dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 404 z 915
Pokaż wyniki od 8.061 do 8.080 z 18293
  1. #8061

    Domyślnie

    - hałas nie jest spory (ale każdy ma gdzie indziej próg głośności ustawiony; na ten przykład ja jak popije i w nocy mnie susza zbudzi i bolący łeb jak nic nie działa w domu tylko ta pompa to mnie chce do szalu doprowadzić ale w pozostałych okresach mojego życia raczej nie narzekam ) no i umówmy się pompa chodzi w zimie kiedy każdy ma pozamykane okna, większy problem to wibracje ale tu było wiele opisów jak je zminimalizować, a czy sąsiedzi będą zadowoleni ?? to zależy od sąsiada i od ciebie... jak sąsiad upierdliwy to wqr..a go wszystko ale z drugiej strony nawet jeśli to jest ostoja spokoju a ty ustawisz wentylator tak żeby mu dmuchał na taras albo jakieś okno to pewnie może go wzruszyć.

    IMHO spal ten las i bierz gruntówkę, GRUNTÓWKA NAJWAŻNIEJSZA, NIE BĄDŹ GUPKIEM
    Ostatnio edytowane przez Kasia & Krzysiek ; 04-02-2013 o 12:04

  2. #8062

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Kolega sobie strzelił jakiś wypasiony model klimy Toshiby na balkonie, ostrzegałem go, że sąsiedzi go na widłach wyniosą, a to się takie cichutkie okazało, że absolutnie nie ma się czego czepić. W szoku jestem jak to idzie to przodu.
    u mnie działki niewielkie więc i sąsiedzi blisko, żaden nie narzekał że mu głośno...

  3. #8063

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    To rób gruntówkę przecież za 10000 zł kupisz
    wiesz ja tak jak niektórzy z zdaniem żony co do koloru pudła PC PW się nie muszę liczyć, ale drzew ruszyć nie mogę!
    Nie będę jak moi sąsiedzi, co pokupowali działki 8-9 arów w lesie a później wycieli wszystko pod dom, parking, trawę i się dziwią gdzie jest teraz ten las. Miałbym kawałem pola to bym pędził w DZ poziome ile wlezie i postami głowy wam nie zawracał!

    A jeszcze jedno mi całe 4 lata chodzi po głowie, jakby się ku... do oczyszczalni podłączyć. tzn woda - woda w układzie zamkniętym. Ile bym musiał mb rury przemycić do oczyszczalni, tam woda ma zawsze +4 ?? Tylko ku... bym w gminie musiał z 5 urzędników skorumpować bo są za tępi żeby mi to bez problemu udostępnić.

  4. #8064

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    wierzę ci, ale żeby z taką wiedzą nie potrafić "pi razy drzwi" powiedzieć ile będzie kosztować to o co prosiłem? naciągane jak dla mnie...
    a przyznasz chyba, że M korzystał wcześniej z twojego konta....
    nigdy w życiu ma swoje konto na muratorze, jkis czas temu nawet wykupil płatny profil, żeby nikt go o partyzantkę nie posądzał, jak się nie mylę to w przeciągu 3 lat zrobił z 10 postów
    a zapomniałeś że ugiełam się i podałam Ci cenę jak zapytałeś o konkretny model po tym jak weszłam na stronę z cennikiem? Wychodzę z założenia że mogę mówić ogólnie o temacie, chociaż nie wszystkie szczegółowe zagadnienia techniczne są mi znane. Natomiast ciężko mi mówic o cenach bo ich najzwyczajniej w świecie nie znam... Ba z tego jak czasami słysze to M też nie strzela ceny z palca. Na zasadzie 20-30tyś. Zawsze robi konkrentą wycene co do złotówki i końcowo klient tyle płaci.
    Ostatnio edytowane przez ana-76 ; 04-02-2013 o 12:37 Powód: literówka

  5. #8065

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    wiesz ja tak jak niektórzy z zdaniem żony co do koloru pudła PC PW się nie muszę liczyć, ale drzew ruszyć nie mogę!
    Nie będę jak moi sąsiedzi, co pokupowali działki 8-9 arów w lesie a później wycieli wszystko pod dom, parking, trawę i się dziwią gdzie jest teraz ten las. Miałbym kawałem pola to bym pędził w DZ poziome ile wlezie i postami głowy wam nie zawracał!

    A jeszcze jedno mi całe 4 lata chodzi po głowie, jakby się ku... do oczyszczalni podłączyć. tzn woda - woda w układzie zamkniętym. Ile bym musiał mb rury przemycić do oczyszczalni, tam woda ma zawsze +4 ?? Tylko ku... bym w gminie musiał z 5 urzędników skorumpować bo są za tępi żeby mi to bez problemu udostępnić.
    nie ruszaj drzeewek ja tam cały czas kombinuje jakby tu dokupić pola zza płotu by las posadzić

  6. #8066

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    nie ruszaj drzeewek ja tam cały czas kombinuje jakby tu dokupić pola zza płotu by las posadzić
    spal te "kszacory" i rób gruntówkę

    Powietrzna dla gupków

  7. #8067

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    A jeszcze jedno mi całe 4 lata chodzi po głowie, jakby się ku... do oczyszczalni podłączyć. tzn woda - woda w układzie zamkniętym. Ile bym musiał mb rury przemycić do oczyszczalni, tam woda ma zawsze +4 ?? Tylko ku... bym w gminie musiał z 5 urzędników skorumpować bo są za tępi żeby mi to bez problemu udostępnić.
    kolektor pionowy zawsze możesz zrobić, będzie działał, pomysł z oczyszczalnią raczej nie do przeskoczenia (poza korumpowaniem urzędników mógłbyś zamrozić "złoże" a to by dopiero był zonk )

    jeżeli nie zdecydujesz się na gruntową to oczywiste, że bierz pod uwagę powietrzną, będzie trochę drożej ale lepsze to niż węgiel czy gaz w baniaku
    ...

  8. #8068

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76 Zobacz post
    nie ruszaj drzeewek ja tam cały czas kombinuje jakby tu dokupić pola zza płotu by las posadzić
    jak się mocno zdenerwuje do 15km od siebie kupię pole z 3 ha i dam rolnikowi w dzierżawa w zamian za słomę i przywiezienie tego do domu. Oczywiście wcześniej mi maszyna słomę na pellet przerobią za $. Będzie pelletu z 6ton dostarczonego bezpośrednio do kotłowni. W perspektywie 30 lat bo tyle minimum mam zamiar jeszcze pożyć (choć szczerze to szykuję się na 68 r.ż czyli rok po emeryturze coby rządu nie obciążać wydatkami to mam jeszcze 37 lat!) to na ziemi nie stracę a w okolicy nawet bankruci się zdarzają i można od komornika dobrze pole wyrwać.

  9. #8069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia & Krzysiek Zobacz post
    Moim zdaniem "bacteria killer" jak zwykle masz racje, przy nowym tylko idiota da się wpuścić w powietrzną
    Mysle, ze jestes dla siebie zbyt surowy.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  10. #8070

    Domyślnie

    nie nie ... o miszczu... jestem gupi jestem gupi

  11. #8071

  12. #8072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A tego admin jeszcze nie wyczaił? Gdzie indziej jakoś mu to poszło bystrzej.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #8073

    Domyślnie

    A są jakieś wieści z montażu u Artura?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  14. #8074
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    A są jakieś wieści z montażu u Artura?
    Dolewana część fundamentu pod pompę nie całkiem stwardniała,jak nie urok to sraczka lub wymarsz wojsk...

  15. #8075
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dolewana część fundamentu pod pompę nie całkiem stwardniała,jak nie urok to sraczka lub wymarsz wojsk...
    Jakaś solidna budowle .A nie zasłoniłeś otworów do odpływu kondensatu?
    ja stosuję ramy z kwasówki postawione na bloczkach betonowych (jest to na moich fotkach)
    Tu była reklama....

  16. #8076
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post
    Jakaś solidna budowle .A nie zasłoniłeś otworów do odpływu kondensatu?
    ja stosuję ramy z kwasówki postawione na bloczkach betonowych (jest to na moich fotkach)
    Tak to wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4139.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	167631

    Musiałem dolewać jeszcze 15cm po szerokości.
    Żółta rurka to przepust na przewody

  17. #8077
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    I na tym chcesz postawić?

    zobacz zdjęcie 241 w galerii na tym wątku
    podaj maila wyślę ci materiały szkoleniowe (fotki z moich realizacji ) z zimy
    Ostatnio edytowane przez hydraulik_ ; 04-02-2013 o 19:12
    Tu była reklama....

  18. #8078
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    yyy... Niskie troche ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #8079
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    yyy... Niskie troche ?
    Ma być podwyższone albo przez krawężniki albo na specjalnej ramie.

  20. #8080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ma być podwyższone albo przez krawężniki albo na specjalnej ramie.
    minimum 50 cm ---- rama
    Tu była reklama....

Strona 404 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony