dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 884
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 17664
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Ewanz jeżeli chodzi o dziennik w formie dziennika to wchodzisz w
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...%C5%84-po-dniu
    i po prostu klikasz w lewym górnym rogu na +Napisz nowy temat
    Zakładasz temat z tytułem takim jakim chcesz mieć tytuł dziennika może być zwykły jak np Dziennik Lukarny lub wierszowany jak koleżanki Dorben Dorki i Beńka chatka maleńka Dorben <cmok>
    I piszesz tak jak posty na forum

    Dorben ja to się w sumie tak bardzo nie zamartwiam bardziej trochę wkurzona jestem na siebie ze nie pomyślałam o tym... Ale tak jak pisałam wierzę, że jak już będę miała stan taki jak Ty, jak się wykończeniówka będzie zbliżała i zobaczę, że ten nasz dom jest NAPRAWDĘ a nie tylko na papierze czy monitorze to pokocham ten mój salon i tą nieustawną kuchnię i daszki które mnie wyprowadzają z równowagi i wiele wiele innych rzeczy które teraz mnie irytują
    Albo druga opcja - będę tak wkurzona przedłużającą się budową że będzie mi wszystko jedno

    A z tym wykuszem to masz super pomysł, podobno jak się już skończy budowę to człowiek nauczony spięciem budowlanym wymyśla nowe cele a Ty proszę - masz jak znalazł

    Ech, dziewczyny ja nadal nie wierzę że będę mieć dom ... <lukarna bujająca w obłokach>

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ma3ekldz

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-039
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam
    Gratuluje podjęcia decyzji budowy i założenia dziennika. My też od niedawna zaczęliśmy pisać dziennik.
    Nie za zimno było na wylewanie fundamentów w styczniu i kopanie w zmarzniętej ziemi??
    Życzę powodzenia

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Witam w Komentarzach:0
    Hmm, jak widać na zdjęciach w dzienniku kopanie i fundamenty przypadły u nas na najgorętszy okres - lato
    pozdrawiam

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Lukarna, co do Twoich pytań o dekarza, powiedz mi gdzie budujecie swój domek...?
    może pomogę....
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Cześć Esiak
    Budujemy w Śremie. A Ty z Puszczykowa? Toż to rzut beretem

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    ano nie daleko
    mieszkam w Puszczykowie a budowa terytorialnie już w Mosinie...
    więc jak chcesz mam namiary na dekarza z puszczykowa, ja już z nim podpisałem umowę na nasz dach, towar cały prawie czeka w hurtowni....
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    a propos bloczków betonowych, masz już je zakupione?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Na dekarza chętnie poproszę namiary
    A bloczki będą nam jeszcze potrzebne (chodzi o bloczki fundamentowe, tak?). Tzn podobno około 2000 sztuk jeszcze. Ten dostawca od którego braliśmy jesienią rozpłynął się we mgle...

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    ok co do bloczków fundamentowych to w dobrej cenie kupowałem z TBB Delta tel: 601745426, dowóz gratis, nie płaciłem za palety, palety sami odebrali...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    dekarz "Krzych-Dach" Krzysztof Kozłowski, tel: 606 287 077
    widziałem kilka dachów zrobionych przez niego i muszę powiedzieć: szacun
    właściciele owych dachów również zadowoleni...

    wykonanie dachu widzę, masz podobnie do mnie: deskowanie i ceramika?
    dachówka już wybrana?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Dzięki za namiary na bloczki i dekarza
    Zadzwonię tam w poniedziałek.

    Tak, dach planowo deskowanie i ceramika. Co do dachówki to zupełnie nie mam pojęcia. Mężowi nie podobają się ciemne, grafitowe, ja nie mam swojego typu więc pewnie będzie jakiś odcień ciepły brązu.
    W sumie to muszę też zacząć się rozglądać...

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kant
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    13
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Witam

    Cytat Napisał ewanz Zobacz post
    tak więc mamy od niedawna PNB i czekamy teraz na jego uprawomocnienie się, a w między czasie architekt ma wyrysować zmiany i ponownie złożyć papiery do starostwa. Będą dodatkowe koszty i oczekiwanie na nowe pozwolenie, ale stwierdziłam, że warto. Szkoda tylko, że tak poźno się zdecydowałam. Teraz będziemy starać się o realizację przyłącza wody i doprowadzenie prądu na działkę. To też są niezłe koszty...
    Witam
    nieśmiało się wpisuję, ale poczułam, że nie jestem sama na tym świecie kiedy przeczytałam Twój wpis. Już tłumaczę o co chodzi, otóż miesiąc temu mieliśmy wbijać pierwszą łopatę - wszystko załatwione, dogadane, a ja ... postanowiłam zrobić zupełnie nowy projekt . Moi genialni architekci !. nie zamordowali mnie 2. W miesiąc zaprojektowali mi nowy dom 3. wzięli pod uwagę moje 1000 pomysłów. No i właśnie będę składać papiery na PNB...
    Gorąco pozdrawiam!

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Hej hej, widze, że nas trochę przegoniłaś my dopiero ławy zrobiliśmy - super to u Was wygląda

  14. #34

    Domyślnie

    Pisałam, pisałam dzielnie komentarz - taki długi już miałam i wszystko mi zniknęło, kurka wodna
    Pisałam, że bardzo podobają mi się Twoje daszki (choć zapewne nie będą tanie, wnioskując po wycenie naszych lukarn - czterech...), pisałam jak bardzo podobne znajduję dylematy i wątpliwości - ot, choćby co do wielkości pomieszczeń. Wydają mi się takie maleńkie, jak dla krasnalków... Mąż śmieje się, że w takim razie to akurat dla mnie (jako iż ja raczej do tych niskopiennych należę ). Mam nadzieję, że jak ściany pójdą w górę, to te pomieszczenia nabiorą przestrzeni... Pisałam, że troszku zazdraszczam męża elektryka, jako iż właśnie negocjujemy z ceny instalacji (dobrze, że u nas przynajmniej kwestia mapek odpadła, bo "gieodetę" osobistego posiadam).
    Pozdrawiam i na pewno będę kibicować!
    '...jeszcze by można rzekę w oddali i cień od dłoni, i woń konwalii dziką;
    ławkę przy murze, a mur przy sadzie i taką drogę, która prowadzi donikąd...'

  15. #35

    Domyślnie

    Zapowiada się na piękny (i chyba sporawy ) domek !
    Pozdr,
    Iza
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Hop hop coś nowego na budowie?
    Czy już pojawił się upragniony stan 0?

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Ech, nie pisałam nic bo jakaś mnie niemoc forumowa ogarnęła.
    I na budowie postępy mikre.

    Princesa niestety NADAL stanu zero ni widu ni słychu:/ Co prawda dziś strop przywieźli więc jest nikła szansa, że może za miesiąc?? Tak ciuchutko sobie marzę, ze do końca lipca ten stan "0" będzie.
    Już mi się szczerze mówiąc czasem nawet nie chce tam jechać, żeby patrzeć na ten bajzel i rozgrzebane wszystko.
    Ale cóż, pomału do przodu.

    Evitare witaj, mówisz, że te lukarny takie drogie będą?? Ja tak bardzo nie chciałam okien dachowych. Więc chyba po prostu będę sobie wmawiać, że cena dachu z lukarnami to NORMALNA cena dachu A co do wielkości pomieszczeń, to byłam dziś na chwilę na budowie z kumpelą z pracy i ona pokazując na obrys kuchni powiedziała z niedowierzaniem: "to jest Twoja kuchnia??" i widząc moją nietęgą minę szybko dodała (bo to dziewczę złote) "ale salon to będziecie miec faaaajny, duuuuży*"
    * salon 27 m2 - przyp. autora

    Iza cześć to nie sporawy domek to po prostu wielki dom
    Ciekawe czy mi tak będzie do smiechu jak będę miała to sprzatać

    Fajnie dziewczyny, ze wpadłyście jakoś mi się miło zrobiło...
    To stawiam zimne piwo lub jak któraś woli winko wieczorową porą

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wpadłam z wizytą na przedpołudniową kawkę Zazdroszę Ci tej czereśni. Mam nadzieję, ze uda się jej nie wycinać.
    W kwestii salonu miałam podobnie, kuchni zreszta też. Może to przez brak wyobraźni przestrzennej, ale dopóki ściany nie stanęły to miałam wrażenie, że jakaś szopę budujemy a nie dom. Gdy stanęły ściany od razu lepiej to się prezentuje. Może nie będzie ogromych powierzchni, ale będzie nasze Zresztą moda na wilekie meblościanki minęła i w salonie ma zmieścić sie stół z krzesłami i kanapa, a nie przepastne szafy. Pozdrawiam.

  19. #39

    Domyślnie

    tak myślałam, że nazwa dziennika ma związek z lukarnami w domu sporo się Wam dom powiększył od pierwotnego założenia ale na wizualizacji wygląda b. ciekawie. dużą chyba macie działkę, przynajmniej tak to wygląda. powodzenia z murarzami, oby zabrali się szybko do roboty i dom poszedł w górę.
    My zaczęliśmy niedawno ale mamy nadzieję za rok się przeprowadzić

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Witaj Agalind
    Niestety czereśnia idzie pod nóż. A w zasadzie pod piłę i koparkę. Szkoda mi jej ale jest za blisko tarasu i jest za wielka. A czereśnie ma piękne, duże, pyszne i ... cholernie robaczywe co zobaczyłam po zjedzeniu około kilograma, bleee
    Dzisiaj znowu męczyłam kuchnię. Narysowałam sobie wymiary mebli i szału nie bedzie:/ Ale jak mówisz: najwazniejsze że własny dom

    Pumpaluna
    Działka 800m. Taka średnio mniejsza chyba Front 25,6m, bok 31,3m
    A lukarny stąd, ze nie chcieliśmy okien dachowych.
    Trzymam kciuki za zrealizowanie planu

Strona 2 z 884

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony