dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 368
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    kowesten, to ładnie Wam wyszło to 150tys i 50tys robocizna. Ja mieszkam kawałek od stolicy to już się boje ile nam policzą :/ No chyba że jakimś cudem znajdziemy 'tańszą' ekipę, ale czy też zrobią dobrze... hm. I nie pocieszyłaś mnie, bo też planujemy budować dom, nie na wypasie ale z w miarę dobrych materiałów. Plus taki, że pustaki i bloczki fundamentowe mamy, to troszkę nam kosztów odejdzie (nie wiem w jakiej cenie teraz można to kupić - 20tys by wyszło? ale zawsze to coś ).

    kami1227, janiseya na szczęście daję sobie radę z tymi moimi dzieciaczkami. 17miesięcy różnicy i w miarę grzeczni są. Owszem, bywa ciężko i czasem chciałoby sie wyjśc i zostawić wszystko tak jak jest i odpocząc, ale wierze głęboko że już niedługo i z czasem to będzie tylko coraz fajnie z takimi berbeciami 'rok po roku'.

    maldarec, dziękuję za słowa otuchy. Mam nadzieję, że faktycznie będzie dobrze.

    i dziękuję że chcecie tu zaglądać. Nie wiem jak będzie teraz z wpisami, bo budowa na wiosnę, papierzyska za nami... może zacznę wyszukiwać juz kominka, okien, płytek itd.


    PS. dzisiaj moje urodziny, jeszcze przez 40min. Czym jestem starsza tym ten dzień staje się coraz mniej fajny... czasami szkoda mi, że już nie jestem dzieckiem. Ale obiecuję, że jak już swoją Pchełke wybuduję, to zrobię mega parapetówkę, a w drugiej kolejności wypasione urodziny!

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kowesten
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie



    Troszeczkę spóźnione ale szczere życzenia wszystkiego najlepszego

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kowesten
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Na pocieszenie piszę (bo chyba mnie źle zrozumiałaś) iż robocizna jest już zawarta w tych 150 tys

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Spóźnione sto lat dla ciebie!!!
    Zima szybko zleci. U mnie zero zupełne, same plany i ......... zlew do kuchni wybrany
    Z dzieciaczkami - różnica wieku super, mam siostry dwie "co rok to prorok" i mamy fajny kontakt, ale jak byłyśmy w wieku wielce wczesnym, to nie wiem co moją mamę trzymało przy normalnych zmysłach Ale cóż, nie zawsze można wszystko zaplanować
    A w moim - wielce przyjaznym budującym jak widzę - regionie, za wybudowanie naszego Kiwi w murze trójwarstwowym "derekcja fachowa" powiedziała UWAGA!!! 23.000zł (oczywiście ful serwis: wykopki, fundamenty, ściany i w ogóle sso (tylko bez dachu czy z dachem... hmmm.... muszę dopytać mojego tż-ta ) Ale to szef małżonka i "jak rodzinie policzy"

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    dziękuję dziewczyny za życzenia

    kowesten, to ja pewnie źle napisałam, bo zrozumiałam że 50tys za robociznę zawiera się w tych 150tys ale i tak jak dla mnie to sporo wyszło. Ciekawe ile nam policzą - chyba zaczniemy się wstępnie rozglądać za ekipą, a w każdym razie prosić o wyceny. Szkoda że nie mamy 100%pewności kiedy tak na prawdę ruszy budowa.

    kami, to fajnie że macie niedrogą ekipę i będzie robione po znajomości, bo jeśli nawet mocno z ceny nie spuszczą, to pewnie przynajmniej solidnie swoją robotę wykonają


    kurcze, jest tyle tego wszystkiego, nie wiem o czym zacząć czytać, czego szukać, co planować, projektować - z drugiej strony mąż mi ciągle mówi, że jestem w gorącej wodzie kąpana i powinnam jeszcze z tym wszystkim poczekać. jak na razie to przede wszystkim lukam po dziennikach, szukam inspiracji, uczę sie na Waszych przykładach, a co z tego wyjdzie to mam nadzieję że szybko się okaże

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Dzisiaj- mądrzejszy o własne doświadczenia z gospodarczej budowy zacząłbym od wypisania kolejności prac, żeby po prostu nie zapomnieć lub nie robić 2x: od fundamentów , ich izolacji, instalacji zewnętrznych i wewnętrznej kanalizacji (dobrze od razu wypuścić rury za budynek), drenaż (to np. niektórzy robią niejako 2 razy, bo najpierw zasypują fundamenty, a potem odkopują i kładą drenaż), ocieplenie fundamentów, izolacje poziome. Policzyć ile czego potrzeba, żeby w razie "W" nie lecieć po hurtowniach po kawałek folii, czy rurkę. Pytajcie w hurtowniach, czy jeśli coś zostanie będzie można zwrócić (brać na WZ-kę), a potem obowiązkowo faktury na wszystko!! Po pierwsze wiadomo ile kasy poszło, po drugie do zwrotu vat. Warto zimą rozejrzeć się za pokryciem dachowym i oknami- duże rabaty, a na odbiór umówić się na wiosnę. Dużo materiałów można kupić taniej w necie- folie, membrana dachowa, elektryka i hydraulika też.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie prosba

    :
    Ostatnio edytowane przez Danonki ; 26-12-2011 o 18:12

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam! Widzę że macie ciężkie początki szkoda, że nie udało wam się wziąć kredytu jak maż jeszcze pracował...ale mam nadzieję że uda się w sierpniu ( o ile dobrze pamiętam) i zarobki będą wystarczające życzę wam żebyście już nie mieli takich złych doradców
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co do planowania budowy, kosztów itp. to mi bardzo pomogło czytanie innych dzienników budowy, naprawdę warto poświęcić na to trochę czasu
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rocia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1.658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danonki Zobacz post
    Mam taka nietypową prośbę

    biorę udział w konkursie na facebook. Jeśli ktoś z Was może mi pomoc i ma konto na fb, to bardzo proszę o wejście w link poniżej i kliknięcie w 'lubię to' przy moim konkursowym zdjęciu.

    [url]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=315443478483487&set=a.3124820854462 93.90007.139840969377073&type=1&theate

    Konkurs 'w oczekiwaniu' (dla kobiet ciężarnych). Do wygrania jest m.in. fotelik samochodowy.

    Dziękuję za każdy głos!
    i pozdrawiam serdecznie

    ps. brakuje mi jeszcze sporo głosów, bo późno się zgłosiłam. Jeśli macie możliwość zagłosować jeszcze z jakiegoś konta, albo kogoś namówić na polubienie mojego zdjęcia (męża, siostrę, koleżankę ) to proszę zróbcie to! proszę i z góry dziękuję


    Słodkie masz dzieciaczki
    Komentarze zmagań Roci

    Głos który słyszę mówi mi, że mam się nie poddawać

    http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp9ly3wl3e.png

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danonki Zobacz post
    Mam taka nietypową prośbę

    biorę udział w konkursie na facebook. Jeśli ktoś z Was może mi pomoc i ma konto na fb, to bardzo proszę o wejście w link poniżej i kliknięcie w 'lubię to' przy moim konkursowym zdjęciu.

    http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

    Konkurs 'w oczekiwaniu' (dla kobiet ciężarnych). Do wygrania jest m.in. fotelik samochodowy.

    Dziękuję za każdy głos!
    i pozdrawiam serdecznie

    ps. brakuje mi jeszcze sporo głosów, bo późno się zgłosiłam. Jeśli macie możliwość zagłosować jeszcze z jakiegoś konta, albo kogoś namówić na polubienie mojego zdjęcia (męża, siostrę, koleżankę ) to proszę zróbcie to! proszę i z góry dziękuję
    Całą rodzinką już "lubimy" Zdjęcie super - na prawdę!

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    Rocia, kami1227 dziękuję
    (ale z tym konkursem to chyba lipa będzie bo jeszcze sporo mi brakuje głosów, ale zobaczymy, bo do 25 grudnia można głosować)

    msdracula, oj tak -staram się czytać i przeglądać dzienniki innych osób, ale z czasem to tak u mnie różnie. W każdym razie dobra rada i na pewno sie do niej dostosuje, aby jeszcze więcej dzienników 'pochłonąć' i również dziękuję za ciepłe słowa

    DEZET, super że o tym wszystkim piszesz. Jestem puki co zielona jeszcze w temacie budowy, ale chętnie przygarnę wszelkie rady, sugestie, pomysły tak więc jak wpadnie Ci coś jeszcze do głowy co by mogło nam jakoś pomóc to pisz koniecznie!

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nie ma problemu, jeśli coś sobie przypomnę, to napiszę. Możesz też zajrzeć do mojego DB- co prawda mało treści a więcej zdjęć (bo to wolę niż pisanie), a jako wzrokowiec, jak coś widzę to się rozjaśnia w umyśle.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Witaj danonku
    Przeczytałam twój dziennik i muszę ci powiedzieć, że bardzo mi się wasza pchełka podoba
    Trzymam kciuki, aby wasza budowa rozpoczęła się planowo, a prace postępowały systematycznie.
    Na pewno dacie radę- w rodzinie siła, a wasza rodzinka, a szczególnie dzieciaczki są cudne!

    Na zdjęcie zagłosowałam tzn mąż, bo to z jego fb konta

    Pozdrawiam!
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Hej! Wyczytałem, że macie szanse na kredyt... ale od nowego roku znowu mają się dziać cuda z nimi ( obliczanie przez banki zdolności kredytowej na 25 lat), więc może lepiej już się koło tej kasy zakręcić, żeby nie było potem falstartu.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kowesten
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Życzę radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia


  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!!!!!!!!!!!!



    życzą Marta, Bartek, Janek i Antosia ze Stańczykowa
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  19. #59

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie


    Serdecznych spotkań rodzinnych,
    pukania do drzwi,
    przyjaznych twarzy,
    dużo radości,
    serdecznych objęć, pocałunków,
    szczęśliwych wspomnień,
    aby Święta były właśnie tym,
    czym powinny być- odrobiną ciepła w środku zimy,
    światłem w mroku...

Strona 3 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony