dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie w kuchni panele? ktoś tak ma? jakie panele do kuchni?

    wg mnie lepiej panele bo:

    cieplejsze niż kafelki, ładnie sie skomponują z resztą podłogi, tańsze niż kafle.

    nie wiem dlaczego jedynym słusznym rozwiazaniem do kuchni na podloge sa kafle.

    przecież nie jest to kuchnia hotelowa / stołówkowa gdzie bedziemy na mokro z detergentami co dzień dezynfekować podloge z resztek jedzenia

  2. #2

    Domyślnie

    co kto lubi co ktoo woli ..) panele znakomicie się sprawdzają ...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam w kuchni panele już dobrych parę lat. I jestem zadowolona. Faktem jest, że trzeba uważać, żeby nie zalało (ale jak często się to zdarza?),
    no i jak parę razy zleciał mi nóż na podłogę, to małe dziurki mi zrobił. W kaflach pewnie jakiś odprysk też by był.
    Ale w budowanym domu w kuchni będą kafle ze względu na ogrzewanie podłogowe. I wyjście na taras.

  4. #4

    Domyślnie

    A u nas mimo wyjscia na taras z jadalni polaczonej z kuchnia i ogrzewania podlogowego na podlodze sa panele.
    Z reszta, kafle czy to na podlodze, czy na scianach sa u nas ograniczone do minimum, nawet w lazience.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    ja też mam panele na całym dole - kuchnia połączona z salonem i korytarz, co do tego rozlewania, to przy ścieraniu w miarę na bieżąco-w ciągu godz.- żadnych strat, w jednym miejscu panel mi trochę wstał na obrzeżu po tym jak dwie doby nieprzerwanie wyciekał na niego alkohol, i ja mam niestety bardzo kiepskie panele

  6. #6

    Domyślnie

    ja również mam panele w kuchni, klasa ścieralności 4. leżą już 1,5 roku i nic się z nimi nie stało. Faktem jest, że jak spadnie nóż to niestety zrobi się mała dziurka, zadrapanie

  7. #7

    Domyślnie

    również jestem za panelami, spróbowałam w swojej kuchni dwóch możliwości, fakt że płytki łatwiej byłoby utrzymać w porządku i tak szybko się nie ścierają jak panele ale są znacznie cieplejsze i lepiej się komponją z przylegającą podłogą z salonu

  8. #8

    Domyślnie

    Deska barlinecka może być montowana praktycznie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych nie wyłączając z nich kuchni. Warstwowa budowa deski zapobiega powstawaniu znacznych różnic w wymiarach deski pod wpływem zmian cieplno-wilgotnościowych. Z takim właśnie zmianami mamy do czynienia w kuchni podczas przyrządzania posiłków. Należy tylko pamiętać o tym , że wrogiem deski wykonanej z naturalnego drewna jest woda. Starajmy się więc aby uchronić swoją podłogę przed bezpośrednim działaniem wody. W przypadku zalania jej powierzchni należy natychmiast usunąć rozlaną wodę. Do pielęgnacji drewnianej podłogi w pomieszczeniu kuchennym stosujemy takie same środki jak do innych pomieszczeń. W przypadku podłóg lakierowanych zalecamy środki do czyszczenia z serii Protektor a dla podłóg olejowanych Protektor natura. Deska barlinecka w pomieszczeniu kuchennym może być montowana w sposób pływający lub w systemie klejonym do podłoża. Deskę można w sposób bardzo łatwy i estetyczny połączyć z podłogowymi płytkami ceramicznymi .
    Barlinek SA - ekspert od podłóg drewnianych
    www.barlinek.com.pl
    email: [email protected]
    http://www.facebook.com/drewnoforever

  9. #9

    Domyślnie

    A ktoś jeszcze posiada deskę w kuchni? Bo właśnie sie waham w tym temacie

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Basia & Tomek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    83
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja miałam panele w kuchni montowane na takie cudo, które nazywa się: "click guard" sprawdziło się rewelacyjnie! Kafli mąż nie cierpi .... dechy przy dużych psach odpadają.. więc zostały panele Teraz budujemy drugi dom i w nim również przewidziane są panele w kuchni
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Basia

  11. #11

    Domyślnie

    hmm ale pies ma tendencję do drapania to chyba wszystko ci zniszczy wiec akurat nie wiem czy panele wytrzymają. Ja jakbym budował dom to chciałbym mięć jednak drewno na podłodze.

  12. #12

    Domyślnie

    kiedy kupiłam mieszkanie miałam już położoną deskę barlinecką (dąb - tylko chyba z nazwy...),w kuchni , przedpokoju i 1 pokoju. W kuchni i przedpokoju od razu zerwałam, zostawiłam tą w pokoju i do pozostałych pokoi dokupiłam taką samą deskę. I baaaardzo potem tego żałowałam. Nie wyobrażam zobie tego dziadostwa ani w kuchni ani w przedpokoju.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja rowniez mam polozone panele w kuchni,ale dopiero od roku.Jak narazie jest wszystko okey.Ale gdybym mogla jeszcze raz robic remont w kuchni,to tam gdzie stoi piec,jest zlewozmywak polozylabym kafelki na podloge.Bo w razie gdyby wylala sie woda,to zawsze lepiej ,ze na kafelki,niz na panele.I dobrze byloby,jesli dysponuje sie funduszami najpierw wylac beton i dopiero na to polozyc panele.Wiadomo,panele lepiej sie ukladaja,nie uginaja sie potem na nierownosciach itd,a zreszta o tym to kazdy wie z cala pewnoscia.Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony