dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 534
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 10665
  1. #1661
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No jakoś chyba wytrzymam ha ha

  2. #1662

    Domyślnie

    Panowie mam problem z czujnikiem CWU.Czujnik podłączony prawidłowo,wskazuje temperaturę ale jak tylko włożyć go do gniazda w zbiorniku ciepłej wody zaczyna pokazywać jakąś temperaturę -200 stopni,potem temp leci w dół i pokazuje się error.Tak się dzieje gdy czujnik zetknie się z czymkolwiek metalowym.Kabel czujnika przedłużyłem 2 przewodami ze skrętki internetowej to ta sama grubość przewodu.Czujnik działa ale po zetknięciu z metalem wariuje.Pomocyyy!

  3. #1663
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Panowie mam problem z czujnikiem CWU.Czujnik podłączony prawidłowo,wskazuje temperaturę ale jak tylko włożyć go do gniazda w zbiorniku ciepłej wody zaczyna pokazywać jakąś temperaturę -200 stopni,potem temp leci w dół i pokazuje się error.Tak się dzieje gdy czujnik zetknie się z czymkolwiek metalowym.Kabel czujnika przedłużyłem 2 przewodami ze skrętki internetowej to ta sama grubość przewodu.Czujnik działa ale po zetknięciu z metalem wariuje.Pomocyyy!
    Odłacz kabel i sprawdź czujnik ,jak działa to możliwe,że ma jakieś przebicie kabel który dołożyłes.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #1664

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Odłacz kabel i sprawdź czujnik ,jak działa to możliwe,że ma jakieś przebicie kabel który dołożyłes.
    Ja bym rozpoczął od sprawdzenia poprawności instalacji elektrycznej w domu. Czy jest z oddzielnym obwodem ochronnym.


    Następnie sprawdziłbym czy jest prawidłowo podłączony kocioł do tej instalacji elektrycznej.


    Może się zdarzyć, że ktoś w domu wykorzystuje instalacje grzewczą do uziemienia jakiś urządzeń elektrycznych lub któreś z urządzeń jest uszkodzone ( np. grzałka w zasobniku CWU )


    A najlepiej jak sprawdziła by to osoba kompetentna.


    Pozdrawiam
    Andrzej

  5. #1665
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Ja bym rozpoczął od sprawdzenia poprawności instalacji elektrycznej w domu. Czy jest z oddzielnym obwodem ochronnym.


    Następnie sprawdziłbym czy jest prawidłowo podłączony kocioł do tej instalacji elektrycznej.


    Może się zdarzyć, że ktoś w domu wykorzystuje instalacje grzewczą do uziemienia jakiś urządzeń elektrycznych lub któreś z urządzeń jest uszkodzone ( np. grzałka w zasobniku CWU )


    A najlepiej jak sprawdziła by to osoba kompetentna.


    Pozdrawiam
    Andrzej
    Niby tak ale robi to tylko 1 czujnik a nie wszystkie.CO oraz powrotu i podajnika są ok czyli coś z kabelkiem lub czujnikiem CWU.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #1666

    Domyślnie

    Ktoś pomoże z konfiguracją DNS bez stałego ip?

  7. #1667
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kris36g

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Moszczenica
    Kod pocztowy
    97-310
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Przeglądałem wasze ustawienia pieców i zauważyłem,że prawie wszyscy macie ustawioną temp. CWU około 50 stopniC .Czy nie uważacie,żeto za mało.Wiem,że taka temp. do użytku wystarczy,ale czy nie obawiacie się legioneli.
    Witajcie. Pracuję w dużym obiekcie gdzie są zasobniki CWU o pojemności 5000 litrów, stałe nastawy temperatur są na poziomie 55 stopni. Ponieważ jest to obiekt publicznie dostępny obowiązują nas procedury narzucone przez sanepid, a zalecane jest raz na pół roku przegrzanie wody do 70 stopni przez 24 godziny. Wasze obawy co do legionelli są nieco wyolbrzymione Bardziej martwił bym się o grzyby i bakterie w klimatyzacjach samochodowych. Pozdrawiam niebieskich

  8. #1668
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Silesia
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Ktoś pomoże z konfiguracją DNS bez stałego ip?
    hmm... na tą bolączkę jest przecież usługa 'zdalny dostęp'. Logujesz się na esterownik.pl i to wszystko.

    Przy okazji zapytam o coś innego. Interesuje mnie sterowanie pompą mieszającą przez ecoal. Czy zna ktoś dokładnie temperatury załączenia i wyłączenia tej pompy w trybie automatycznym?
    Ostatnio edytowane przez Alk ; 02-10-2011 o 19:12

  9. #1669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alk Zobacz post
    hmm... na tą bolączkę jest przecież usługa 'zdalny dostęp'. Logujesz się na esterownik.pl i to wszystko.

    Przy okazji zapytam o coś innego. Interesuje mnie działanie zarządzanie pompą mieszającą przez ecoal. Czy zna ktoś dokładnie temperatury załączenia i wyłączenia tej pompy w trybie automatycznym?
    Załącza się gdy temp powrotu spada poniżej 39stC a wyłącza chyba 39,5stC.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #1670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Silesia
    Posty
    172

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc!

    Próbował ktoś może zmieniać funkcję "Niezależna praca pompy mieszającej - tak/nie" ?

  11. #1671

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alk Zobacz post
    Dzięki za pomoc!

    Próbował ktoś może zmieniać funkcję "Niezależna praca pompy mieszającej - tak/nie" ?
    u mnie jak na grawitacji idzie 2 grzejniki to się sprawdza
    bez tej opcji był problem z zimnym powrotem

  12. #1672

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Panowie mam problem z czujnikiem CWU.Czujnik podłączony prawidłowo,wskazuje temperaturę ale jak tylko włożyć go do gniazda w zbiorniku ciepłej wody zaczyna pokazywać jakąś temperaturę -200 stopni,potem temp leci w dół i pokazuje się error.Tak się dzieje gdy czujnik zetknie się z czymkolwiek metalowym.Kabel czujnika przedłużyłem 2 przewodami ze skrętki internetowej to ta sama grubość przewodu.Czujnik działa ale po zetknięciu z metalem wariuje.Pomocyyy!
    A może spróbuj zamienić miejscami przewody te które podłączyłeś do czujnika.

  13. #1673
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Silesia
    Posty
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał elezibi Zobacz post
    u mnie jak na grawitacji idzie 2 grzejniki to się sprawdza
    bez tej opcji był problem z zimnym powrotem
    Mógłbyś napisać trochę więcej informacji?
    Niezależna praca = tak= czyli pompa mieszająca jest ciągle włączona lub sterowana/zasilana innym sterownikiem?
    Ostatnio edytowane przez Alk ; 02-10-2011 o 21:14

  14. #1674

    Domyślnie

    Witam, wczoraj rozpaliłem moje OEP 25 i chciałem grzać tylko wodę nastawiłem więc CWU priorytet i temp wody na 51 st. dziś rano gdy się obudziłem woda w kranach była letnia ...temp. na piecu CWU spadła do 25 st. dlaczego ?? czyżbym coś źle zrobił, że temp. tak się obniżyła?? (CO nastawione było na 53 st, rano było na CO 63 jednak na grzejniki mam zrobiony osobny wyłącznik więc ciepło w kaloryfery nie poszło jedynie w salonie lekko się załączył) ale co z tą ciepłą wodą ??

  15. #1675
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał markowsski Zobacz post
    Ktoś pomoże z konfiguracją DNS bez stałego ip?
    z czym masz problem? napisz na priva, sterownik łączysz z routerem przez wifi czy przewód?
    Ostatnio edytowane przez jorgo ; 03-10-2011 o 08:37

  16. #1676
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jorgo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Kod pocztowy
    97-213
    Posty
    1.252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kid1 Zobacz post
    Witam, wczoraj rozpaliłem moje OEP 25 i chciałem grzać tylko wodę nastawiłem więc CWU priorytet i temp wody na 51 st. dziś rano gdy się obudziłem woda w kranach była letnia ...temp. na piecu CWU spadła do 25 st. dlaczego ?? czyżbym coś źle zrobił, że temp. tak się obniżyła?? (CO nastawione było na 53 st, rano było na CO 63 jednak na grzejniki mam zrobiony osobny wyłącznik więc ciepło w kaloryfery nie poszło jedynie w salonie lekko się załączył) ale co z tą ciepłą wodą ??
    a jak masz rozwiązaną instalację cwu? osobna pompa czy zasobnik cwu sprzężony razem z kotłem i tylko jedna pompa?
    i jak rozumieć " osobny wyłącznik zrobiony na grzejniki"...... takiego pojęcia w instalacjach co czy cwu to chyba nie ma.......

  17. #1677

    Domyślnie

    Cytat Napisał jorgo Zobacz post
    a jak masz rozwiązaną instalację cwu? osobna pompa czy zasobnik cwu sprzężony razem z kotłem i tylko jedna pompa?
    i jak rozumieć " osobny wyłącznik zrobiony na grzejniki"...... takiego pojęcia w instalacjach co czy cwu to chyba nie ma.......
    Jest osobna pompa na CWU "osobny wyłącznik" hydraulik założył mi na ścianie taki zwykły kontakt podwójny (jak do zapalania światła) jeden przycisk służy do włączenia grzejników drugi do podłogówki obydwa zrobiłem na 0 czyli wyłączone ale mniejsza o to co z tą wodą, że tak spadła w ciągu nocy ?

  18. #1678

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kid1 Zobacz post
    Jest osobna pompa na CWU "osobny wyłącznik" hydraulik założył mi na ścianie taki zwykły kontakt podwójny (jak do zapalania światła) jeden przycisk służy do włączenia grzejników drugi do podłogówki obydwa zrobiłem na 0 czyli wyłączone ale mniejsza o to co z tą wodą, że tak spadła w ciągu nocy ?
    A jakby był zasobnik był sprzężony razem z kotłem to co wtedy ?

  19. #1679
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Gelo_26
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    510
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    a po co ci te włączniki jeśli masz sterownik przy piecu który steruje pompami?
    Masz podłączone te pompy do sterownika czy do gniazdek na ścianie?

    Gdybyś miał zasobnik CWU sprzężony z kotłem i miał jedna pompkę do CWU i CO no to skoro ja wyłączyłeś
    to nic dziwnego że miałeś letnią wodę

  20. #1680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo_26 Zobacz post
    a po co ci te włączniki jeśli masz sterownik przy piecu który steruje pompami?
    Masz podłączone te pompy do sterownika czy do gniazdek na ścianie?

    Gdybyś miał zasobnik CWU sprzężony z kotłem i miał jedna pompkę do CWU i CO no to skoro ja wyłączyłeś
    to nic dziwnego że miałeś letnią wodę
    Hydraulik zrobił je "na wszelki wypadek" pompy na CO i CWU są osobne więc niestety problem chyba jest gdzieś indziej nie wiem gdzie szukać rozwiązana czy pogrzebać coś w sterowniku...;(

Strona 84 z 534

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony