dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 884
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 17664
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie Dziennik Lukarny - komentarze

    Witam serdecznie i zapraszam do rozmowy

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Puk, puk
    Tak nieśmiało zaglądam i widzę, że dopiero początek zabawy (ale i tak jesteście dalej niż my)
    Jak rozumiem teraz wykonawcy wemą od was o 30tys. mniej za robotę? Bo nie raz mówią, że piwnica tyle i tyle, czy schody tyle i tyle, ale jak im się powie że to zrobimy sami to już opuścić nie chcą o tę samą kwotę... cwaniaczki
    Projekt jak rozumiem indywidualny?
    Powodzenia będę zaglądać.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Chlebem, solą i czym chata bogata witam pierwszego gościa

    Początek Princesa, początek. Chciałabym żebyśmy byli już dużo dalej, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę:/ Straciliśmy jeden sezon, zaoszczędziliśmy 30 tys. Trochę się kredyt odwlecze w czasie
    Tak, mamy murarza który liczył nam za robociznę od stanu O w górę. Wyliczył 22 tysiące za mury, ale nie doliczył kominów więc chyba będziemy musieli poważnie porozmawiać zanim wejdzie na budowę
    Tak projekt indywidualny.

    Za życzenia powodzenia NIE dziękuję żeby nie zapeszyć i zapraszam ponownie

    ps. widziałam Twoją wizualizację mojej kuchni, dzięki bardzo, na razie nie odpisuję bo muszę Dziką Bandę położyć spać, ale wrócę tam dzisiaj

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    straconym sezonem bym się nie przejmowała, 30 tys. to niesamowita oszczędność - eh że u nas nikt w rodzinie się nie trudzi budowlanką - za wszystko trzeba płacić

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Coś Ci powiem w tajemnicy, ale ciiiiii
    Nasza rodzinna ekipa pod szumna nazwą "Dziadki" to samouki i nigdy nie mieli nic wspólnego z budowlanką. Tzn mieli: jeden nadzorował fachowców jak budowali jego dom, a drugi w dzieciństwie dawno temu pomagał ojcu który był cieślą cholera albo tym od piecy... zdunem??

    I dlatego na początku miałam pewne obawy czy aby na pewno te oszczędności są tego warte. Ale wyszło na to, że są.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    no to padłam na twarz
    W życiu bym nie pomyślała, a wyszło pięknie (choć ja tam się za bardzo technicznie nie znam). Mąż mnie nawet pytał, czy ten teść to wcześniej gdzieś na budowach pracował dla mnie to jest ponad wyobrażenie - zrobić samemu, jak się nie jest zupełnie w temacie jak widać da się

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Wiesz co, ja się technicznie tez nie znam ale podobno wyszło OK. Taka jest opinia kierownika, murarza który ma robić dalej i wszystkich krewnych i znajomych królika którzy wizytują naszą budowę a trochę się na tym znają
    Teraz mam trochę obawy jak poradzą sobie ze stropem ale już nic nie mówię...

    A teść to taka złota rączka i on umie zrobić wszystko i na dodatek NIKT nie zrobi tego lepiej niż on ale zwracam mu honor bo szczerze wątpiłam w pozytywne zakończenie tego przedsięwzięcia.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Widzę, że macie w dzienniku chyba identycznie zarysowane plany na budowę jak my tzn. SSO na ten rok a reszta w 2012 i instalacje w zimie.
    Fajnie, dobry pomysł. A mieszkacie daleko od budowy? My niestety mamy kawałek i trochę się boję czy nam jacyś uprzejmi nie będą podprowadzać materiałów... najbardziej to mnie martwi co będzie, jak już instalacje zaczniemy robić

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Cześć Princesa
    Do naszej budowy mamy hmm spacerem 20-25 min. Autem to chwilka. W sumie blisko ale jeżeli chodzi o "podprowadzanie" materiałów to chyba bez większego znaczenia - przeceiż w nocy tam nie spacerujemy:/
    Sasiadów mamy 2 ale też nie wiem czy to jakas pociecha jest. I jeszcze nie mamy ogrodzonej z przodu działki więc nie ma opcji zamknięcia. Teśc wymyslił ogrodzenie + pies ale nie chce brać psa teraz na tym etapie... zeby mieszkał na budowie a potem był problemem. Rozważamy zatrudnienie firmy ochroniarskiej. Znajomej ostatnio sciągneli całe okablowanie domu. Masakra jakas

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Hej hej
    A nie wiesz jak cenowo wychodzi taka firma ochroniarska?
    My wcale nie mamy ogrodzenia jeszcze...
    Psa bym nie brała, jeżeli nie zamierzacie go na stałe zostawić.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jaki może być koszt miesięczny... W/w znajoma mówiła mi ile kosztuje ich firma ochroniarska, w tym samym dniu rozmawiałam z M. o tym i stwierdziliśmy że to koszt który warto ponieść - ale zupełnie nie pamiętam ile to było. pewnie musiało być nie dużo jeżeli tak stwierdziliśmy

    A co do psa - nie wykluczam, że "kiedyś" pies pojawi się w naszym domu ale to musi być tysiąc razy przemyślana decyzja...
    Jak na razie to mam dosyć zajęcia z moją Dziką Bandą, żeby jeszcze marzyc o psie

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj Lukarna!! Przychodzę z rewizytą i będę regularnie kibicować!
    Fajnie, ze macie możliwości zrobić część prac własnymi (tzn. rodzinnymi) siłami - jak ja Ci zazdroszczę męża-elektryka, hehe(bo u nas właśnie się panowie od prądu przewijają z kosmicznymi wycenami ) Super, ze zostawiliście tą czereśnie - u moich rodziców jest taka stara czereśnia nad tarasem - kapitalna osłona od słońca, a podczas kwitnienia-ech, coś pięknego!! Jak będzie wyglądał Wasz domek?czy Wasz architekt narysował Wam jakąś wizualizację ? pozdraiwam

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Cześć Dorben Witam w moich skromnych progach
    Mamy nadzieję, że uda nam się jak najwięcej zrobić samemu, problem tylko z czasem bo to towar deficytowy u męża:/ Ale myślę, że damy radę

    A co do czereśni to tak do końca nie wiem czy zostanie - zależy od tego jak mocno będzie "wchodzić" na taras. Mam nadzieję, że uda nam się jej nie wycinać. Bo chociaż nasz taras będzie częściowo zadaszony to czereśnia owoce ma pyszne <mniam>

    Wizualizację mam w avku: widać wejście, bok domu z oknami kuchennymi oraz salonowymi i z tyłu kawałek tarasu.
    A resztę wrzucę do dziennika

    pozdrawiam i do ... napisania

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Witam!
    Pozwoliłam sobie zajrzeć, do Twojego dziennika, bo zauważyłam, że podobny " salonowy" problem nas nurtuje.
    A jak już porozglądałam się u Ciebie, to i więcej podobnych wątków zauważyłam: a to wielkość działki, a to ogrodzenie na gotowej płycie, podobne oczekiwania co do projektu i ostateczna decyzja na projekt indywidualny
    W naszym przypadku wszytko było by super, gdybyśmy w pędzie do zmniejszania gabarytów domu nie zagalopowali się do salonu... no ale architekt uspokajał nas, że takie wymiary salonu wystarczą.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Ewanz witaj
    Cieszę się z odwiedzin i stawiam kawę poranną

    U nas było tak, że ulepszaliśmy ten nasz dom i ulepszaliśmy. jak przyszło opamiętanie to dom miał ponad 220m powierzchni użytkowej:/ I zaczęły się problemy jak to zmniejszyć. Nie miałam już siły i pomysłów aby przerabiać wszystko od nowa więc zaproponowałam architektowi, aby "obciął" dom o pół metra z każdej strony. I okazało się, że symetrycznie mu nie wyszło i salon ucierpiał najbardziej...

    A na jakim jesteś etapie?
    Masz już gotowy projekt? A może już budowa się toczy? Bo ciekawa jestem czy jeszcze jakiś podobieństwa nas nie łączą
    pozdrawiam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Witaj Ja dzisiaj piję kawę później - weekend
    U nas było dokładnie tak samo - gdy już architekt wszystko wyrysował i podliczył to wyszło 230m2 powierzchni całkowitej - razem z garażem, który mamy w obrysie budynku. Troche przestraszyliśmy się tej powierzchni i również kazałam poobcinać boki. Po tej modyfikacji salon wyszedł 24m2 - mówię do archi, że za mało, a on mnie uspokaja,że wystarczy, że on ma podobnie u siebie, no to się zgodziłam i machina ruszyła. Ale ten salon nie dawał mi cały czas spokoju - wypatrywałam zdjęcia w necie, mierzyłam i porównywałam i tylko utwierdzałam się w przekonaniu, ze to była zła decyzja. Jeszcze przed oddaniem dokumentów o PNB dzwonie do archiego i opowiadam mu o tych moich wątpliwościach i sugeruję zmiany, a on znowu swoje: że musiałby wszystko zmieniać, że już ma projekt gotowy, że głowny konstruktor będzie chciał dodatkową kasę i tak jakoś wypiętrzył te problemy, że odpuściłam.
    9 lutego archi przyniósł nam PNB, a ja wypaliłam mu, że wprowadzamy zmiany - powiększamy salon, bo przez jego obecne wymiary nie mogę spać po nocach
    ale się rozpisałam.....

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    tak więc mamy od niedawna PNB i czekamy teraz na jego uprawomocnienie się, a w między czasie architekt ma wyrysować zmiany i ponownie złożyć papiery do starostwa. Będą dodatkowe koszty i oczekiwanie na nowe pozwolenie, ale stwierdziłam, że warto. Szkoda tylko, że tak poźno się zdecydowałam. Teraz będziemy starać się o realizację przyłącza wody i doprowadzenie prądu na działkę. To też są niezłe koszty...

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Ewanz, lepiej teraz dołożyć trochę kasy (co i tak będzie znikomą sumą w porównaniu do reszty budowy) niż potem całe życie się wściekać i męczyć w "wymarzonym" domu...
    Ja z naszego projektu nie jestem zadowolona ale niestety muszę to zaakceptować. Na etapie projektowania nie zwracałam uwagi na szczegóły, wszystko wydawało mi się OK (w porównaniu do blokowego mieszkania). I w sumie pomijając salon to reszta pomieszczeń jest duża ale poprzez swój układ mocno nieustawna (na każdej ścianie jakiś otwór). My jak widziałaś ruszyliśmy z budową więc na zmiany za późno niestety. Mam nadzieję i mocno w to wierzę, ze teraz poprzez nadmiar czasu na myślenie wyolbrzymiam po prostu problemy które staną się nieistotne. Jak już w końcu tez nasz wielki wymarzony dom będzie stał to okaże się ze to jest TO

    Trzymam kciuki za Was i za zmiany (do jakich wymiarów powiększasz salon i czy pociąga to za sobą duże zmiany?)
    Zapraszam częściej i może zastanów się nad założeniem własnego dziennika??

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Dziennik już prowadzę - ale jest to forma bloga a chciałabym mieć taką formę jak Ty, tylko nie wiem jak to zrobić może mi podpowiesz jak to zrobić?

    Co do salonu to przedłużyliśmy jedną ze ścian o 1metr i dodaliśmy na niej wykusz, teraz ta ściana bedzie miała 6,75m długości w tym wykusz szeroki na 2,75m ( na tej ścianie ma stanąć stół i kanapa ) a ściana vis a vis ma 4m długości - tu ma być TV i sprzęt grający oraz jakiś regał - biblioteczka. Teraz z tych wymiarów jestem zadowolona ciekawe tylko, jak to wszystko będzie wyglądać w realu ?

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dorben
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    53-409
    Posty
    500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej Lukarna, melduję się jako kolejna 'ofiara' malutkiego salonu . Powiem Wam, ze i tak macie szczęście, ze na tak wczesnym etapie uświadomiłyście sobie salonowe braki, ja cały czas tkwiłam w przekonaniu, ze 20m to wieeelki pokój, dopiero po wybudowaniu ścian i stropu otrzeźwiło mnie, hehe. Tak więc stół wywędrował do kuchni - w sumie jest i dobra strona tego - będzie wykręt, zeby uniknąć proszonych obiadków na 10 osób, hehe (bo ja nie z tych realizujących się w kuchni ) Ale wiecie co? Postanowiłam, ze za jakiś czas rozbudujemy się w kierunku ogrodu zimowym ogrodem - takim wykuszem całym przeszklonym i tam będzie jadalnia!! Przynajmniej będzie na co zbierać po zakonczeniu budowy!! A tak w ogole myślę, ze nie warto aż tak się zamartwiac, myśleć: ten ma większy salon, ten ma lepszą kuchnie - taka myśl, jak wejdzie do głowy, potrafi zepsuć całą satysfakcję ze stawaiania tego swojego miejsca na ziemi!
    pozdr D

Strona 1 z 884

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony