dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    td2003

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie temperatura w mieszkaniach na najwyższym piętrze

    Witam,
    chciałbym zweryfikować opinię, którą ostatnio usłyszałem (a jest ona dla mnie ważna bo jestem w trakcie szukania mieszkania).
    Otóż chodzi o to, że podobno w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty położonych na najwyższych piętrach latem jest bardzo gorąco, znacznie cieplej niż a piętrach niższych.
    Czy jest to prawda?

    Będę wdzięczny za podpowiedzi w tym temacie.
    Dzięki, Tomek.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    tak

    zresztą dotyczy to wszystkich budynków o bardzo zredukowanym strychu
    tudzież zamieszkałych strychów....

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli szukasz mieszkania w bloku z wielkiej płyty to nie kupuj mieszkania na ostatnim piętrze nie chodzi tu o ciepło w lecie bo to raczej jest znikoma różnica, czy mieszkasz na 7 czy np na 10 pietrze, na pewno jest różnica miedzy 10 a np. 3 pietrem, ale tym bym się nie sugerował. Chodzi bardziej że na ostatnim piętrze przeważnie w zimie jest chłodniej. Występują problemy z zaciekaniem sufitów z powodu nieszczelnych dachów itd. Im wyżej jeżeli są wichury bardziej wieje. Jak się zepsuje winda lepiej mieszkać niżej żeby nie drałować. Ja mieszkam na 7 piętrze i nie chciał bym mieszkać niżej mam fajne widoki z okna, ci co mieszkają do 5 piętra maja widok tylko na bloki i parking.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Witaj.
    Słuchaj tego co mówi Bladyy78
    Dam Ci przykład z mojego czteropiętrowego bloku...
    Mieszkanie 50 m2 na pierwszym piętrze. Miesięczna opłata za CO około 105 zł. Grzejników prawie nie odkręcam, a ciężko zbić temperaturę poniżej 21 C.
    Sąsiadka z czwartego piętra... Takie samo mieszkanie (nade mną). Miesięcznie płaci 220 zł, a zimą temperatura maksymalna nie przekracza 19 C, przy grzejnikach odkręconych na "full". Nie jest w stanie dogrzać mieszkania... Okna i my i Oni mamy plastikowe, więc jedyne straty (którymi się różnimy) to te przez dach...
    Lato w Polsce jest krótkie... Zima niestety nie.... (Lato i zima rozumiane w sensie gorąco - zimno)...

    Pozdrawiam
    macst

  5. #5

    Domyślnie

    moja mama mieszka na czwartym piętrze (u nas ostatnim) i nie narzeka ale, w tamtym roku docieplili strop wypełniając go granulatem chyba wełny. Od tamtej pory nie ma problemu z dogrzaniem mieszkania, choć nie pamiętam żeby jakoś szczególnie drogo kosztowało w poprzednich latach.
    Musisz się udać do spółdzielni i zapytać czy takie działania miały miejsce, lub czy są planowane w przyszłości. W opsisywanym przypadku blok w latach 90 był docieplony supremą (nie wiem co to jakieś płyty do termoziolacji) i niedawno właśnie docieplili strop.

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czwartego bez windy unikaj jak ognia!

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Jeszcze wiele zależy od tego, czy mieszkanie jest szczytowe czy nie. Jeśli szczytowe, a ściana jest nieocieplona, to w zimie nawet na niższych piętrach może być chłodniej.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szafa
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja mieszkałem na 4 ostatnim w 3 lokalizacjach i sprawa wygląda tak. W lato upał sakramencki bez klimy nie da się żyć ponad 28 stopni przez całe lato. W zimę natomiast ciepło było zawsze bez odkręcania grzejników ! Zawsze 2-3 czynsze do zwrotu w ciągu roku z tytułu nadpłaty za ogrzewanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony