dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie O sztuce kompromisów na drodze urządzania małego, własnego m…

    Witam ,

    Od początku poznania się z forum muratordom chciałam założyć swój wątek. Posiadanie miejsca gdzie można zapisać swoje inspiracje, wymienić się poglądami, gustami i czymkolwiek innym z ludźmi był kuszący. To moje pierwsze mieszkanie i jego urządzanie jest związane jest z wieloma emocjami, przede wszystkim tymi pozytywnymi, ale nie tylko. Poza tym chciałabym kiedyś wrócić do tego wątku, przypomnieć sobie „jak to było”. Fajnie zatem, ze mogę stworzyć miejsce, gdzie będę Panią i władczynią mojego widzimisie. Choć tu…

    Ja czyli Karolina. Młoda żona, jeszcze młodsza matka.

    Już sam zakup miejsca naszego życia był okupiony wieloma ustępstwami. Ja chciałam wieś, sielskie życie od zgiełku dużego miasta (choć idąc na studia to właśnie wielkie miasto było szczytem marzeń – ale wiadomo preferencje zmienne są). Mąż – uparciuch- chciał miasto, najlepiej centrum. Ja chciałam mały domek, gdzie będzie biegać gromadka moich dzieci (uchowaj Boże), duży pies, kot a w ogrodzie będzie kózka (co za durny pomysł). Poza tym domek miał być biały, a w oknach różowe firanki – zazdrostki, hehe Mój mąż preferuje styl nowoczesny, nienawidzony przeze mnie styl brw. Ja kocham styl starych mebli, to co ponadczasowe, klasykę. On pragnie mieć wnętrze, jak to mówi, wygodne – do życia. Ja pragnę pięknych, może mniej „do życia” mebelków, gratów, dodatków. Ehh, no i jak to wszystko pogodzić?...

    Ostatecznie kupiliśmy mieszkanie w szeregowcu na wsi, ale przyklejonej do dużego miasta, z maleńkim ogródkiem i metrażem też niewielkim, ale z klasycznym wyglądem budynku i pięknymi widokami na lasy. Coś już zatem jest
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 12-02-2011 o 20:24

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Nasze mieszkanie z zewnątrz obecnie wygląda tak:


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    I wyglada tez calkiem fajnie, wiec z mila checia bede zagladac i podgladac

    Jestem ciekawa Waszego kompromisu bo ten pewnie bedzie konieczny. Powodzenia.
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    A w środku tak:


    Tak więc mieszkanie ma około 70 m2. Ma cztery pokoje, ale nie ma kuchni (jedynie aneks kuchenny), na tyłach natomiast ma ogródek wielkości około 100m2.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Troszkę o moich pomysłach...Zacznę od przedpokoju...A jakże, też ważny

    Całość przedpokoju chciałabym wyłożyć tapetą. Koniecznie jasną, koniecznie srebrną, połyskującą i koniecznie w pasy. Wybranych jest kilka:

    Numer jeden (niestety najdroższa):
    1. Eijffinger Tapeta Black & White - Stripes - Silver & White



    Jest srebrno - biała, połyskująca i po prostu przepiękna.

    Mąż mówi, że wybieram wszystko najdroższe, więc kompromis stanowi ta:

    2. Rasch Out of Africa 715781



    Na tle tapety będzie stać jedynie biała konsola i białe lustro (po pradziadku - przepiękne). Konsoli jeszcze nie ma, lustro już jest ale brązowe - trzeba przemalować. Oczywiście zrobię zdjęcia
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 04-03-2011 o 11:03

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    1 i 2 bardzo mi się podoba.
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Zaczęłam trochę od końcay, bo od przedpokoju a miało być o kompromisach...

    A więc moim marzeniem jest wnętrze jasne, białe, czyste z odrobiną staroci. I takie mam nadzieję będzie Mąż już ma dosyć bieli i moich białych wyborów, bo mówi, że będzie szpitalnie. Mi sie tam biały ze szpitalem zupełnie nie kojarzy i tłumaczę, że w szpitalach wszystko jest zielone. Mówię, ze zielony groszkowy i budyniowy do mnie nie przemawia a on na to, ze jest tyle innych kolorów. A jakie...? odpowiada po namyśle...No taki pomieszany zielony, hmmm pomieszany brązowy, pomieszany żółty itd. Cokolwiek znaczy kolor pomieszany...mi się ten kolor nie podoba!

    Yokasta witam Cię serdecznie Bardzo mi miło, ze do mnie zajrzałaś. Ja oczywiście do Ciebie też. Piękne są Twoje inspiracje.
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 04-03-2011 o 10:29

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Coś wiem o kompromisach u mnie kością niezgody jest czarny telewizor i żądanie białych głośników (z mojej strony oczywiście). Wszystkie skandynawskie wnętrza są przesycone bielą, a jednak ciepłe domowe i bardzo często - nowoczesne. Może musisz pokazać mężowi jakieś swoje wizje i będzie wiedział o co chodzi. Ja swojemu wszystko rysuję, bo jak to facet ma ciut mniejszą wyobraźnię.

    I wtedy słyszę "AAAA o TO Ci chodziło, to nie ma sprawy, fajnie będzie"

    Też Cię witam maryblair. Zaglądam na bieżąco, bo ciekawie się zapowiada. Szary i biały to moi absolutni liderzy kolorów
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  9. #9

    Domyślnie

    Maryblair,

    zapowiada się bardzo bardzo inspirująco i w moim ukochanym stylu, będę zaglądać!!

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Witam się i również zapowiadam częste odwiedziny. Tylko nie pisz kobieto, że to wasze mieszkanko jest małe, bo moje się przestraszy i skurczy jeszcze bardziej.

    Czekam na więcej fooootek.

  11. #11

    Domyślnie

    To ja też się witam No i też biały mi się ze szpitalem za nic nie kojarzy. Za to znienawidzony przeze mnie zielony i zółć jak najbardziej. Pracuję w szpitalu , więc wiem co mówię
    Uff jak to dobrze, że mój mąż nie wtrąca się do moich wizji on projektuje instalacje, ogarnia wszystko technicznie i niech tak zostanie

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Tu raczej stylu nie będzie, bo pewnie wyjdzie z tego wszystkiego misz masz, ale mimo wszystko na samą myśl o tym, ze będę mieszkać w swoich czterech ścianach sprawia mi ogromną przyjemność. Bardzo serdecznie witam czytelników mojego skromnego wątku.

    Tak więc roboty ruszyły całą parą. Pokażę więc parę zdjęć surowych wnętrz:

    Pokój mojej córeczki - najmniejszy ok. 9 m2



    Sypialnia - ok. 15 m2



    Pokój "duży" ok. 19 m2



    Pokój balkonowy - gościnny ok. 11 m2



    Przedpokoj - ok. 6 m2



    No i jest jeszcze łazienka, ale zdjęcie w niej trudno zrobić, bo jest ciemno
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 15-03-2011 o 11:36 Powód: Poprawiłam :)

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Zastanawiam się czemu zdjęcia powyżej się nie wczytały - mam nadzieję, ze się to uda poprawić.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Łazienka jest już w zasadzie wykończona. Będzie jak już chyba wspomniałam - biała. Taka biel nieco złamana, ale to pewnie zależy od światła jakie pada na płytki.

    Wybrana przeze mnie płytka to:


    Mniej więcej prezentuje się tak (wybaczcie to zdjęcie, ale nie umiałam tego porządnie sfotografować)


    Ten dekor będzie tylko przy wannie, cała reszta to cała biała płytka w takie srebrne prążki.

    To co już zakupione to:
    kinkiet nad lustro:

    umywalka - malutka, ale wygodna:


    no i baterie z serii Max firmy Tres
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 04-03-2011 o 11:16

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryblair Zobacz post
    A więc moim marzeniem jest wnętrze jasne, białe, czyste z odrobiną staroci. I takie mam nadzieję będzie Mąż już ma dosyć bieli i moich białych wyborów, bo mówi, że będzie szpitalnie.
    No jakbym mojego lubego słyszała!

    Jak chciałam szary, to on, że będzie PRL. Jak biel, to robię szpital. Jak beż, to mdło. Najlepiej chlapnąć wszystko na czerwono, zielono, żółto i brązowo, to będzie git.
    maryblair, jeśli możesz, to urządzaj po swojemu. Mojemu mężowi wiele rzeczy się nie podobało, na przykład tapeta w pasy w pokoju gościnnymi. A teraz chodzi po domu i smęci, że to najładniejszy pokój, a nasza sypialnia jest błe.

    I powodzenia w urządzaniu! Śliczne pasy na tapetach ma też ROMO, ale ceny zwalają z nóg.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witaj Darcy,

    Tak już z tymi mężami chyba jest . Zresztą faceci i kolory ...

    Tepety Romo fakt - przepiękne są i w jednej jestem zakochana po uszy. Jednak jej cena to jak dobrze pamiętam 400 zł za metr (nawet nie za rolkę).

    Ale wybrałam także przepiękną tapetę. Bardzo zbliżoną do tej wymarzonej. Jest to tapeta firmy Simply Silks. Jest srebrno szaro perłowa. Mam zdjęcie co prawda wersji perłowej nie szarej, ale mniej więcej to jak wygląda na zdjęciu jest widoczne. Mieni się przepięknie i jest bardzo dobrej jakości. Całkowicie zmywalna i gruba a więc nadaje się na przedpokój. Oj ile ja się jej naszukałam


    Tapety, które wcześniej wybrałam i umieściłam w wątku niestety w wersji live nie prezentują się ciekawie i nie dają takiego efektu, o jaki mi chodziło.
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 05-03-2011 o 15:20

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Zakupiliśmy także panele. Miało być zgodnie z marzeniami czyli parkiet jesion bielony. Niestety budżet jest ograniczony i będą nielubiane przeze mnie panele. Ale mimo to prezentują się naprawdę ładnie.

    Oto one - jesion jasny quick step:



    Do tego będą nowoczesne, proste, białe listwy przypodłogowe - 10 cm wysokości.

    Na tym zdjęciu panele wyglądają na ciemne, ale w rzeczywistości są jasne.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Z drzwiami oczywiście był problem. Oboje chcemy proste. Maż brązowe a ja od zawsze chciałam białe . No i poszedł na szczęście na ustępstwo i będą białe. Ależ ileż ja musiałam podać argumentów za białymi. Ehh. Miały być Fiordy Polskone, ale bardzo zależało mi na nowoczesnych a tamte są takie stylizowane. Zamówimy więc u stolarza, nie wyjdzie jakoś bardzo drogo. Będę więc drzwi sosnowe malowane na biało. Chyba coś podobnego do:



    Z tym, ze może będą dodatkowe wgłębienia - jakoś tam sie to profesjonalnie nazywa, ale już nie pamiętam jak:

    Jak zrobie projekt to oczywiście wkleję.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zapowiada się fajnie - będę zaglądać, bo kocham bielo-beżo-szarości

  20. #20

    Domyślnie

    Skąd ja znam te drzwi.
    U mnie są identyczne. Kocham i uwielbiam Ductę, choć początkowo żałowałam, że nie wybrałam Calssic.
    Kinkiety łazienkowe też moje. Sprawdzają się idealnie w łazienkach i w kuchni.

    A tapety ROMO są drogie, ale chyba nie aż tak. Rolka w sklepie w UK kosztuje ok. 280 zł. Ta sama rolka w warszawskiej Finezji - 380 zł. Rolki mają ok. 50 cm szerokości i 10 m długości. Ale wybrałaś śliczną i jeśli jest choć trochę tańsza od ROMO, powinnaś być zachwycona.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony