dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie Jak odzyskać dane z dysku?

    Mam mega problem i bardzo liczę na Waszą pomoc.
    Zdechł mi twardziel. Po prostu w wyniku chyba mechanicznego uszkodzenia zrobiła się z niego grzechotka. Twardziel siedział w laptopie, uszkodzenie nastąpiło w momencie uruchamiania systemu poprzez mocne zamknięcie laptopa. Zaniosłam do sklepu, próbowali go reanimować, ale pod Windowsem zawiesza kompa, a pod BIOS-em pierwsze 60 MB utraconych/uszkodzonych/nie do odczytu. Pani dalej już nie sprawdzała. Mam więc pytanie, czy znacie jakąś sprawdzoną firmę, która byłaby w stanie odzyskać dane? Mają dla mnie wartość sentymentalną, bo w większości utraciłam wiele cennych zdjęć. Z góry dziękuję i mam nadzieję, że mi się uda.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Ontrack zrobi to bez pudła ale drogo te zdjęcia wyjdą.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Noxili

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    To windows wogóle próbuje wystartować ?? Do jakiego momentu to startował (co było widac na ekranie)???
    Nigdy nie próbuj na przyszłość odzyskać windowsa(lub go odpalić ) jezeli na tej samej partycji/dysku sa włażne dane.N I G D Y.Kazda próba uruchomienia systemu z takiej partycji drastycznie zwieksza szansę że nie bedzie w stanie odzyskać zdjęć najnowocześniejsze nawet labolatorium.
    Najpierw ratujesz dane (zgrywajac po przypieciu do innego sprżętu niz twój komputer) . Potem zajmujesz sie samym dyskiem (kontrolujesz dokładnie dlaczego zastrajkował ) i ewentualnie od nowa instalujesz system.
    Jezeli padł fizycznie dysk( uszkodzenie mechaniki lub elektroniki sterującej ) to polecam ontrack. Jezeli jest to jednak feeria błędów logicznych(błędy zapisu) jest sporo firm które spróbują odzyskać dane za kwotę 100- 300 złotych.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Po próbie uruchomienia laptopa pojawił się komunikat w DOSi-e o braku jakiejś biblioteki. Włożyłam płytę z kopią zapasową systemu, odpaliła się, ale nie było reakcji na część zadawanych komend, np. nie chciał pokazać dostępnych plików, ale uruchamiało się okno pomocy. W każdym razie nie udało się odzyskać systemu. A co pani robiła z kompem w sklepie, tego nie wiem. Na pewno próbowała uratować dysk jakimś programem, ale nic z tego nie wyszło.

    Dzięki za podpowiedź (Ontrack), ale te ceny
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  5. #5

    Domyślnie

    mi jak spadł lapek z wysokości ok 1,2m na beton, to szlag trafił twrdziela.
    się skubany rozhermetyzował.
    Straciłem dane z 1,5 roku.
    nic nie dało się odzyskać. kompletna klapa. nawet nie ruszył.żadnym programem.
    Dałem do firmy odzyskującej dane, ale okazało się że chyba można tylko zrobić obraz dysku.
    koszty ponoć ogromne.
    na koniec spec powiedział, że ludzkość dzieli się na tych co robią kopie zapasowe i na tych co będą robić.( koleś robi codziennie )
    coś w tym jest.

    pozdrawiam i 3mam kciuki żeby sie udało, bo wiem co znaczy utracić dane.

    hej

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony