dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Post Budowa domu z rodzicami

    Witam

    Chcemy z żoną rozpocząć budowę domu wraz z rodzicami na działce którą ja sam zakupiłem przed ślubem. Jak należy sie do tego zabrać co prawnie zmienić aby US sie nie doczepił ?

    Czy ktoś ma w tym jakieś doświadczenia ?

  2. #2

    Domyślnie

    do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 07-06-2017 o 17:47

  3. #3

    Domyślnie

    A jeśli budowa domu jest wspólna czyli wszyscy są współwłaścicielami ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Zip20, po co ma coś zgłaszać do US, jeśli to on sam zakupił działkę? Chyba wprowadzasz w błąd pytającego, albo ja nie rozumiem, o co Ci chodzi.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  5. #5

    Domyślnie

    do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 07-06-2017 o 17:47

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kalumet
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    jeszcze Bieruń
    Posty
    369

    Domyślnie

    Cytat Napisał zip20 Zobacz post
    Koledze chyba chodzi o to ze chce rozpocząć budowę i boi się ze może urząd skarbowy się później doczepić skąd miał środki na budowę, wiec mówię zgłaszać co jakiś czas darowizny od rodziców jeśli przekazują pieniądze. Nie będzie później problemu w tłumaczeniu się w razie ewentualnego sprawdzenia przez US
    ale on buduje razem z rodzicami
    więc oni również będą inwestorami, więc US skarbowy nie może się doczepić
    skąd ma gotówkę na budowę

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁukaszeK Zobacz post
    Witam

    Chcemy z żoną rozpocząć budowę domu wraz z rodzicami na działce którą ja sam zakupiłem przed ślubem. Jak należy sie do tego zabrać co prawnie zmienić aby US sie nie doczepił ?
    W zasadzie wystarczy Twoje oświadczenie, że żonie i rodzicom pozwalasz na dysponowanie działką na cele budowlane. To w zasadzie załatwia sprawę.

    Można również uczynić ich współwłaścicielami działki – bardziej „pracochłonne” i będą koszty.

    Skutek prawny – czyli pozwolenie na budowę na Ciebie , żonę i rodziców – dokładnie taki sam.

    US nic do tego nie ma.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie dlatego chcemy budować wspólnie z rodzicami aby niemieć ewentualnych nieprzyjemności z US, czyli takie zwykłe oświadczenie wystarczy czy trzeba je u notariusza sporządzić ?

    chociaż wizyta u notariusza to już prawne przekazanie współwłasności działki a to już są dodatkowe (i chyba niepotrzebne) koszta.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony