dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Malowanie elewacji zewn., a popękany tynk

    Od 1,5 roku mieszkam w nowym domu, który został otynkowany w 2006 r. Teraz chciałbym pomalować dom z zewnątrz, ale jest problem popękanych tynków. Szczególnie są to dość spore pęknięcia pionowe przy narożnikach domu. Chciałbym nałożyć jakąś farbę sylikonową lub sylikatową z z małym barankiem.

    Taraz pytanie - jak zrobić żeby malowanie było na lata i nie wychodziły pęknięcia?
    Dodam, że ściana jest: pustak+styropian+1/2 pustak zewn.

    Opinia mojego znajomego fachowca jest taka, że trzeba by nałożyć na zewnątrz jeszcze raz styropian, chociaż ze 2 cm, który nie przeniesie naprężeń ścian na zewnątrz.

    Oczywiście wolałbym uniknąć położenia styropianu, bo po co mi ten kłopot, jak dobrą izolację mam we wewnątrz ściany.

  2. #2

    Domyślnie

    A może nałożyć siatkę, taką jak na styropian, a później otynkować...

  3. #3

    Domyślnie

    Sama siatka doraźnie na pewno by wystarczyła. Fachowiec jednak twierdzi, że pęknięcia będą się jeszcze na pewno robiły i wtedy siatka nie ochroni.

    ps. jeśli dawać siatkę to na cały dom, czy tylko tam gdzie są pęknięcia?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mógłbyś wkleić zdjęcia tych peknięć?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony