dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 219
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 4367
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    Kanaliza fi 110, a za domem powiekszycie na 160. Woda pod ława i zrobic przepust fi 50, potem sie przepchnie fi32.
    hmm... ten przelot to rób 70 a nie 50 - będzie łatwiej przepychać, a ta niebieska rurka wcale nie jest miękka...
    kanaliza - to co pod ziemią, nawet w obrysie domu ja waliłem ze 160... tylko tuż przy przejściu do pomieszczeń przejście na 110...szansa że się przytka jakąś wydzieliną - żadna, a przy jej ciniutkiej setce - duzo większa ( wez poprawkę na wuja Rysia, świeta, kapuste z grochem... a jak trzech wujków zasiądzie w tym samym czasie ... jeden w piwnicy, drugi na parterze, trzeci na pięterku... i razem "walną" )

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    ołć wuja Rychu niech sra u siebie bo Misiek juz kupil fi110 na kanalize i na wode 15m fi32, zas same przejscia wody pod lawa i chudziakiem dodatkowo beda w osłonie fi50. Wiecej nie rozkminiam, bo kawalek rur a spac nie moglismy dzis przez te rury
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 20-04-2011 o 11:39

  3. #223
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    PS. Dzieki NetBet za merytoryczna dyskusje, Ty to jednak Mondrala jestes

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    A jak ja Was czytam to już wiem jaka ja guuuuuuuuuuupia budowlanie jestem

    Żebra to dla mnie kości długie w ilości sztuk 24 panoszące się w ludzkiej klatce piersiowej.
    Przelot, to pokonanie trasy z punktu A do punktu B jakiegoś rodzaju statkiem powietrznym.
    Wibrator to....chyba się zagalopowałam

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Ty malka, nie tylko Ty wczesniej myslalas, ze wibrator jest tylko jeden

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ..nie mówi sie mondrala, a mundruś....

    ...też zaraz będziesz mundruś... jak z ziemi wyleziesz

  7. #227
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    ...z ziemi powiadasz to tuz po stropie, ja Cie pierdziele, czyli jakos po 3-tysięcznym bloczku... no se jeszcze troche glupia pobende

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    eee.. a jaki wy tam macie stropy?? dla twardzieli - monolity?

  9. #229

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Jak się naprzerzucacie belkami i deklami to już takie miękkie nie będziecie Trochę to jednak waży - netbet poleciał na miękko - monolita se strzelił na blacie z deseczek a resztę roboty słoń pompowy zrobił z gruchą ;P Nooo dooobra. Tak z zazdrości piszę

  11. #231

    Domyślnie

    Cześć,
    Oczywiście do ziemi kładziecie rurki kan. pomarańczowe...
    powyżej chudziaka kłaść szare...
    A przejście kan. przez chudziak też dobrze zrobić w rurze osłonowej...
    A te kolanka to tak jak Bash pisze.... poza tym najważniejszy jest spadek...
    min. 2-3cm na 1m długości w poziomie...
    Co do przepustów... to największy przepust jaki zrobiłem na budowie w zeszłym roku to 30cm... ale już go nie ma... nie wypał...
    A powiedzcie mi jak u was jest z przeprowadzaniem rury PE przez fundament....
    Bo u mnie zakład wodny w warunkach wymaga przyjście na 1m przed ławą na rurę stalową i wejscie do budynku w stali... według mnie nie wiedzą co piszę albo na zasadzie kopiuj/wklej...
    Ja rozumiem kiedyś - 40 lat temu, jak jeszcze były rury kamionkowe do wody, czy coś...
    Ale dziś to nie do zastosowania... i z tego głupiego zapisu miałem przepust w chudziaku na 30cm
    Zmądżałem przez zimę i zrobiłem po swojemu...
    Ostatnio edytowane przez Inż. ; 21-04-2011 o 06:58

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tysia623
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    299
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    witam!
    wpadłam z rewizytą widzę praca idzie pełną parą powodzenia Wam życzę i lekkiej budowy

  13. #233
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ja to w sumie jestem zadowolony z tego monolitu... nie widzę mozliwości "samodzielnie" terivy popełnić... ze trzy osoby trza....czyli u nas kto? ja, dyrettorka i dzieciok?

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar klaudiuszozo
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Ozorków
    Posty
    1.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Co ja mogę powiedzieć o Nokiach tata ma 3310 już chyba z 15 rok, rzucał nią o ściany ( sytuacje kryzysowe ) i nadal działa wystarczy wymieniać tylko obudowę i baterię
    Lepiej kolanka 45st. niż 90

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał tysia623 Zobacz post
    Wam życzę i lekkiej budowy
    W takich okolicznościach przyrody, nawet stwierdzenie "niech wam ziemia lekką będzie" nabiera zupełnie nowego znaczenia szczególnie jak się kopie pod dom z piwnicą

    pozdrawiam

  16. #236
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Jak się naprzerzucacie belkami i deklami to już takie miękkie nie będziecie Trochę to jednak waży - netbet poleciał na miękko - monolita se strzelił na blacie z deseczek a resztę roboty słoń pompowy zrobił z gruchą ;P Nooo dooobra. Tak z zazdrości piszę
    Tego stropu to ja sie obawiam, musze sie wziasc w sobie, odrobic lekcje i poczytac


    Oczywiście do ziemi kładziecie rurki kan. pomarańczowe...
    powyżej chudziaka kłaść szare.............................................
    Inz kanaliza polozona, beda i szare i pomaranczowe, bo nie ma kolanek na przepust fi50 pomaranczowych, a pod zlew nie chcialam dac 110...Co do wodociagow to jednak mam tych z tej epoki, raczej normalnych....nic nam nie kazali, tzn. jeszcze nic nie kazali


    witam!
    wpadłam z rewizytą widzę praca idzie pełną parą powodzenia Wam życzę i lekkiej budowy
    Czesc Tysia - witam w swoich skromnych progach



    ja to w sumie jestem zadowolony z tego monolitu
    Ty wiesz ile ludzi u mnie w domu juz ogladalo to Twoje lanie Tylko dac zone do trzymania stempli, wstyd




    Co ja mogę powiedzieć o Nokiach tata ma 3310 już chyba z 15 rok, rzucał nią o ściany ( sytuacje kryzysowe ) i nadal działa wystarczy wymieniać tylko obudowę i baterię
    Lepiej kolanka 45st. niż 90
    Klaudiuszo, 90 st nie popelnilismy i uchowaj od tego, Ty wiesz co mi NetBet o wuju Rychu ponawypisywal i tak juz trzesę portkami ze mam tylko fi 110


    W takich okolicznościach przyrody, nawet stwierdzenie "niech wam ziemia lekką będzie" nabiera zupełnie nowego znaczenia szczególnie jak się kopie pod dom z piwnicą
    Malka, Malka - Ty wiesz co łobuziaro!!!Juz Ci kij posłałam
    Ostatnio edytowane przez MusiSieUdac ; 21-04-2011 o 18:08

  17. #237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    no i narzekasz , narzekasz a tu niedługo chudziaczek będzie i już. twój misiek to mnie troszkę przypomina ja też potrafię popsuć sprzęt typu grabie .szczotki,szpadel ,a raz "zechlałam Kosę". jak coś mi się popsuje lecę do mojego brata a on na początek chichra się z 5 minut a potem naprawia.
    Raz podsłuchałam jak rozmawiał z mamą "oho Ilona bierze grabie ciekawe ile wytrzymają" i co - oczywiście złamało się - samo naprawdę samo

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar klaudiuszozo
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Ozorków
    Posty
    1.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie boj żaby 110 wystarczy, w każdym bądź razie powinna...
    Poza tym miałaś się oszczędzać, ale widzę ADHD działa
    Ostatnio edytowane przez klaudiuszozo ; 21-04-2011 o 22:26

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ( Jednak nadal uwazam ze pompa jest fajniesza, choc jedno i drugie drga)
    ... no to skoczkiem była byś zachwycona

    cholera - z tym ADHD u ciebie to chyba nie żarty... na tyłku nie możesz dnia usiedzieć...

    ... a już tak a czystej ciekawości zapytam... najpierw zasypaliście całość piachem, a później wyprowadziłaś na spacerek zagęszczarkę i poleciałaś nią po wierzchu?... nie żebym się czepiał...

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ... a już tak a czystej ciekawości zapytam... najpierw zasypaliście całość piachem, a później wyprowadziłaś na spacerek zagęszczarkę i poleciałaś nią po wierzchu?... nie żebym się czepiał...
    Na wcześniejszych fotach widać, że warstwa dosypana jest niewielka. U siebie sprawdzałem równomierność ubicia organoleptycznie - kawał pręta fi 12 i próba wbicia w grunt łapą. W rękawicach szło baardzo ciężko. Czyli Inwestorka w zasadzie nie powinna dać rady go wetknąć

Strona 12 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony