dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 402 z 915
Pokaż wyniki od 8.021 do 8.040 z 18293
  1. #8021
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No grzała 6kW potrafi naciagnąć sam się przekonałem po pierwszym odpaleniu mojej PC w styczniu akurat w duże mrozy i temp. w domu 2* Troche prądu zjarało. Ale teraz juz ok zaczyna się normalizowac.

    W domu teraz 18* przy nieskończonym ociepleniu sufitu.
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 03-02-2013 o 23:57
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #8022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    He ?
    Przy defrostach czyli odszranianiu następuje odprowadzenie wody.
    U mnie robi to co 2 godz. Przed chwilą zajrzałem do instrukcji oczywiście do tej części serwisowej ale tam jest tylko opcja wł. lub wył. i nic wiecej. Zatem muszą to byc fabryczne ustawienia.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #8023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    simluc

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał simluc Zobacz post
    Copy rewelacja, jedne z wyższych dla pomp p-w.

    w porównaniu do np atlantica tri:
    3,1 do 2,5 - o 24 procent lepsze przy -7/35 i 4,0 do 3,17 - o 26 procent lepiej przy 2/35.
    Się muszę zacytować:

    Copy powyższe jednak zawyżone, wg szwajcarskiej strony (z defrostami wyniki):

    2,8 do 2,5 - o 12 procent lepsze przy -7/35 i 3,7 do 3,17 -o 17 procent przy 2/35

    wyniki testowe- laboratorium w Szwajcarii
    -7/35 - cop 2,8 i 2/35- cop 3,4 (o 7 procent lepiej niż przy atlanticu tri)

  4. #8024
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Czyli rewelacji nie ma w stosunku do dość wysokiej ceny.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #8025

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Przy defrostach czyli odszranianiu następuje odprowadzenie wody.
    U mnie robi to co 2 godz. Przed chwilą zajrzałem do instrukcji oczywiście do tej części serwisowej ale tam jest tylko opcja wł. lub wył. i nic wiecej. Zatem muszą to byc fabryczne ustawienia.
    Ciesze Sie Twoim Szczesciem
    PCi P-W Atlantic Alfea Excelia TRi 16kW

    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  6. #8026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    simluc

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Czyli rewelacji nie ma w stosunku do dość wysokiej ceny.
    Nie ma. Mało tego, chyba testy nie poszły po myśli vaillanta i nie ma wyników w zestawieniu na 2012. Zdecydowanie lepiej w podobnej grupie cenowej wygląda Wolf - on ma rzeczywisty cop 3.2 przy -7/35.

    Przeglądając wyniki testów natrafiłem na pompę słowackiego producenta:
    http://www.wamak.sk/en/heat-pumps/air-water/aw-evi
    Pompa Wamak AW Evi 13 przy -7/35 ma cop ... 3,2 a przy -15/35 2,7 (ona ma aż 10,1kg! czynnika R407c załadowanego).

    Przy -7/55 ma cop 2,3!

  7. #8027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    W nowo budowanych domach jednorodzinnych?
    Nie wiem jak to robisz, ze dajesz rade kogos przekonac do montazu pompy P-W
    Moim zdaniem "bacteria killer" jak zwykle masz racje, przy nowym tylko idiota da się wpuścić w powietrzną

  8. #8028

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    nie bede daleko szukal bo mi sie nie chce, ale tu masz typowy dla gorola tekst - przeplatanie wyrazow po polsku i slasku oraz proba napisania jakiegos wyrazu po slasku, ktora jest niestety nieudana. mialem troche takich kolegow, ktorzy na sile chcieli byc slazakami, wiec mnie nie oklamiesz
    nie no wszyscy chcemy być ślązakami .... możemy.... pls....

    ja chce być ślązakiem galuuuuuu pls

  9. #8029

    Domyślnie

    Cytat Napisał simluc Zobacz post
    Fujitsu też podaje wyraźnie na swojej stronie niemieckiej- zobacz zrzut z katalogu w jez. ang.
    Wolf takżee ma na swojej stronie copy wg obowiązującej normy.

    Jeśli dany producent nie zaznacza wg jakiej normy są podawane copy to można to zweryfikować na niemieckiej stronie bafa.de (obrazek w załączniku dla hotjeta i heliotherma)

    Link do strony : http://www.bafa.de/bafa/de/energie/e...pen/index.html

    Aktualna lista pomp- powietrze-woda i gruntowych objętych dofinansowaniem ze zweryfikowanym copem wg normy EN 14511: http://www.bafa.de/bafa/de/energie/e...te_ab_2013.pdf
    muszę odnaleź normę, bo myślę że mijasz się z prawdą.
    norma ta informuje o wydajności bez uwzględnienia defrosta (wydajność miedzy defrostami) i bez pomp obiegowych.
    i rzetelne podawanie parametrów jest gdy się napisze "z uwzględnieniem defrosta" a nie wg. normy 14511.
    wg. tej samej normy określa się guntowe dla przykładu:
    http://www.sunenergy.pl/oferta/pompy...-e-6-17kw.html
    przykład hitachi.
    w przytoczonych przez ciebie paramatrach zaczynając od atlantica, czeskie PCi, niemieckie, nie ma podanej korekty defrosta. jeżeli ktoś przyjmie paramatr podany jako skorygowany to może się rozczarować.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	167451  

  10. #8030
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magnolia18 Zobacz post
    nie wiem co to copy sropy i bez urazy ...
    nie ze na ju huuuuuu i bez
    ale jak chcecie zobaczyc PRAWDZIWY defrost, zapraszam.
    anonima Galla tez
    sie dowie

    Michas ? Bedziesz i niedowirakom okazesz ? Miloby bylo
    Gall tez przybadz, obiecuje ze pies nie ugryzie
    Dzięki za zaproszenie, chętnie wpadnę jak będę miał chwilę. Byłem u Arturo72 zobaczyć pompkę, ale niestety jeszcze nie była na chodzie, a chce zweryfikować na chodzie.

  11. #8031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    muszę odnaleź normę, bo myślę że mijasz się z prawdą.
    norma ta informuje o wydajności bez uwzględnienia defrosta (wydajność miedzy defrostami) i bez pomp obiegowych.
    .
    Prawda i bez wentylatorów.

    Polecam lekturę: http://instalreporter.pl/wp-content/...omp_ciepla.pdf
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #8032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Byłem u Arturo72 zobaczyć pompkę, ale niestety jeszcze nie była na chodzie, a chce zweryfikować na chodzie.
    Wyliczcie sprawność na podstawie temperatury w zasobniku CWU i licznika (a może instalator ma ciepłomierz? ) - bardzo proszę.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  13. #8033
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia & Krzysiek Zobacz post
    nie no wszyscy chcemy być ślązakami .... możemy.... pls....

    ja chce być ślązakiem galuuuuuu pls
    hę? może się jeszcze nie przebudziłeś/łaś - nie wiem z kim mam przyjemność. poczytaj całość konwersacji pomiędzy mną i Magnolia18 to moze zrozumiesz.

  14. #8034

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Prawda i bez wentylatorów.

    Polecam lekturę: http://instalreporter.pl/wp-content/...omp_ciepla.pdf
    nie szedł bym aż tak daleko z eliminowaniem wentylatorów, ponieważ mogą one być typu DC i wpięte w elektronike j.z.,
    bez przepływu powietrza przez lamelę urządzenie nie po chodzi nawet minuty, dodatkowo bywa że agreagty - ich wentylatory mają zmienną wydajność.

  15. #8035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    tak kończąc OT który cię tak oburza - ale mam wrażenie że jesteś z tych, którzy twierdzą żę ślązacy to tylko w Rudzie Śląskiej mieszkają
    To ja już też kończąc informuję, że tak nie twierdzę

  16. #8036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    nie szedł bym aż tak daleko z eliminowaniem wentylatorów, ponieważ mogą one być typu DC i wpięte w elektronike j.z.,
    bez przepływu powietrza przez lamelę urządzenie nie po chodzi nawet minuty, dodatkowo bywa że agreagty - ich wentylatory mają zmienną wydajność.
    Pompy gruntowe, bez obiegówek też nie "pójdą"
    Przy czym nie ja jestem autorem tej normy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #8037

    Domyślnie

    obiegówkę w gruntowej można podłączyć do gniazdka poza układem pomiarowy a wentylatorów w agregacie ze sterowaniem z płyty inwertera już nie.(bez dobudowania osobnego układu zasilająco sterującego wentylatorami oraz oszukaniem elektroniki w j.z., elektronika może wykryć ich brak i zatrzymać urządzenie)

  18. #8038

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Zapytam tutaj w koncu PC PW to prawie jak klima z inverterem

    Chcialem przymyslec ogrzewanie domu w okresach przejsciowych klimatyzacja, ale 1 jednostka moze miec problem wszsytko ogarnac.

    Zastanawiam sie czy by nie uzyc klimatyzatora kanalowego, takiego co ma przynajmniej 2 wyjscia, tak, zeby ogrzewac wiecej stref.

    Pytanie do znawcow tematu; czy klimatyzator kanalowy wielowyjsciowy jest w stanie regulowac parametry pracy dla kazdego wyjscia oddzielnie ?

    Pozdrawiam
    widzę, że nikt Ci nie odpowiedział... postaram się coś napisać. Otóż jest możliwość rozprowadzenia kanałów z nawiewem w kilku miejscach i regulacją dla każdego nawiewu z osoabna. Robione jest to w systemie VAV. Zalety-masz możliwość dowolnego regulowania. Jak się domyślam w dumu już mieszkasz czyli jest wykończony wzwiązku z tym trzeba byłoby zabudowywać kanały bo nie sądze byś chciał by były widoczne. Sam system jest droższy od montażu multisplita (jedna zewnętrzna, klika wewnętrzych) i do tego dochodzi częściowy remont (zabudowanie i malowanie kanałów) Przy multisplitach , gdzie w każdym pomieszczeniu można powiesić osobną jednostkę wewnętrzną. Wadą dla niektórych jest to ze jedenostka wewnętrzna jest widoczna. Takim klimatyzatorem inverterowym możesz grzać spokojnie do -10, a latem masz klimę. Klimatyzatorem kanałowym z systemem pracy całorocznej ogrzewaliśmy poprzednie biuro wielkości ok 70m2

  19. #8039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomarszczonyfred Zobacz post
    obiegówkę w gruntowej można podłączyć do gniazdka poza układem pomiarowy a wentylatorów w agregacie ze sterowaniem z płyty inwertera już nie.(bez dobudowania osobnego układu zasilająco sterującego wentylatorami oraz oszukaniem elektroniki w j.z., elektronika może wykryć ich brak i zatrzymać urządzenie)

    A o czym konkretnie piszesz?

    Mowa jest o COP i metodach badawczych ujednoliconą, obowiazująca normą, a nie o działaniu PCi.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #8040

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    A o czym konkretnie piszesz?

    Mowa jest o COP i metodach badawczych ujednoliconą, obowiazująca normą, a nie o działaniu PCi.
    chodzi mi dokładnie o ujednolicone podejście do wyznaczenia/podania cop

Strona 402 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony