dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 34
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 677
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    szkoda tylko że tak daleko
    Wawa, Kraków, Słupsk, nikogo w opolskim

  2. #42
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    na górny słąsk masz daleko?? z opolskiego??

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie Opole

    to Górny Śląsk...
    ale na ich stronce nie ma wogóle nic ze Śląska, ani dolnego ani górnego - widzę Kraków, Warszawa i Słupsk...

  4. #44

    Domyślnie

    cześć,
    do mnie chłopaki ze Śląska na motorze przyjechali instalację obejrzeć. Zadzwoń do Ecopola i podpytaj może się razem dogadacie i zobaczysz gdzieś blisko siebie instalację.

    A co do temperatur, o których wcześniej pisałem, to u mnie na poddaszu trzeba by trochę mocniejszą pompkę obiegową założyć bo chodzi na 2 i 3 biegu. Po odkręceniu wszystkich pętli na full pompka nie daje rady, przypływy maksymalnie trochę ponad 2 L i koniec (miałem w granicach 1,5 L ustawione).
    Pętle podłogówki mam dość długie więc chyba faktycznie trzeba wodę szybciej pogonić, żeby delta była mniejsza między zasilaniem a powrotem.
    Pozdrawiam - Daniel

  5. #45
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    ja jestem z Rybnika - z opola masz bliziutko do mnie
    a Ecopol jak widać robi instalacje w całej polsce...

  6. #46
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    kilka dni temu przestawiłem nastawy na 21,75/22,0 parter i poddasze, piwnicę 5 dni temu nagrzałem do 16,25 i wyłaczyłem tam grzanie. Piwnica przez te 5 dni spadła mi maksymalnie do 15,75...temperatury też tak jakby się lepiej trzymają...nie spadają tak szybko...nie wiem czy aż takie efekt wyższej temperatury na zewnątrz(ale za to ostatnio mocno wiało) czy też efekt docieplenia klapy na strych...nieszczelność na bramie garażowej dalej jest, ale jakoś jakby to miało mniejszy wpływ na temperatury w środku...
    Albo może wszystko już całkowicie wyschło, że akumulacyjność jest większa?!?

  7. #47

    Domyślnie

    Witam. Tez mam wycenę z firmy ecoplo-system. Mam takie pytanie. Czy możecie mi powiedzieć jaki zbiornik do cwu wam zalożyli? Jakiej firmy i pojemności i czy to nierdzewka czy emalia?
    Będe wdzięczny
    Pozdrawiam

  8. #48
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to biorą od Chełchowskiego
    http://www.chelchowski.pl/index.php?...=article&id=57

    Ja mam dwupłaszczowy stojący - jest z nierdzewki, standardowo dają 300l. W zestawie mam grzałkę 1,6kw

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    @Adiqq W watku ogolnym napisales, ze PCi z EcoP. jest spoko ale jest bez wodotryskow. Mozesz jakimis przykladami sie podeprzec. Caly czas zbieram informacje co jest przydante a berz czego mozna sie obejsc. Dzieki.
    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  10. #50
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    bez wodotryskow - miałem na myśli że na sterowniku wyświetla się tylko: temperatura zasilania i powrotu DZ, temperatura zasilania i powrotu GZ i temperatura CWU.
    W menu jest CWU,Cyrkulacja,Wygrzewania zbionika,Bufor i to wszystko.
    Jest jeszcz menu:zabezpeczenia - uaktywniane specjalna kombinacją.
    Żadnych bajerów typu sterowanie przez internet itp. COP też nie podaje - aczkolwiek w przyszłości niedługiej ma być dodanych kilka statystyk: zliczanie godzin pracy CO,CWU itp.
    Wszystko co jest tak naprawdę potrzebne jest, reszta to dla mnie wodotryski...

  11. #51
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    jakie macie zużycia?
    jak od 1.11.2010 do 16.02.2011
    1T=1011kwh
    2T=1628kwh (61,7%)
    koszt:1075zł
    po kilkugodzinnej pracy PC temperatury na DZ 2/0 (na 3 biegu pompki obiegowej), powrót poniżej 0 nie schodzi...

  12. #52

    Domyślnie

    Cześć,
    czekam na rachunek za okres 10.12 do 14.02, zobaczymy ile będzie, ale w granicch 800 zł zapłacimy za cały prąd.
    DZ pracuje na 5/1,5 i tak równo się trzyma, zastanawiam się czy teraz termomentry nie zawyżają trochę .
    Rozmawiałem z Markiem odnośnie poddasza, podeśle mocniejszą pompkę, podmienię i zobaczymy jak się zmienią temperatury na GZ.
    Pozdrawiam - Daniel

  13. #53
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    zamontuj wreszcie ten podlicznik, to nie będziesz musiał czekać na faktury

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    U mnie niestety też brak podlicznika więc również czekam na rachunek. Pompa od 26 stycznia przepracowała 322 h do wczoraj.
    W domu trzymam 20C
    Temp. (info z wczoraj) DZ 7/2 GZ 29/22

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forsa80 Zobacz post
    U mnie niestety też brak podlicznika więc również czekam na rachunek.
    Nie przesadzajcie z tym brakiem podlicznika. Ja co prawda od początku października zamontowałem podlicznik dla pompy ciepła, ale to tylko z czystej ciekawości.
    Bez problemu można w tym celu skorzystać z licznika głównego. Spisać jego stan jeden lub dwa razy w miesiącu i można bardzo precyzyjnie policzyć jakie nas czekają rachunki.
    Co prawda koszt podlicznika to niewiele ponad 100zł, ale to też pieniądz - za taką kwotę ogrzewam mój dom przez jeden miesiąc (no może nie ten najchłodniejszy) .
    Moja pompa ciepła od początku października zużyła 2200kWh energii (średnio na dobę 16,25kWh).

  16. #56

    Domyślnie

    cześć,
    mnie się już trochę nie chce latać do skrzynki z licznikiem, raz na 2 tygodnie sprawdzę stan, a 14-go spisywali energetycy dlatego mówię, że czekam na fakturę.
    Jak Marek będzie w Waszych okolicach to pewnie podmieni soft na taki z licznikiem godzin pracy pompy na co i cwu, tyle że nie ma podziału na taryfy, ale zawsze jakieś statystyki zużycia można prowadzić.
    Pozdrawiam - Daniel

  17. #57
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    ten podlicznik to bardziej dla mojego dobrego samopoczucia jest - tak jak piszesz Henok - czysta ciekawość...
    i na pewno ono sie też poprawiło, jak kiedyś przy jakiejś dyskusji zrobiłem fotke podlicznika z podanym na tacy zużyciem i wrzuciłem na forum...bezcenne
    a ja tak często mam odczyty z podlicznika, bo w piwnicy mam palarnie no i siłą rzeczy jak tam idę, to kukam na podlicznik

  18. #58

    Domyślnie

    Ja zerkam na podlicznik, bo mi się jeszcze nie znudziło. A jak czytam podlicznik, to i ciepłomierz i może za to mam tyle rozterków. Ostatnio trafił mi się podlicznik trochę zgrabniejszy, więc wymieniłem. Mogę odstąpić stary za dobre pyfko. Jedna wada: prąd znamionowy 1,5A (max 6A). ale u mnie działał bez zarzutu z pompą o poborze mocy 2,3 kW.

  19. #59
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    HenoK - zgodnie z objetnicą wklejam zdjęcia

    to przy PC


    a to przy rozdzielaczu DZ


    temperatury mam 2/-0,5--0

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Witam
    Przymierzam się do Pompy ciepła i powoli uczę się tego tematu. Mam pytanie do korzystajacych już z tego systemu jakie źródło macie Czy poziome czy pionowe. Obstaję za pionowym ale trochę poraża mnie koszt odwiertów.
    Mr_Mabram jeśli możesz podać to na jaką kwotę Ecopol podał ci wycenę PC w porównaniu do metrów powierzchni na priw. Znalazłem ich stronę w internecie ale tam trochę ubogo.
    Jak wyliczyć moc PC do powierzchni domu - u mnie będzie dom parterowy bez poddasza uzytkowego ok. 140 m użytkowej. Pozdrawiam.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

Strona 3 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony