dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał k62 Zobacz post
    Tu się nie zgodzę.
    Niektóre firmy w rekuperatorach stosują nagrzewnice i przed i po, lub tylko przed.
    System zabezpieczyć ma reku przed zamarzaniem i to w taki sposób, by koszt prądu zuzyty do nagrzewnicy nie był większy niż zyski z rekuperacji.
    no to ja się nie zgodzę, system dotąd będzie grzał aż rozmrozi, jesli bedzie trzeba grzać przez 20 godzin na dobę bo zimno to bedzie grzał i w głębokim poważaniu ma jakieś uzyski albo ich brak, ja nie trawię tego rozwiązania bo jest to protoplasta układów odmrożeniowych stosowany do dziś, modulacja jest od tego patentu lepsza energetycznie, ciepło wytworzone przez grzałkę pierwotną reku wywala na zewnątrz, nagrzewnica wtórna jest wg mnie jak najbardziej cacy ale ona reku nie rozmrozi
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat z http://www.rekuperatory.pl/dowiedz-s...a-niz-jej-brak
    "W rekuperatorach najwyższej klasy producenci stosują odpowiedni algorytm sterowania nagrzewnicą,
    który powoduje jej włączenie tylko na krótkie okresy czasu, gdy nie wystarczy już zwalnianie i zatrzymywanie wentylatora nawiewnego.
    Wtedy zużycie prądu jest naprawdę niewielkie. Mimo tego teza postawiona w tytule artykułu wydaje się niemożliwa do zrealizowania.
    A jednak… jest to możliwe. Okazuje się, że wbrew powszechnie panującemu przekonaniu użytkowanie rekuperatora z nagrzewnicą jest tańsze niż bez nagrzewnicy."

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Indiana_ Zobacz post
    ...zamiast glikolu kupię lewy spirytus (bo ma znacznie mniejszą lepkość niż glikol)...
    a robił ktoś taki gwc na metanolu? też spirytus a 1 litr za 2 zeta kupi, tyle że o spuszczaniu cichaczem z instalacji w celach konspiracyjnej konsumpcji można zapomnieć
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał k62 Zobacz post
    ...Okazuje się, że wbrew powszechnie panującemu przekonaniu użytkowanie rekuperatora z nagrzewnicą jest tańsze niż bez nagrzewnicy."
    no zgadza się że tańsze, przecież nie pisałem o zupełnym braku układu odmrożeniowego tylko o innej jego wersji
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #25

    Domyślnie

    Trochę odbiegnę od głównego tematu. Czy nagrzewnicę wodną podpina się do instalacji CO w ten sam sposób jak grzejnik (napływ i powrót)?
    Instalacja wodna i CO jest właśnie wykonywana i może podciągnąć na wszelki wypadek kilka metrów rurek na strych.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kangaxx Zobacz post
    no zgadza się że tańsze, przecież nie pisałem o zupełnym braku układu odmrożeniowego tylko o innej jego wersji
    Możesz napisać dokładniej, jaka to wersja?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Okiren Zobacz post
    Trochę odbiegnę od głównego tematu. Czy nagrzewnicę wodną podpina się do instalacji CO w ten sam sposób jak grzejnik (napływ i powrót)?
    Instalacja wodna i CO jest właśnie wykonywana i może podciągnąć na wszelki wypadek kilka metrów rurek na strych.
    Wpina się podobnie, jednak musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć. Od tego zależy potrzebna moc nagrzewnicy i związane z tym temperatury czynnika grzewczego i średnice rurek. Jeżeli ma to być nagrzewnica wstępna (pomiędzy czerpnią i rekuperatorem, to powinna być wypełniona płynem niezamarzającym - glikolem, spirytusem, itp.).

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony