dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 438
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hektorek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Chylice - Jaktorów
    Posty
    94

    Domyślnie

    Witamy we wrześniu 2010 kupiliśmy działkę, w ciągu 5 m-cy ogrodziliśmy ją, "przyszedł" do nas prąd, wywierciliśmy studnię, wyczekaliśmy PnB, zakupiliśmy materiały na SSO i... wczoraj wykopaliśmy fundamenty, dziś je zalaliśmy
    Budujemy Hektora - lustro posiłkując się opiniami z Forum w każdym niemal temacie.

    Trzymamy kciuki za wszystkich "wiosennych" inwestorów Powodzenia i wytrwałości

    Pozdrawiamy, L & J

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mania2206

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    powidz
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    W takim układzie my też jesteśmy BOCIANKAMI Co prawda jesteśmy na razie na etapie papierologii , ale mamy wybrany projekt Słoneczny z MG Project, zakupiony prawie cały materiał na dom bez zadaszenia, (więźby jeszcze nie kupujemy coby się nie pokrzywiła). Działkę odziedziczyłam po dziadkach, jest do niej doprowadzona woda i kanalizacjaDziałka znajduje się na terenie parku krajobrazowego, więc zapewne wszystkie pozwolenia będą się ciągnąć niemiłosiernie umówiona jest także firma do postawienia murów za fajną cenę Mamy mocne postanowienie, żeby dom stał w tym roku w stanie surowym, zadaszonym z oknami. Pozdrawiamy wszystkich zaczynających budowę w tym roku

  3. #43

    Domyślnie Przywitanie

    Rany, nie wiedziałam, że jesteśmy Bociankami...
    Plan był taki, żeby zacząć na początku kwietnia, ale coś PnB się przeciąga. Nie tracę jednak nadziei, że kwiecień jest nadal aktualny.
    Będziemy budować WW-221 z częściowym podpiwniczeniem.
    Co do Forum, to kilka lat temu wykończyłam z Wami mieszkanie, teraz mam zamiar zbudować dom. Chociaż im więcej czytam tym mniej wiem, to nadal walczę
    Myślę, że na etapie wykańczania będę mogła podchodzić do egzaminu magisterskiego z budownictwa

    Trzymam kciuki za wszystkie Bocianki, Wy trzymajcie za mnie. A "starych wyjadaczy" proszę o wsparcie

    Pozdrawiam,
    Kasia

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Meldunek z placu boju - wszystko gotowe do wejscia ekipy oprocz ekipy - gonilem tydzien temu zeby dopiac start - a tu majster zlapal zapalenie pluc. Ale stal, dechy, dziura w ziemi i reszta sprzetu czeka na wejscie ekipy - moze za tydzien?

    Plan byl zaczac jesienia - ale uroczy Wydzial Architektury oczywiscie musial zrobic swoje. Budujemy - pod Krakowem - "Dom w werbenach 2" z Archonu.
    Ostatnio edytowane przez dwiemuchy ; 18-03-2011 o 20:11

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geronimaus
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Łódź
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam bocianki 2011. my zaczynamy juz w przyszłym tygodniu. teraz sprzatamy działke, zamawiamy piach i materialy. Oj bedzie sie działo. super ze jest to forum i tylu pomocnych ludzi. Z Wami łatwiej podejmowac te wszystkie decyzje. Dziękuję i Pozdrawiam.
    geronimaus

  6. #46

    Domyślnie

    a u nas promocja
    zrobiło się biało .. a w góry od nas 100km !!
    Piotr

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    To ja się też dopiszę do bocianków - na razie działka ciągle puściuteńka i naga . Budowa ruszy w maju, chyba że bank się uprze i odmówi kredytu, brrr.
    Projekt indywidualny, 132m użytkowej + garaż. Parter+poddasze użytkowe. Od wczoraj mamy pozwolenie na budowę. Niby wszystko wiadomo a różne rzeczy mnie martwią - z omyłką architekta na pierwszym miejscu.... Wpisał do projektu 155m2 powierzchni użytkowej, co może mieć fatalne skutki - chcemy kredyt Rodzina na Swoim a tam max. powierzchnia to 144m.
    I tak wielką radość mąci mi strach

    Dom zbudujemy z maxa, 20cm styropianu, dachówka ceramiczna płaska. Wentylacja grawitacyjna (tylko nie straszcie, że się nie sprawdzi ) i drewniane okna. Trzymajcie kciuki

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    suarez

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wałcz
    Kod pocztowy
    78-600
    Posty
    3

    Domyślnie budowa domku jednorodzinnego metodą pasywna

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Mam sporo czasu więc chętnie pomogę w doborze odpowiedniej grubości docieplenia przegród, wentylacji i ogrzewania .
    Jestem do dyspozycji i chętnie pomogę każdemu kto do mnie napisze.

    Sam kilka lat temu zaczynałem budowę i rozumiem potrzeby budujących ,,,
    chciałbym się taką metodą się budować metodą gospodarczą nie wiem tylko od czego zacząć jak szukać materiału gdzie mogę dostać tanio chciałbym wybudować do 100m2 myślę też o solarach nie wiem czy jakiś piec czy kominek z płaszczem wodnym jeżeli ktoś mógłby mi poradzić co zrobić żebym mógł zyskać w jakiś sposób byłbym bardzo zobowiązany:mój mail [email protected] pozdrawiam wszystkich użytkowników i dziękuję

  9. #49

    Domyślnie

    Zglaszam sie i ja. Ekipa wkracza w srode, 23.03.2011.
    Domek w centrum miasta, na malej dzialce, projekt indywidualny, prosty.
    Dach dwuspadowy, w miare prosta bryla, duzo przeszklen, 150mkw.
    Maz uwaza, ze do konca roku sie wprowadzimy, ja jestem mam bardziej realistyczne podejscie
    Kredyt bedziemy zalatwiac w maju.

  10. #50

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    My również starujemy w maju 2011 wg projektu indywidualnego.
    Ekipa wybrana, umowa podpisana i czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie.
    Ale pytań i rozterek jest tym więcej im bliżej budowy:

    Pozdrawiam wszystkich budujących
    Początek budowy: 29.04.2011

    Mój dziennik: INDYWIDUALNY I PROSTY
    KOMENTARZE

  11. #51

    Domyślnie

    My z żoną zaczeliśmy juz czyli 16.03.2011 we wtorek bedzie ława zalana prawdopodobnie postaram sie zrzucić jakieś zdjęcia do dziennika
    Defro Eko Duo Uni 19kw

    "W biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, dostajesz to co wynegocjujesz."

  12. #52

    Domyślnie

    Witajcie budowniczowie! Nie wiem czy mogę zaliczyć się do bocianków bo w planie było zacząć na jesień ale do końca się nie udało, choć dziennik został właśnie wtedy założony. Tak czy inaczej faktyczne prace rozpoczynamy..mam nadzieję że w tym tygodniu, bo u nas ciężki teren, podmokły i trzeba poczekać aż przeschnie żeby mogła wjechać koparka. Dom już wytyczony. Mamy już: kierownika budowy, murarzy, dekarza, elektryka, tynkarzy no i trochę wyposażenia: płytki do kuchni, kotłowni, zlewozmywak, piekarnik, płytę, zmywarkę, lampy zewnętrzne, kilka mebelków do pokoju synka oraz mnóstwo drobiazgów praktycznych i dekoracyjnych.
    Termin przeprowadzki założony na listopad 2011, rękawy zakasane do pracy bo dużo rzeczy będziemy robić sami. Więcej w moim dzienniku
    Życzę słońca wszystkim budującym!

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sisi1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    ok.Nowogardu
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam serdecznie BOCIANKÓW!
    My kupiliśmy projekt NOWOCZESNY z MG PROJEKT,zaczynamy uzbrajać działeczkę w media-papierki,rok 2011 będzie początkiem nowego!POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    franeczka

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    P
    Posty
    72
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Hej,
    My również zaczynamy budowę już na dniach. Budujemy w Pieńkowie k/Warszawy. Dom piętrowy wg projektu pracowni z500.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    martarno

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam
    Też chciałem dołączyć do grona "BOCIANKÓW AD.2011" - w czwartek 17.03.2011 wytyczenie budynku i wbicie pierwszej łopaty, dzisiaj już kończymy szalowanie i zbrojenia ław i jak się wszystko uda to dzisiaj będziemy lali , budynek w prostokącie, pełne podpiwniczenie, dach dwuspadowy bardzo prosty - ekipy na prawie wszystkie roboty dograne, także mam nadzieję, że w miarę szybko nam to pójdzie - o postępach będę informował na bieżąco.

  16. #56

    Domyślnie

    Witam. Też chcę dołączyć do grona. Jeszcze nie mam pozwolenia. Dopiero w tym tygodniu składam wniosek o pozwolenie, ale prace na działce trwają. W tym tygodniu ogrodzenie, a za dwa tygodnie przyłącze wody rusza. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia i wytrwałości.
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Arasek

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    1

    Domyślnie ogrzewanie, wentylacja, rekuperator, ściany

    Witam jestem nowy na tym forum, tak więc z góry przepraszam za błędy, które będę popełniał „stawiając” tu pierwsze kroki. Nie mogąc znaleźć odpowiedniego tematu (bądź też ów tematy mają parę wiosen) – moje pytania – postawie więc tu.
    W najbliższym czasie planujemy rozpocząć budowę domu – projektu „archona” - pod jarząbem 4 ( http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...4534bd049c008# ), projekt „zakłada” wykonanie budynku z pustaka ceramicznego porotherm 44cm, pragniemy zmienić to na jakiś silikat – prawdopodobnie ytong + ocieplenie – styropian (czy to dobre posunięcie – czy raczej przy zamianie porothermu 44 – oszczędności cieplne będą znikome – uczulono nas na sposób wykonywania prac i łatwość uszkodzenia pustaka – co doprowadzi do „stworzenia” mostka termicznego – np podczas wiercenia w ścianach otworów ). Kolejnym pytanie to sposób ogrzewania domu i właściwie to jest pytanie główne – kominek z płaszczem, rekuperator (odzyskiwanie ciepła, wspomaganie ogrzewania i jako wentylacja mechaniczna) oraz piec na paliwo stałe (eko groszek, czy może na owies? - a może zrezygnować i pozostać tylko przy ogrzewaniu powietrznym? ), a na okres letni kolektory słoneczne (ale co z ciepłą wodą zimą) – czy może jednak „coś” innego np pompa cieplna – niestety kompletnie nie mam pojęcia jak ten temat „ugryźć” (nie wiem czy takie połączenie jest w ogóle realne, no i oczywiście – co najważniejsze to koszty związane z taką inwestycją (a ściśle mówiąc różnice w kosztach np zamiana wentylacji grawitacyjnej na mechaniczną). Co wy o tym sądzicie jakie są wasze doświadczenia – jeśli nawet koszty znacząco wzrosną – może jest po prostu sens na etapie projektowania pomyśleć o wprowadzeniu zmian, dla późniejszej łatwości zaadoptowania budynku pod konkretne rozwiązanie np poprowadzenie przewodów wentylacyjnych, nadmuchowych, wyciągowych itp). Pozdrawiam i przepraszam jeśli niedostatecznie jasno się wyraziłem.

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar innovate
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    3

    Domyślnie

    No to jeszcze my - bocianki

    Jutro ściągamy humus i zaczynamy budowę. Dom stanie w okolicach Tarczyna /k Warszawy, i zamierzamy zrealizować wysoko postawione cele
    • dom możliwie energooszczędny
    • koszt m2 w okolicy 2000zł
    • zakończenie budowy przed Gwiazdką
    • samodzielnie zaprojektowana instalacja inteligentna


    Przez zimę nasz projekt przeniosłem do programu Google SketchUp - polecam wszystkim, można sporo rzeczy przewidzieć i zaplanować!

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarciniNatalia

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan /Rokietnica
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witamy tu Natalia i Marcin my też mamy zacząć budowę w tym roku ale raczej kolo czerwca, kupiliśmy projekt Sosnowe wzgórze m63 oczywiście ze strony Muratora teraz czekamy na decyzje ze starostwa, a później walka o kredyt ;/ ale mamy nadzieje że nie bedzie ciężko działeczka ma prawie 800 m2 i jak dla nas jest oki już chcemy nasze gniazdko budować teraz szukamy firm budowlanych z okolic żeby uzyskać kosztorys prac budowlanych. Pozdrawiamy

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sylwestryna

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Borzęcin
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    My też do Bocianków się zaliczamy Startujemy na początku kwietnia - chwilowo pozwolenie się uprawomacnia. Jeszcze tylko przebudowa melioracji i wbijamy łopaty tak by na Euro 2012 zdążyć i móc głośno pokibicować - lepszym. Projekt zx16 z niewielkimi udoskonaleniami; posadowienie na płycie fundamentowej; rozbudowany taras i czekamy aż mury zaczną się piąć...choć nie wiemy z czego jeszcze, Mimo, że już wszystko tuż tuż to my co dzień to inny pomysł na materiał. Ostatnio już tylko wyliczanka pomiędzy ytongiem energo a porotermem 25 dryfix plus styro 15.
    Drogie Bociany z czego budujecie?
    Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich. S.

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony