dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 122
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryblair Zobacz post
    Wczoraj także ustaliliśmy ostateczny projekt drzwi. Będzie to kompromis między Ductą K&K a Fiordami Polskone. Wyfrezowania będą dokładnie takie jak w Dukcie a płyciny (tak to sie chyba nazywa) jak we Fiordach.



    Stolarz proponował wykonanie tych drzwi także z mdf, planowałam natomiast sosnowe. Ale totalnie nie wiem które rozwiązanie lepsze. ktos wie?
    To zależy. Ja wolę naturalne drewno, choćby najtańsze niż sztuczny mdf. Trzeba się jednak liczyć z tym, że drewno pracuje i po jakimś czasie mogą pojawić się na nim rysy (u mojej siostry sosnowe troszeczkę popękały ale nie ujmuje im to uroku). Drewno jest też trwalsze.

    Sama chciałabym drewniane, ale na razie ze względu na cenę zdecydowaliśmy się na fiordy polskone. Są najtańszą opcją, a ile stolarz zawołał Wam za 1 sztukę drzwi, jeśli to nie tajemnica?
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar słońce 2
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    1.273

    Domyślnie

    dół drzwi-ten pasek 15cm zdaje się powinien być szerszy niż góra, podobno to optycznie lepiej wygląda. u magdyzzz dziewczyny dyskutowały na ten temat

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Anjazzielonego, wnętrze jest powalające to fakt. Ukazało sie w Dom & Wnętrze z grudnia 2010

    yokasta, pewnie masz rację z tym różem, ze może się znudzić, ale cholerka ja uwielbiam intensywne róże a nie lubię tych jasnych. Ehh, myślałam, ze to najłatwiejszy pokój do urządzenia a jednak też jest problem. Musze zobaczyć tą tapetę na żywo i podjąć tak decyzję.

    A jeśli chodzi o drzwi to my mamy wycenę 1250 zł za sztukę zarówno przeszklone jak i pełne - wszystkie ościeżnice na grube ściany ok. 28 cm. Myślę, ze cena jest ok. Jak liczyłam poslkone fiordy wychodziło podobnie bo tam była duża dopłata za większe ościeżnice no i pełne wypełnienie. Maż nie chciał plastra miodu.

    Słonce 2, masz rację - tam powinno być mniej centymetrów. Poparwię Dzięki ze zwróciłaś uwagę.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał słońce 2 Zobacz post
    dół drzwi-ten pasek 15cm zdaje się powinien być szerszy niż góra, podobno to optycznie lepiej wygląda. u magdyzzz dziewczyny dyskutowały na ten temat
    Przyjrzałam się swoim drzwiom, choć one nie są symetryczne: dolną część mam szerszą i ona jest mniej więcej tej wysokości, co górna + widoczna nad skrzydłem część ościeżnicy. Chyba właśnie o to chodzi

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    łosz kurde to strasznie duża cena za fiordy Wam wyszła, nie wiem jakie ościeżnice wybraliście. my mamy różne grubości ścian, więc wszędzie muszą być regulowane ościeżnice. Przeszklonych będą 2 sztuki i pełnych 5 sztuk. Cieszę się, że mamy tak mało drzwi w domu. Pełne kosztują 270 zł + ościeżnica, a przeszklone 433 zł + ościeżnica. Wychodzi znacznie mniej niż napisałaś, skąd taka cena?

    Ja nie mam nic do plastra miodu, drzwi są malowane przeciętny człowiek i tak nie będzie wiedział co to jest, chyba że ma takie same w domu

    To jeszcze dopytam, ile u Was kosztuje skrzydło fiordów podstawowe pełne? a ile ościeżnica ?
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Yokasta, u nas tak samo kosztuje skrzydło jak liczyłam to właśnie koło 400 zł za przeszklone a ościeżnica też koło 400 + wypełnienie pełne chyba dopłata 150 albo 200 zł. Wychodzi więc koło 1000 zł z montażem za sztukę drzwi. U nas sa tylko 4 sztuki, więc stwierdziliśmy, ze możemy troszkę więcej zapłacić. Mąż nie chciał plastra miodu ze względu na to, ze kiepsko wygłuszają. W domu pewnie brak wygłuszenia nie przeszkadza, bo są "duże tereny" do życia a w mieszkaniu, jednak gdziej jest znacznie mniej miejsca i sypialnie nie są oddzielone od części dziennej brak wygłuszenia troszkę przeszkadza.

    Temat drzwiowy u nas w domu trwa i trwa Ale doszliśmy do kompromisu, który cieszy nas obu. Ja mam proste drzwi a mąż ma dobre wygłuszenie
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 10-03-2011 o 21:44

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    No i dobrze
    My mamy mniejsze ościeżnice, ale niestety wszędzie muszą być regulowane. 4 sztuki drzwi oooo zazdroszczę
    p.s. wygłuszenie w domu też się przydaje muszę przemyśleć ten temat heheh
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Moja łazienka już prawie gotowa W chwili obecnej bije bielą po oczach i o to chodziło. Jest czysto, biało, błyszcząco. Oczywiście nie da się moich odczuć ująć na zdjęciach, ale co nie co oczywiście pokaże. Szkoda tylko że ze mnie taki kiepski fotograf no i że łazienka jest na tyle mała, ze ciężko o jakiekolwiek dobre zdjęcie.










    Piękny kinkiecik:



    No i chyba najmniejszy kibelek na rynku (ale wygodny). Wybaczcie buciory ale musiałam wypróbować wannę. Ze względu na maleńkie dzieciątko wszystko kupowaliśmy przez internet a więc dopiero teraz próbujemy na żywo, cośmy pokupowali .



    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 12-03-2011 o 21:23

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Yokasta, to chyba jedyna zaleta mieszkań Mamy mało drzwi

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Zawsze coś

    Łazienka jest super, naprawdę. Wbrew pozorom pokazałaś bardzo dużo. Jest jasna, przestronna. Chrom ładnie uzupełnia biel, przez co nie jest mdło a to popularne zjawisko w białych łazienkach - łatwo przesadzić.

    Czy pod umywalką na podeściku jest biała szklana mozaika ? Mam taką mieć pod prysznicem świetnie wygląda
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  11. #51

    Domyślnie

    Ja kocham biel w łazienkach. Ślicznie jest. A kwiatowy dekor to już w ogóle cacuszko. A co do różu, to nie pomogę, bo ja fanka pasteli jestem pod tym względem... Pastelowy róż to jeden z moich ulubionych kolorów.

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    maryblair łazienka wyszła super. Pamiętam z wątku o projektowaniu inne koncepcje Waszej łazienki, coś tam ewoluowało, prawda? Miały być jakieś czarne akcenty, czy coś...

    Ale finalny efekt jest naprawdę świetny. Małe łazienki też mogą być fajne.

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MagdaZZZ
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5.415

    Domyślnie

    chciałam się przywitać
    Fajnie się zapowiada to twoje "małe" mieszkanko Łazienka wyszła przezajefajna
    Co do okien, to ja planuję swoje ciemne pomalowac na biało. Opowiem, jak to wychodzi - może tez się skusisz Choć ciemne też potrafią fajnie zagrać z jasnym wnętrzem.

    I może wyjdę na głupią... ale co to znaczy "plaster miodu" w odniesienu do drzwi? Pierwsze słyszę.
    MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba)
    mail: [email protected]
    Home Creations by Magda Z. - blog o tym, co kocham i czym się zachwycam we wnętrzach

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Taka konstrukcja fiordów i innych drzwi - ich wypełnienie ma taki hmm charakter/kształt
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MagdaZZZ
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    5.415

    Domyślnie

    hmmm... i co? to jakieś tańsze czy lepsze jest? (bo juz wiem, ze bardziej akustyczne)
    MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba)
    mail: [email protected]
    Home Creations by Magda Z. - blog o tym, co kocham i czym się zachwycam we wnętrzach

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Magdo, ja wyjaśnię na obrazkach

    plaster miodu:

    pełna płyta wiórowa:

  17. #57

    Domyślnie

    Piękna łazienka!!!!
    Jasna, świetlista, baaaardzo kobieca, elegancka.

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Jak miło się ktoś tu mnie czyta i jakieś pamiątki po sobie zostawia . dziękuję dziewczyny. Cieszę się, ze Wam łazienka się podoba. Powiem tylko tyle, ze na żywo jest piękniejsza . Bieli na foto i połysku nie umiem odwzorować. Moze następnym razem uda sie zrobić lepsze zdjęcia, jak już będzie więcej swiatła.

    Yokasta, tak na blaciku jest biała szklana mozaika z takimi drobinkami mieniącymi się. Preznetuje sie super, w użytkowaniu natomiast pewnie będą same problemy. Mam białą fugę taką cementową a nie epoksydową i chyba będę żałować tej decyzji. Tymczasem muszę poszukać czegoś do impregnacji fug. Jeśli chodzi o mozaikę w brodziku to nawet nie zastanawiaj sie i daj fugę epoksydową. O ile oczywiście planujesz białą.

    Kafle na podlodze też mam białe, ale tam na szczęście dałam fugę srebrną. Pasuje do srebrnych prążków, które są na płytce ściennej jak i podłogowej. Taka na pewno mniej się będzie brudzić, ale też zaimpregnuje. Tylko czym? Znacie jakiś dobry imregnat do fug?

    Yokasta, a tak w ogóle dzięki Tobie będę miała wymarzone groszki w pokoju małej Miałaś rację - problemem był jak to powiedział mój mąż :"oczojebny róż". Będzie więc tapeta delikatnie różowa i choć mniej lubię ten kolor to może faktycznie tak będzie lepiej.

    Maszenka, zatem pokój małej będzie pastelowy .

    Nemi, dobrze pamiętasz . łazienka miała mieć elementy czarne. Ale z czasem (na całe szczęście) wybiłam sobie ten pomysł z głowy. Jest stanowczo na to za mała. A tak w ogóle to mamy bardzo podobne ustawienie w łazience

    MagdaZZZ, witam Cię serdecznie. Przemalowałabym je chętnie , ale chyba się nie da, bo to plastykowe okna . Ehh, te okna. Jeszcze myślałam (podpatrzyłam u AnetyS) aby zrobić otworingi białe. Wszystkie okna mam długie od podłoża, więc jakby listwa przypodłogowa szła w około okna to ładnie by sie to ze sobą łączyło. Optycznie też by to powiększyło okna.

    Drzwi z wypełnieniem plaster miodu są też lżejsze w sensie ich wagi - mają takie puste szczeliny w sobie. Przez to właśnie gorzej wygłuszają. Są troszkę tańsze chyba ze względu na to, ze mniej materiału tam wchodzi do środka.
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 14-03-2011 o 09:17

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Za wskazówką Darcy (za którą jestem niezmiernie wdzięczna) wczoraj spędziłam chyba z 3 h w sklepie z tapetami. Już mnie kręgosłup bolał od przewalania tych ciężkich albumów z tapetami. Mam wrażenie, że przejrzałam tony tapet. Ni i wybrana tapeta do przedpokoju (ta pasiata) się nie palcuje niby specjalna do holi, przedpokojów itp. Ale z racji tego że mam dość długie paznokcie i pewnie takie będę miała bo lubię to jeszcze sprawdziłam czy sie rysuje no i się niestety rysuje. Ehh Znalazłam więc inną tapetę, też bardzo grubą, wytrzymałą także winylową, która sie nie rysuje no i ma łądniejszy odcień. Ale ma oczywiście wadę, bo ma takie cuś nakrapiane. I ta tapeta do końca mnie nie przekonuje, ale nie mogę znaleźć innej.

    Wygląda tak:



    A może mi się wydaje, ze to tapeta z tych, co zaraz po nałożeniu na ścianę się znudzi? Co sądzicie?Ogromnym plusem jej jest to, ze mimo, ze lepszej jakości, to tańsza
    Ostatnio edytowane przez maryblair ; 14-03-2011 o 09:18

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maryblair
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-682
    Posty
    106

    Domyślnie

    Moja sypialnia będzie fioletowo biała. Tj. pikowane łózko z wysokim zagłówkiem będzie białe, szafa biała, toaletka biała, komoda biała i kapa na łóżku także (a marzeniem jest biała, ale wyszywana srebrną nitką, tylko gdzie taką znajdę?) Ściany natomiast mają być fioletowe. Mimo, ze jest to najczęściej wybierany kolor do sypialni wśród moich znajomym, rodziny etc, to mąż tylko ten kolor zaakceptował. Ja za fioletem nie przepadam jakoś specjalnie, ale poszłam na ustępstwo - kolejne. Ehh. Tapetę wybierał tu mąż i wybrał coś co mi także się podoba. Na razie to jednak propozycja tylko, bo tapeta (nie wiem dlaczego) jest strasznie droga. Ale wygląda tak i trzeba się nad nią bardzo poważnie zastanowić.





    Myślę, ze fiolet ładnie będzie się komponował z białymi listwami przypodłogowymi i białymi mebelkami. No, ale to się zobaczy

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony