Cytat Napisał dawidlawecki Zobacz post
po pierwsze nie obrażaj bo jesteś tu "lider forum" i tym bardziej Ci nie wypada. Przedstawiłem własne obliczenia w poprzednim POSCIE który usunęliście. Autor artykułu podał swoje wykształcenie i jest specjalistą w tym kierunku. Artykuł został opublikowany w nieprzypadkowym serwisie oraz zostały podane obliczenia i wnioski. Ty nie podałeś NIC więcej jesteś niewiarygodny. Wróć jak będzie potrafił udowodnić to co piszesz.
Żeby nie było wątpliwości. Twoje wyliczenia w usuniętym poscie wyglądały tak:
Wentylacje mechaniczną to jest wielka ściema z tą oszczędnością pod kątem zł !!!
Mój dom ma 110m2 wentylacja mechaniczna będzie kosztować z GWC około 15-20.000zł
w zależności od sprzętu i firmy wykonawczej.

Z uwagi na fakt, że dom jest z poddaszem użytkowym (ciepła bryła) + bardzo dużo
ocieplenia + ciepłe okna + ogrzewane gazowe kondensacyjne + kominek z płaszczem +
inne rozwiązania maksymalnie wyliczyłem, że miesięcznie wydam 500zł na ogrzewanie,
czyli 6000zł rocznie. Wentylacja mechaniczna daje oszczędność 20% (tak piszą
fachowcy) co daje oszczędność rocznie 1200zł ale nikt głośno nie piszę że chodzi na
prąd i około 40zł miesięcznie zużyje i że co miesiąc trzeb filtr wymienić za około 10zł co
daje realną oszczędność roczną 600zł. Podzielić przez koszt urządzenia 15.000 / 600
wroci się już mocno zaokgąlając po 20 lata. I tu kolejna pułapka gwarancja na GWC jest
5 lata na bank popsuje się za minimum 15 lat i mamy plecy !!!!!!!!!! Wentylacji
mechanicznej mówimy dowidzenia pod kątem realnej oszczędności w zł. Świetny
marketing prowadzą Ci co to sprzedają
Nawet nie zauważyłeś, że autor artykułu, na który się powołujesz wypowiedział się nieco wcześniej (zacytowałem go w moim poprzednim poscie).
Wcześniej pisałem Ci, że przyjmowanie kosztów ogrzewania domu o którym piszesz na poziomie 6000zł rocznie świadczy o braku wiedzy w tej dziedzinie u Ciebie.