak sie tylko dowiedziałam ,że zostanę babcią ( glediczja) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gleditsia_triaca&#110.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	25,0 KB
ID:	37725

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    feliksinski

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-777
    Posty
    3

    Domyślnie

    Gdybym to ja miał wnukowi/synowi coś "wysłać" na 18-stkę to byłby to jakiś sprzęt elektroniczny - może jakiś ipod albo inny mp3 player - to napewno będzie niesamowite wrażenie zobaczyć takiego "grata" w 2029.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    moi drodzy !!!!
    otóż kilka dni temu (01-01-2011) urodził mi się wnuczek ....z tej to okazji chciałabym młodemu zrobić paczkę ,którą dostałby na swoje 18-te urodziny .....na razie kupiłam kilka gazet (Newsweek , Auto-moto, Murator,Dobre Rady ....i inne) myślę o banknotach i monetach obowiązujących teraz ,tabeli kursów walut ....i co dalej ? co można pokazać młodemu człowiekowi za lat kilkanaście , z roku jego urodzenia ?
    proszę o podpowiedzi ......
    ... chciałem odpowiedzieć odrazu po przeczytaniu tego posta ... dobrze jednak, że poczytałem dalej, gdyż:
    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    ...
    Może dorzuć do paczki butelkę szampana, koniaku, albo jakiego dobrego wina - za te 18 lat staną się dobrymi rocznikami
    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    ...też myślałam o jakimś dobrym trunku ale chyba raczej o whisky bo wino -obawiam się- ze może się popsuć ...
    ... z winem sprawa jest dość skomplikowana ... musi być odpowiedni zbiór owoców i przechowywać należy w stosownych warunkach ...
    Zrób jakąś nalewkę (np z pigwowca) ... po 18-tu latach będzie to prawdziwy rarytas
    Gratulacje dla Rodziców i dla Ciebie
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 17-01-2011 o 20:57
    unde venis et quo tendis

  19. #19

    Domyślnie

    Jesli moge zabrac glos, to polecam nagranie i zapis na cd zyczen dla wnuka od czlonkow rodziny, a takze zapis luznych wypowiedzi np. z rodzinnej imprezy (chociazby chrzcin). No i do zdjec okolic warto by dodac ich ruchomy obraz, a wiec krotki film ukazujacy obraz otoczenia (ludzie, samochody itp),
    Miejmy nadzieje, ze po 18-u latach uda sie mu to jakos odtworzyc - technika idzie naprzod w 'zastraszajacym' tempie

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za Wasze wszystkie wpisy i podpowiedzi .....wszystkie są cenne i warte wykorzystania.... mój wnuczek Franciszek Damazy skończył wczoraj 3 tydzień życia

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony