dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 884
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 17664
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Lukarna a ten stan 0 się odwleka bo nie macie czasu czy jakiś wykonawca się nie wyrobił? Nie martw się, sam strop to kilka dni roboty. Poza tym ja generalnie nie jestem fanką budowania na huuuurrraaa bo już, bo szybko, bo zaraz dom jest na całe życie i trochę czasu budowa zajmuje, takie uroki głowa do góry

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Odwleka się bo robi go mój teść sam.
    I cięzko mu to coś idzie:/
    Już się nic nie odzywam tylko po prostu czekam az skończy to co zaczął i wejdzie murarz - wtedy już pójdzie normalnie wszystko (mam nadzieję).

    A strop? Dla murarza to pewnie kilka dni, ja teścia liczę na około 1,5 miesiąca - jak się wyrobi do końca lipca z wszystkim to będę przeszczęsliwa:/

    Ale co tam, koniec marudzenia wazne że do przodu

  3. #43

    Domyślnie

    w sumie taka rodzinna robota to spora oszczędność, ale ja jestem taka zołza że się wystrzegam znajomych do roboty, nie idzie ich zjechać za robotę jak fuszerkę odstawią ani zbytnio pospieszać... coś za coś

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Pumpaluna nic mi nie mów nawet:/
    To miała być oszczędność 30 tys.
    Ale jak się policzy:
    - zapłatę dla pomocnika (czego już przy murarzu bym nie miała)
    - podwyzki cen materiałów przez ten sezon
    - czas stracony na zrobienie tej piwnicy (rozpoczęli chyba koniec kwietnia 2010 i końca nie widac)
    to wychodzi mi mocno pozorna oszczęsność.

    I jak mówisz, odezwać się nie idzie. A teść nie jest łatwym człowiekiem.
    Powiem tak: odkąd zrodził się temat budowy to przestałam być ulubioną synową bo okazało się że mam własne zdanie

    Teraz już tylko pozostało mi czekac az ten etap się skończy.

  5. #45

    Domyślnie

    nie wiem jakie u was są koszty robocizny ale my za cały dom z więźbą dachową płacimy 33tys (z wykopami i wywozem zbędnej ziemi)

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    pumpaluna ale budujesz bez piwnicy? Piwnica podnosi koszt, podobnie jak rodzaj pokrycia dachowego, więc nie ma co porównywać

    My płacimy 53 tys. za SSO z dachem.

    Lukarna myślę, że i tak sporo oszczędzicie tym sposobem budowania

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Od 3 wykonawców dostaliśmy wycenę piwnicy na +/- 30 tys więc pewnie tak to się kształtuje.
    Za mury od stanu "0" do końca (tzn roboty murarskie bez dachu) murarz powiedział nam 22 tys. Ale cos mi się wydaje, ze nie ma w tej cenie wliczone wszystkiego. Jak do niego pojedziemy (mam nadzieję, ze w przyszłym tygodniu) to go przycisnę o wyliczenie na piśmie bo się okaże że nam zacznie dodatkowo liczyć za wszystko i się zdziwię...

  8. #48

    Domyślnie

    nie wiem jak ja czytałam, że nie zauważyłam ze pod domem idzie piwnica. ups, mea culpa. My budujemy bez podpiwniczenia raz że boję się piwnic i wszelkie ciemne pomieszczenia przyprawiają mnie o dreszcze a pająki wywołują histerię (w bloku byłam w naszej piwnicy całe 2 razy przez 7lat i to z mężem) a dwa to chcieliśmy uniknąć dodatkowych kosztów zwłaszcza, że ja już do pieca bym nie zeszła.

  9. #49

    Domyślnie

    Lukarna z fachowcem najlepiej spisać umowę i żeby tam zawarł zakres przewidywanych prac, wtedy przynajmniej nie będzie nieprzewidzianych dopłat.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Chcę z nim własnie umowę spisać, tylko muszę sie dowiedziec co mam w tej umowie umieścić
    Bo przypuszczam, ze on sam z siebie raczej nic nie napisze:/
    Ale fachowiec ponoć z niego dobry (mam nadzieję)

  11. #51

    Domyślnie

    my pisaliśmy umowę najpierw sami posiłkując się różnymi linkami w necie, a później sprawdziła mi koleżanka radczyni i jeszcze parę zmian wprowadziła. uczciwość wykonawcy uczciwością ale takie rzeczy jak koszt i termin wykonania, odsetki karne czy gwarancje trzeba mieć na piśmie

    wzor taki w miarę rozsądny masz np tutaj

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Dzięki Pumpaluna za pomoc Muszę ją jednak zredagować gdyż nasz murarz nie będzie budował od początku.
    Jutro posiedzę nad tym, żeby miec cos w garści jak pojedziemy do niego.
    Teraz przy moich dzieciakach to takie czytanie/pisanie z doskoku, więc się skupić nie mogę

    PS. Bardzo mnie mój teść zmartwił, bo powiedział, że prysznica bez brodzika nie da się zrobić na poddaszu. Noszkurcze przeciez ludzie robia takie i jest OK.
    Muszę poczytac o tym
    Ostatnio edytowane przez Lukarna ; 26-06-2011 o 18:21

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukarna Zobacz post
    PS. Bardzo mnie mój teść zmartwił, bo powiedział, że prysznica bez brodzika nie da się zrobić na poddaszu. Noszkurcze przeciez ludzie robia takie i jest OK.
    Muszę poczytac o tym
    a jaką masz grubość stropu? rodzaj stropu?
    a potem jaka grubość ocieplenia i wylewki..?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Esiak ja to muszę sprawdzić cholera w projekcie.
    Sprawdzę i zaraz wracam.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Dobra, coś mam.

    Z przekroju na projekcie wynika, że podłoga na parterze będzie:
    - 2,0 cm posadzka
    - 5,0 cm warstwa dociskowa zbrojona beton B-20
    - 5,0 cm izolacja termiczna - styropian FS30
    - 1 x papa termozgrzewalna
    - 10 cm podkład - beton B15
    - 15 cm podsypka piaskowa zagęszczana warstwami
    - grunt rodzimy

    to opis części tej na gruncie, tam gdzie będzie łazienka na parterze to pod nia jest część podpiwniczona, ale nie mogę znaleźć opisu tego:/

    Podłoga na poddaszu:
    - 2,0 cm posadzka
    - 5,0 cm warstwa dociskowa zbrojona beton B-20
    - 4,0 cm izolacja termiczna - styropian FS30
    - 24 cm strop TERIVA 4.0/1
    - (1,0cm) tynk cem-wapienny lub gipsowy maszynowy

    Strop nad piwnicą zamawiałam więc wiem jaki jest
    TERIVA , pustak stropowy TERIVA 4,0/1/21 keramzyt 10-komorowy
    nie wiem jaka jest jego grubość

    Czy coś Ci to mówi??

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    w terivie ciężko coś ugryźć, ale...
    masz w sumie do wykorzystania 9 cm aby było równo z posadzką, więc możesz zastosować coś takiego TeCe, lub taki wpust
    poza tym, będziesz miała w łazience na poddaszu ogrzewanie podłogowe?
    i w ogóle co to za pomysły aby na wylewkę dawać zbrojony beton B20...?
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    A powiedz mi w takim razie czy te 4 i 5 cm styropianu jest OK??
    Bo wydaje mi się że mąż z teściem rozmawiali ze trzeba dać więcej. Wtedy byłoby więcej niż 9 cm.
    A Ty ile proponowałbyś ocieplenia??

    Z tą wylewką to nie mam pojęcia - tak przepisałam z projektu... Co prawda okazało się że nasz projektant słynie z tego że uwielbia przedobrzyć: ławy i stopy fundamentowe wielkie i gdzie się da, zbrojenie takie, że mogłby samolot lądować:/

    ps. ogrzewanie podłogowe będzie na górze.

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    pytasz o styropian na poddasze?
    w zupełności wystarczy, on nie ma izolować termicznie a akustycznie, więc dajesz np taki styropian
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  19. #59

    Domyślnie

    nie wiem jak jest przy stropie terriva ale przecież nawet w blokach takie kabiny się robi ale jeszcze przed wylewkami trzeba to zgłosić. a tak w ogóle to jesteś przekonana do tego prysznica bezbrodzikowego? ja też byłam na niego napalona dopóki nie odwiedziłam znajomych, którzy wybrali właśnie takie rozwiązanie (i baterie podtynkowe, które już po pół roku im się nie sprawdziły), tyle że z tego co zrozumiałam to u nich wykonawca dał ciała bo raz że mają marny (kalsyczny a powinien być powiększony) odpływ i prostą podłogę (mówili że powinny być spadki odpowiednie) a dwa coś nie tak jest z uszczelką i nie utrzymuje ona wody jak się otwiera skrzydło. Być może to kwestia tego że oprócz deszczownicy używają normalnego prysznica i leje się po drzwiach. W każdym bądź razie w tej chwili wygląda to tak, że jak nie zetrzesz wody z drzwi kabiny to wychodząc masz piękny potop w łazience i każdą kąpiel kończy tańcem z mopem :/

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Trochę się boję tego rozwiązania właśnie z obawy przez fuszerkami. Ale bardzo chciałabym miec taki prysznic u nas Tym bardziej, że na dole w łazience będzie kabina pi razy oko 80-90 na 130, zależy jak szeroka będzie łazienka i ta aż się prosi takie rozwiązanie. I na górze ma być prysznic murowany. Do niego można by dobrać brodzik. Deszczownicy nie będzie ani w jednym ani w drugim.

Strona 3 z 884

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony