dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie kablówka w domu? Dostęp do kablówki w kilku pomieszczeniach

    Witajcie, gryzie mnie od jakiegos czasu temat TV w domu. Chciałbym w kilku pomieszzceniach mieć dostep do anteny. Czytałem o C+, splitach itd. Ale wymaga to dość dużego sprzętu i dostawki przy każdym odbiorniku. A nie ma mołżiwości żeby kanały były zaprogramowane w TV zamiast dekoderze? A odbiór z jednej anteny sat? Coś w rodzaju TV kablowej jak jest na osiedlach.
    Sorry za może głupie pytanie, ale nie jestem fachowcem w tej dziedzinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Przy każdym gniazdku SAT zastosuj też gniazdo RJ45, do niego możesz podłączyć spliter lub dekoder z wejściem lan. Rozdzielić kartę można przez dekodery i nie potrzeba spliterów.
    Co do zaprogramowania kanałów w TV, to potrzebujesz tyle dekoderów z modulatorem ile kanałów chcesz oglądać (1 kanał - 1 dekoder), raczej nie jest to opłacalne.
    Mogę pomóc w instalacjach elektrycznych i strukturalnych << to nie jest reklama

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    a jak działa kablówka w bloku? Ja mam tylko kabel i programy dostrojone w TV. Rozumiem, że w domu jendorodzinnym tego nie da się zrobić?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Kablówka w bloku działa dokładnie tak, jak kolega wyżej napisał: jest tyle osobnych dekoderów, ile kanałów w sieci. Tylko, że w bloku przy iluś abonentach, się to opłaca. W domku jednorodzinnym - nie bardzo.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Cytat Napisał tfor Zobacz post
    Witajcie, gryzie mnie od jakiegos czasu temat TV w domu. Chciałbym w kilku pomieszzceniach mieć dostep do anteny. Czytałem o C+, splitach itd. Ale wymaga to dość dużego sprzętu i dostawki przy każdym odbiorniku. A nie ma mołżiwości żeby kanały były zaprogramowane w TV zamiast dekoderze? A odbiór z jednej anteny sat? Coś w rodzaju TV kablowej jak jest na osiedlach.
    Sorry za może głupie pytanie, ale nie jestem fachowcem w tej dziedzinie.
    Wybacz, Twoje pytanie może nie jest głupie, ale widać, ze fachowcem w tej dziedzinie nie jesteś
    Bez specjalnego konwertera, multiswitcha, splittera i odpowiedniej lości tunerów, nie da się wykonać funkcjonalnej instalacji antenowej/satelitarnej
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  6. #6

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateoosh

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Czerwonak
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    80

    Domyślnie

    zrobienie takiej instalacji jest proste, choc niekoniecznie tanie, choc na pewno tansze niz mini-stacja czolowa i modulator, ktory da obraz nalezytej jakosci.
    Wystarczy konwerter quad (na 4 wyjscia) albo octo (na , jakis multiswitch i splitter / serwer karty. Wszystko jest ogolnie dostepne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony