dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 864 z 915
Pokaż wyniki od 17.261 do 17.280 z 18293
  1. #17261

    Domyślnie

    Chodzi mi jeszcze po głowie założenie klimakonwektorów, ale tylko latem do chłodzenia. Ktoś ma tak to podłączone ? Co wyjdzie korzystniej - założyć 2-3 klimakonwektory czy pakować sie w osobną klime ? Jak z wydajnością chłodzenia PC ?
    Na etapie budowy, najlepiej od razu montować jeden centralny klimakonwektor z rozprowadzeniem na pomieszczenia.
    Nie cierpi estetyka - jedna jednostka zew.
    Równomiernie chłodzone pomieszczenia - w porównaniu do centralnie montowanego splita ściennego.

    Montowanie klimakonwektorów w każdym pomieszczeniu + funkcja chłodzenia zupełnie się nie kalkuluje.

  2. #17262
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Na etapie budowy, najlepiej od razu montować jeden centralny klimakonwektor z rozprowadzeniem na pomieszczenia.
    Nie cierpi estetyka - jedna jednostka zew.
    Równomiernie chłodzone pomieszczenia - w porównaniu do centralnie montowanego splita ściennego.

    Montowanie klimakonwektorów w każdym pomieszczeniu + funkcja chłodzenia zupełnie się nie kalkuluje.
    Mam piętrowy domek bez skosów, 164m2 użytkowe. Jak to rozprowadzić z jednego klimakonwektora ? I jak z wydajnością ? PC będzie tak wydajna jak klima ? Czy latem bedzie musiała non stop chodzić żeby chłodzić i dziabnie tyle prądu co na grzanie ?

  3. #17263

    Domyślnie

    To chyba nie ten dział
    dom w indygowcach
    W przygotowaniu: dom 159m2 pow. ogrzewanej 220m2 podłóg, w całości ogrzew. podłogowe
    Pompa Viessmann Vitocal 343 G 10,4 kW , dolne źródło (kolektor gruntowy poziomy 12x100m), Reku Viessmann Vitovent 300 f, dom w standarcie energooszczędnym.

  4. #17264
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    [email protected]

    To jak długo i jakim kosztem PC lub klima będzie musiała chłodzić latem twój dom zależy zasadniczo od dwóch rzeczy.
    Po pierwsze; uzysków cieplnych i zastosowanych sposobów na ich minimalizację (usytuowanie, okapy, żaluzje itp).
    Po drugie; jakości zastosowanej izolacji termicznej
    Ponadto istotne jest odpowiednie sterowanie wentylacją no i co oczywiste schładzanie budynku w okresach obniżenia temperatury - zazwyczaj nocą.

    Sam proces schładzania budynku PC lub klimą jest bardziej energochłonny niż jego ogrzewanie.
    A klimatyzacja bardzo się upowszechniła
    Stąd min. zapaść systemu energetycznego latem 2015

    Budując dom należy na etapie projektu rozważyć wszystkie w/w czynniki.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  5. #17265
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ciężko stwierdzić jak się dom będzie nagrzewał i to jest cały problem. Zastanawiam się jak ma się wydajność chłodzenia PC przez klimakonwektor z rozprowadzeniem do założenia klimy split w domu. Plan miałem taki ze jeden nawiew z klimy zrobie na korytarzu na pietrze (pokoje będa na prawo i lewo od wylotu) z nadzieją ze powietrze się rozejdzie + drugi nawiew w salonie.

  6. #17266
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    i akurat natchnęło Cię aby podzielić się z nami ta fantastyczną nowiną przy okazji reklamując produkt?

    Nie z nami te numery Bruner...

  7. #17267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Przyznam się ze wstydem, że dotychczas, od czasu instalacji moja PC też wisi na C20
    Od ponad 2 lat leży na półce C25 ale mi lub zaprzyjaźnionemu elektrykowi jakoś schodzi.
    Jak zrobi się na dworze -18 i pompa pójdzie pełną mocą to te zabezpieczenie 20A będzie wybijać co kilka chwil.

    Zresztą, jak mi tłumaczył inny mądry elektryk, żeby te zabezpieczenia zadziałały muszą dość długo chodzić ze znacznym przeciążeniem.
    Nie wiem czy on taki mądry. Zabezpieczenie nadprądowe ma dwie funkcje: zabezpiecza przed nadmiernym prądem obciążenia czyli prądem który pojawia się w obwodzie na dłużej np dla zabezpieczenia 20A wywali ją po "dłuższym" obciążeniem prądem w przedziale 22-26A; oraz drugą funkcję czyli zabezpieczenie przed prądem zwarciowym czyli takim który pojawia się w obwodzie na ułamek sekundy. Bezpieczniki są tak skonstruowane żeby nie zadziałały przy chwilowym skoku prądu chyba że jest on bardzo duży. Dla bezpieczników typu B musi to być prąd większy 3 do 5 razy od prądu znamionowego eSki czyli dla naszego przykładu dla B20 nawet chwilowy skok do prawie 100A nie spowoduje jego zadziałania. Ty masz bezpiecznik o charakterystyce C więc ten chwilowy prąd może być jeszcze większy, nawet 10 razy większy. Ale chwilowy to mam na myśli chwile a nie minuty czy godziny....

    Według mnie przy pompach ciepła chyba jednak powinno stosować się bezpieczniki typu B. C są typowo pod silniki.



    Krytyczne są kable i jakość połączeń.
    Te mam podobno pierwszej klasy.
    E tam, bajkopisarstwo.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 15-12-2016 o 13:42

  8. #17268
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    ....

    Według mnie przy pompach ciepła chyba jednak powinno stosować się bezpieczniki typu B. C są typowo pod silniki. ....

    .
    Według Ciebie co napędza sprężarkę jak nie silnik?
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  9. #17269

    Domyślnie

    Silnik ale patrząc przez pryzmat zastosowania bezpieczników typu C to raczej silniczki. Prądy rozruchu takiej sprężarki są nieduże i raczej bym to zabezpieczał eSką typu B chociaż wiem że różni producenci mają różne zalecenia.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 15-12-2016 o 13:57

  10. #17270

    Domyślnie

    Mam piętrowy domek bez skosów, 164m2 użytkowe. Jak to rozprowadzić z jednego klimakonwektora ? I jak z wydajnością ? PC będzie tak wydajna jak klima ? Czy latem bedzie musiała non stop chodzić żeby chłodzić i dziabnie tyle prądu co na grzanie ?
    Z klimakonwektora trzeba zrobić rozprowadzenie do pomieszczeń, które chcemy chłodzić.
    Czerpnie robimy najczęściej w korytarzu.
    Bez jakiegokolwiek poddasza będzie ciężko, bo najniższe klimakonwektory kanałowe to 200 mm, więc tyle musiał byś obniżyć sufit.
    9kW Panasonic, ma 7 kW mocy chłodniczej przy A35W7.
    To wystarczająca moc chłodnicza dla domu jednorodzinnego.

  11. #17271
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    John

    Zgadza się.

    Mam u siebie na całości sufit podwieszany stąd nie miałem problemu z umieszczeniem w nim klimakonwektora ani poprowadzeniem od niego kanałów.

    Zwracam jednak uwagę (nie Tobie bo wiesz o czym piszesz) że 7 kW mocy chłodniczej, a tym bardziej grzewczej dla parametrów 35/30 nie zmieści się w byle opakowaniu.
    Użycie tej wielkości jednostki wymaga starannych obliczeń i dość przemyślanego przygotowania.
    U siebie z góry załoźyłem, że dla chłodzenia, jak i zresztą ew. ogrzewania nie będę wykorzystywał całego potencjału PC. Dla mojego domu taka moc nie jest potrzebna.
    Chodziło mi o względy natury estetycznej,stąd jednostka kasetonowa 600x600.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  12. #17272
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał GregoryML Zobacz post
    ja początkowo miałem pompę jakiejś no-name firmy i w domu było zimno, więc już chciałem się wycofać z całego pomysłu z pompą. Ale stwierdziłem, że wymienię, bo może ta jest felernia (i była), kupiłem ********* i w domu jest super ciepełko, a koszty niskie
    Będziesz miał farta jak zleceniodawca nie przeczyta tych wypocin bo działasz na jego niekorzyść takimi durnymi wpisami na forum technicznym.

    Nie nadajesz się do tej roboty nie mając bladego pojęcia w temacie.
    Spróbuj reklamować kosmetyki na przykład? Albo opony do przyczepki.

    Do tego powinieneś zwrócić pieniądze zleceniodawcy.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  13. #17273

    Domyślnie

    Witam . Jestem zainteresowany powietrzna pompa ciepla. Posiadam domek ok 200m2. Połowa w podłogówce reszta kaloryfery (ewentualnie klimakonwektory).
    Czyatm ten remat i sie zastanawiam czy mam wybrac PC 9 czy 12 kw. W najwieksze mrozy bede sie wspomagał kominkiem . Mój wybór padł na Panasonica i teraz pytanie bo niebardzo sie orientuję 1 czy 3 fazy. Przyłącze bede załatwiał na wiosnę i niewiem w czym różnica i czy sie oplaca tylko dla pompy? Różnica w cenie zakupu 9kw 1 faza vs 3 ok 2500zł.

  14. #17274

    Domyślnie

    Kaloryfery przewymiarowane? Kto Cię namówił na takie rozwiązanie?

  15. #17275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zajoprzemo

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witajcie,
    Czy ktoś z Was posiada PC PW alpha innotec L8 split lub Nibe split 8.
    Jeśli tak to proszę o informacje odnośnie zużycia oraz ustawień krzywej, CWU, stopnio minut etc...
    Pytam bo użytkuje pierwszy sezon PC, a jak to zwykle bywa ile ludzi tyle opinii, fachowców etc...
    Dziekuje

  16. #17276

    Domyślnie

    Witam,

    Nawiązując do tematu zastosowania zbiorników buforowych w instalacjach CO, polecam bufory z rodziny Logalux P, PW, PNR lub PNRZ marki Buderus.
    Cechują się one niewielkimi stratami postojowymi oraz są dostępne w pojemnościach 500, 750 oraz 1000l w zależności od wybranego typu. Szczegółowe informacje o produkcie dostępne są na stronie: http://www.buderus.pl/produkty/kateg...-co/bufory-co/
    Chętnie odpowiem w razie ewentualnych pytań.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  17. #17277

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli zainteresowani są Państwo wyborem powietrznej pompy ciepła, marka Junkers posiada w swojej ofercie zarówno pompy typu monoblok, jak i split. Supraeco A SAS-2 typu split składa się z dwóch elementów: jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej, połączonych rurociągiem wypełnionym czynnikiem chłodniczym. Supraeco A SAO-2 ACE jest to pompa ciepła typu monoblok, gdzie zarówno skraplacz i parownik znajdują się w jednostce zewnętrznej.
    W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszam na naszą stronę internetową http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  18. #17278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Tutaj są podane takie dane:


    Moc grzewcza/COP +2/35°C wg EN 14511 [kW/-] 5/3,5
    Moc grzewcza/COP -7/35°C wg EN 14511 [kW/-] 6/2,5

    [...]

    Moc grzewcza/COP +2/35°C wg EN 14511 [kW/-] 5,2/3,5
    Moc grzewcza/COP -7/35°C wg EN 14511 [kW/-] 7,2/2,6



    Jak udało się uzyskać wzrost mocy grzewczej przy spadku temperatury powietrza?

    I ile te cudeńka kosztują, bo w cenniku nie mogę znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-12-2016 o 11:11

  19. #17279
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;

    Jak udało się uzyskać wzrost mocy grzewczej przy spadku temperatury powietrza?[/QUOTE]

    Witam

    To marketing.
    W przywołanej normie nie podaje się mocy znamionowej, a jedynie wymaganą dla danych warunków.
    Jest zrozumiałym, że dla temp np 0* wymagana moc wyniesie np. 4 kW, zaś dla -10* odpowiednio 6,5 kW.
    Dla tak podanych obciążeń częściowych ustala się COP - oczywiście wyższy niż dla obciążenia mocą znamionową.

    Poproś o dane dotyczące mocy nominalnej dla danych warunków, np dla grzania CWU z temp. zasilania 55*.
    Okaże się, cytując forumowego Jaśka71, że "wszyscy jedziemy na tym samym wózku".
    Wózek to w tym wypadku R410A i podwójna sprężarka rotacyjna.

    Mam T-Cap-a od P.
    Z moich obserwacji wynika, że pracując na obciążeniach częściowych osiąga COP znacznie powyżej deklarowanych w katalogach.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  20. #17280
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zajoprzemo

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Kod pocztowy
    63-000
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witajcie, posiadam PC PW alpha innotec l8 split podłączona do podłogówki w całym domu 122m2. Podlogowka z rozdzielaczem wyposażonym w elektrozawory polaczone w każdym pomieszczeniu z regulatorami temperatury.. Poszukuje informacji odnośnie ustawień krzywej grzania PC (obecnie mam na 4) oraz % ustawienia wydajności pompy obiegowej co ( standardowo ustawiona na 60%) ja zrobiłem 100%. Chodzi mi o to ze jak np jest słoneczny dzien to wiadomo w domu sie tak podniesie temper o kilka stopni od słońca i siłowniki zamykają dopływ wody co, natomiast PC Cały czas pompuje wodę w co na 100% i czy nie lepiej zmniejszyć... szukam najlepszych ustawień PC...
    Z góry Dziekuje za odp.
    Dom parterowy 147 m2 w technologi szkieletu drewnianego - 3 osoby. Powierzchnia użytkowa 122 m2 + 25 m2 garaż nie ogrzewany. Ściany 12 cm wewnątrz wełna, na zewnątrz styropian 20 cm, strop wełna 30 cm, okna 3 szybowe 7 komorowe w sumie 28 m2. Pompa ciepła powietrze woda Alpha Innotec L8 split do Co i CWU. Wszędzie podłogówka + dodatkowo drabinka w łazience...

Strona 864 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony