dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 99
  1. #21

    Domyślnie

    Właśnie, jak to w końcu z tymi wiatami jest? Które można podstawiać przy granicy, a które w odległości 3 lub 4 metrów?

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bRutaL

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jaworze
    Kod pocztowy
    43-384
    Posty
    12

    Domyślnie

    Hej a może po prostu postaw sobie blaszany garaż dwustanowiskowy. koszt z montażem coś ok 5000zł i ani auto nie zardzewieje ani nie będziesz musiała skrobać. Ja planuje taki garaż postawić przed budową bo będzie tez służył za schowek an różne materiały itd.

  3. #23

    Domyślnie

    jak ktoś jest estetą to mu balszak wychodzi bokiem, ładna drewniana wiata zawsze się przyda po wybudowaniu garażu np. na szczapy drzewa.
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  4. #24

    Domyślnie

    "obstawić wiatę dookoła takimi ażurowymi przesłami, nie będzie zawiewać. "


    a co nato PINB ?
    Jeżeli ażurowe panele nie są związane na stałe z wiatą, to można je instalować.

    Właśnie, jak to w końcu z tymi wiatami jest? Które można podstawiać przy granicy, a które w odległości 3 lub 4 metrów?
    Wiatę możesz postawić w jakiej chcesz odległości od granicy i to za zgłoszeniem budowy. Odległości 3 lub 4 metry dotyczą garaży, budynków gospodarczych, domów itp.

    Hej a może po prostu postaw sobie blaszany garaż dwustanowiskowy. koszt z montażem coś ok 5000zł i ani auto nie zardzewieje ani nie będziesz musiała skrobać. Ja planuje taki garaż postawić przed budową bo będzie tez służył za schowek an różne materiały itd.
    Garaż blaszany może nie jest estetyczny, ale nie jest drogi,a to też jakieś rozwiązanie jest, tyle że potrzebne jest pozwolenie na budowę.

  5. #25

    Domyślnie

    Blaszak zdecydowanie odpada.
    Chyb jednak zdecydujemy się na pojedynczy garaż i doklejoną do niego wiatę. Dom będzie odsunięty tym bokiem 4m od granicy, więc zmieści się podjazd szeroki na 3 metry i wzdłuż granicy jakieś krzewy.

    Mniej więcej coś takiego:


    Czy coś takiego może stać w odległości ok 1m od granicy? Ścian nie ma i nie będzie miało.
    Ostatnio edytowane przez .:migotka:. ; 02-02-2011 o 17:46

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bRutaL

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jaworze
    Kod pocztowy
    43-384
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2 Zobacz post

    Wiatę możesz postawić w jakiej chcesz odległości od granicy i to za zgłoszeniem budowy. Odległości 3 lub 4 metry dotyczą garaży, budynków gospodarczych, domów itp.
    Garaży blaszanych tzw. blaszaków do 5,5 m nie obowiazuje odstep 4 m, zmieniło się to ostatnio.

    http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...2C13_3646.html
    Ostatnio edytowane przez bRutaL ; 02-02-2011 o 19:54

  7. #27

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Podciągam.
    Plan mam taki, wiata 5 m "głęboka" i 7 m szeroka.
    W tym część pod samochód ( albo potańcówę w stylu staropolskim ) 4x5 i 3x5 do zagospodarowania.
    Połowa z tych 3x5 to będzie schowek na narzędzia i kosiarkę, druga część to coś w stylu altanki na grila .

    Rzut mojego pomysłu :



    Dach ok. 30 stopni kopertowy pokryty blachą.
    Słupy rzeźbione, krokwie też ale bez przesady.
    Drewno na biało a dach czarny ( podobna kolorystyka jak dom z zewnątrz) .

    Proszę o opinię

  9. #29

    Domyślnie

    Mnie się pomysł podoba, buduj, a później pokaż nam zdjęcia.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Się robi.
    Dziś będę miał wycenę robocizny i rozpiskę drewna, oszacuję koszty.
    Potem zbuduję o pokażę !
    Ostatnio edytowane przez Piczman ; 25-02-2011 o 08:59

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Co wy z tymi kosiarkami, grabiami i innymi niezbędnikami w garażu to doskonale radzi sobie w nawet małej szopce

    Garażu nie mam bo mnie nie stać na niego, ale postawienie wiaty zacznę rozważać... jak położę podłogi w pokojach

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:migotka:. Zobacz post
    Blaszak zdecydowanie odpada.
    Chyb jednak zdecydujemy się na pojedynczy garaż i doklejoną do niego wiatę. Dom będzie odsunięty tym bokiem 4m od granicy, więc zmieści się podjazd szeroki na 3 metry i wzdłuż granicy jakieś krzewy.

    Mniej więcej coś takiego:


    Czy coś takiego może stać w odległości ok 1m od granicy? Ścian nie ma i nie będzie miało.
    jaka piekna wiata....to na dachu to pleksi? co myslicie o takim dachu, wygląda super nowocześnie

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Też jestem za tym żeby nie stawiać garażu tylko po to żeby trzymać kosiarkę, ale, ,,,
    Każdy ma inne potrzeby, jak się mieszka na wsi to często pali się drewnem, drewno trzeba składować, potrzebna piła, siekiera i inne narzędzia, do tego ta kosiarka albo jeszcze podkaszarka,szpadel,grabki, klucze do samochodu itd.
    Mój sąsiad postawił murowany garaż szeroki na jakieś 11 m i głęboki na 8 m i gdyby nie to że dostawił go do granicy to by go już nie wcisnął !
    Ja wolę wiatę z altanką oraz trochę miejsca na trawnik, palić będę brykietem drzewnym albo przejdę na prąd, opony wolę trzymać na strychu, inne narzędzia też.
    Uważam że dla mnie takie rozwiązanie będzie lepsze.

    Ta wiata na zdjęciu ładna, ale nie tania !

  14. #34

    Domyślnie

    Co wy z tymi kosiarkami, grabiami i innymi niezbędnikami w garażu to doskonale radzi sobie w nawet małej szopce

    Garażu nie mam bo mnie nie stać na niego, ale postawienie wiaty zacznę rozważać... jak położę podłogi w pokojach
    Mnie też nie stać na garaż, więc kosiarkę, szpadle itp. trzymam w wiatrołapie, chociaż okropnie to wygląda, bo muszę, gdyż nie mam nawet szopki. Dlatego pomysł Piczmana jest super, ma wszystko w jednym.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Dach z pleksi daje wrażenie lekkości, ale w upały cienia nie da, a i duże śniegi też nie będą mu służyły. To raczej nie nasz klimat.

  16. #36

    Domyślnie

    To chyba poliwęglan

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    To chyba poliwęglan
    To już wiemy skąd ta cena

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    jak ktoś jest estetą to mu balszak wychodzi bokiem, ładna drewniana wiata zawsze się przyda po wybudowaniu garażu np. na szczapy drzewa.
    Są garaże blaszaki a na zewnątrz styropian i tynk i pomalowane pod kolorek domu.Dach jak na domu.Z zewnątrz nie do odróżnienia od murowanego (bo niby kto wie co przykrył styropian-czy blachę,czy konstrukcję drewnianą czy 1metrowy mur) Chyba gdzieś czytałem ,że dwustanowiskowy z postawieniem i podłożem z dobrą bramą maks 20tys

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Zamówiłem drzewo, prawdopodobnie na początku kwietnie czyli za miesiąc fachowcy przyjdą poskładać ta wiatę o której pisałem.
    Wkleję zdjęcia i podam koszty, wstępnie materiał bez blachy to 2 tyś a robocizna 1,5 tyś.
    Dodatkowo zdecydowałem zrobić kojec dla psa o wymiarach 2x3 w takim samym stylu z dachem kopertowym .
    Jestem ciekawy jak to wyjdzie

    Pozdrawiam!

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Melduję że drzewo już mam i czekam aż lekko przeschnie żeby za ok. 2 tygodnie zbudować tą wiatę.
    Sama wiata to dokładnie 3 m3 i koszt 2100 zł, płaciłem 700 zł za m3 na gotowo .



    CDN.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony