dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Ile glazurnikowi zajmuje zrobienie pomieszczenia?

    Od tygodnia mam glazurnika i na dzień dobry dostał zrobienie kotłowni. Kotłownia 7,5m2, 2x drzwi i 1 okno. Glazura układana do wysokości 240cm
    Pracował przez 5 dni po 12h dziennie i zrobił 3 ściany. Przy ścianach zejdzie mu jeszcze 1-2 dni i terakota pewnie jeszcze 2 dni.

    To jest normalna "wydajność" glazurników, czy ten mój jest taki powolny? Jakościowo oczywiście robi ładnie.

    Ile powinienem zapłacić za robotę za taką kotłownie. Ze 2000zł?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    - cenę za usługę uzgadnia się przed a nie po, czy w trakcie. Może zapytaj glazurnika?
    - termin wykonania prac - j.w.
    - jeśli robi ładnie i dokładnie to może niech dalej robi w swoim tempie ...każdy glazurnik takowe posiada.

    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rolmik

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    7,5mkw podłogi,jednej ściany czy łącznie ?
    u mnie jak układali płytki 33x33 13mkw w kotłowni i holu (kominy rury zabudowy rur cokoliki ) to zajęło im ok 7 godzin

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie dwa pomieszczenia (łazienka 8m2, małe WC ) cztery tygodnie. Tyle, że dochodzi tu sucha zabudowa (geberity, wnęki) dużo docinania i szlifowania. No i bialy montaż

    Trochę dziwne, że zastanawiasz się teraz ile mu zapłacić. Tyle, ile ustalliście, albo tyle, ile sobie zażyczy
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-03-2015 o 19:02
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5

    Domyślnie

    Uzupełniając: pomieszczenie o powierzchni 7,5m2.
    Bez żadnej zabudowy, jedna umywalka (jeszcze nie podłaczona). Bez przeróbek elektryki czy hydrauliki. Na jednej ze ścian miał troche utrudnienia (musiał omijać rurki i wiercić glazure ale to stosunkowo szybko mu poszło - 1 dzień). Np obróbka niedużego okna (robił tez parapet z glazury zajęła mu 1,5 dnia - zacinał pod kątm 45 stopni).
    Ceny niestety nie daje się z nim ustalić przed robotą więc nie wiem ile to bedzie kosztować. Za m2 50zł ale wiem ze za dodatkowe roboty naliczy osobną kwotę (np obróbka okna).

    Ogólnie gość jest porządny i dobrze robi. Nie wiem tylko czy dobrze ze sam tnie 45stopni a nie wozi do cięcia wodą, bo strasznie długo mu to zajmuje a i pewnie nie przetnie tak dokładnie
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 21-03-2015 o 19:06

  6. #6

    Domyślnie

    A ile przeciętnie płacicie glazurnikom za łazienkę?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie ma pojęcia "przeciętnie". U mnie glazurnik robił 4 łazienki, garaż, pom.gosp. dwie kuchnie, dwa wiatrołapy, podstopnice biały montaż, montaż mebli łazienkowych, przeróbki kanalizy/wody i jedną ścianę w sypialni. I cena mojej łazienki na pewno będzie inna niż Twojej kotłowni.
    Cena 50pln za mkw jest chyba normalną ceną za zrobienie jednego pomieszczenia - policz ile wychodzi mkw i policz docinanie.
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 21-03-2015 o 20:23
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Mój glazurnik kotłownię na godziny robił...

    1.Twoje zadowolenie jest bezcenne
    2.Jak poczujesz, że wtopiłeś w kotłowni, możesz zapłacić i podziękować.

  9. #9

    Domyślnie

    To kotłownia przed założeniem instalacji i rur czy po? Daj zdjęcia. Jeśli po to nie dziwię się, ze ceny nie podał. Wożenie płytek do zacinania waterjetem to pomyłka, chyba że to jakiś szkliwiony gres.
    Jeśli klei płytki fachowo, prosto i nie niszczy materiału to się tylko cieszyć.
    I już mieszkamy !

  10. #10

    Domyślnie

    Ja za swoją 6m2 łazienkę płaciłem 2500zł za robotę. Łazienka była robiona od A do Z. Sporo przerobienia elektryki, kafelki po sufit, wszystkie urządzenia, drzwi wejściowe.
    Około 2,5 tygodnia pracy po kilka godzin dziennie (2-8h)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_0167.jpg
Wyświetleń:	570
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	309596Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_MG_0168.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	309597Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9871.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	309598

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Dawiddur, bo robiłeś bez FV? Za taka łazienkę u mnie zapłaciłbyś około 8-10tyś (Poznań).

  12. #12

    Domyślnie

    Owszem bez. Ludzie znani mi także nie musiałem się nimi interesować co nie zmienia faktu, że firmy (złożyłem kilka zapytań) za swoją pracę chciały od 3,5 do 6 tysięcy.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Wszystko zależy od regionu Polski i stawki RG. Łazienke masz zrobiona ładnie chociaż bez udziału projektanta. Mogę się mylić ale płytki to chyba chiński gres?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    To kotłownia przed założeniem instalacji i rur czy po? Daj zdjęcia. Jeśli po to nie dziwię się, ze ceny nie podał. Wożenie płytek do zacinania waterjetem to pomyłka, chyba że to jakiś szkliwiony gres.
    Jeśli klei płytki fachowo, prosto i nie niszczy materiału to się tylko cieszyć.
    Majster jest fachowy i sprawdzony i robotę robi dobrze.
    Kotłownia niestety po założeniu rur ale to co mu najwiecej zajęło to obszar gdzie jeszcze nie było rur.

    Mowisz ze ciecie wodą nie ma sensu? Tu w kotłowni to ok bo glazura tańsza i miekka ale w łazienkach bede miał ciezkie i grube gresy (1m2 = 26kg). I tu boję się ile czasu mu zejdzie

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Co za format masz, że musicie ciąć płytki wodą? 100x50?

  16. #16

    Domyślnie

    Tzn majster mowi ze da radę. To ja się martwię, moze na zapas. Płytka 90x45

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Płytka płytce nierówna. Jedne się tnie bez problemu, inne są kompletnie nieposłuszne.
    Myślę, że nie ma się co martwic na zapas.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18

    Domyślnie

    Z glazurnikiem można cene ustalić tez od m2 i później nie trzeba się martwic ile mu zejdzie.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Za m2 to się możesz przy podlodze w salonie umówic.
    Łazienki z półeczkami, wnękami, zabudowami stelaży to inna robota.
    Ja pokazałem projekt lazienki (wizualizację plus przekroje)i po dwoch dniach miałem gotową wycenę.
    Wiedziałem co, za ile i mniej więcej na kiedy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    w "Mój nowy dom" to cały dom remontują w pięć dni więc sama łazienka powinna być zrobiona w ok. jeden dzień na gotowe ...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony