dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ww7007

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    1

    Domyślnie Pozwolenie czy zgłoszenie

    Witam
    Jestem tutaj nowy i mam nadzieję, że nie powielam pytania i zamieszczam je w dobrym miejscu.
    Sprawa dotyczy budynku na działce o statusie siedliskowym. Dokładnie to kupiłem działkę posiadającą status siedliskowej do zabudowy zagrodowej ale jeszcze na nic na niej niema. W przyszłości chciałbym na niej postawić dom a na razie budynek gospodarczy. I teraz pytanie. Czy taki budynek do 35 m mogę na niej postawić w myśl art 29 Prawo budowlane na zgłoszenie czy muszę najpierw przekształcać działkę i występować o pozwolenie budowlane.
    Waldek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Skąd wiesz że działka jest siedliskowa. ? Czy jest plan zagospodarowania przestrzennego ? Czy jesteś rolnikiem ? Ile arów ma działka ?
    Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
    1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną [b] i [/ b]uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej
    a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
    Jeśli jesteś rolnikiem , kolejność następująca : budynek mieszkalny potem obiekt gopspodarczy do 35 m2. Nie trzeba przekształcać działki
    Jeśli nie jesteś rolnikiem kolejność : przekształcenie działki , budynek mieszkalny potem budynek gospodarczy wolnostojący do 25 m2.
    Ostatnio edytowane przez aglig ; 04-02-2011 o 13:30
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony