dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pranie chemiczne-czy konieczne?

    Kupiłam letnią sukienkę, skład materiału 85 % akryl i 15 % poliamid. Zalecane pranie chemiczne, co doczytałam dopiero po kupieniu. Na szczęście zakupów dokonałam przez internet, wiec jeszcze mogę oddać. Sukienka jest letnia, a zatem do prania po każdym założeniu. Pranie chemiczne tanie nie jest - droga w eksploatacji będzie ta kiecka. A co by się stało, gdyby ją prać normalnie w wodzie? Skurczy się, rozciągnie, czy nic jej nie będzie? Materiał ma taką fakturę jak cienkie swetry - chyba się to nazywa dżersey. Jeśli zdarzyło sie komuś uprać w wodzie coś, co miało metkę "prać chemicznie", bardzo proszę o opis skutków.

  2. #2

    Domyślnie płyn

    Słuchaj,a moze zrób tak jak moja zona,upierz w 30 stopniach w najdelikatniejszym płynie,np.drefcie i zobacz jak sie zachowa sukienka.Byc moze to własnei wystarczy.Nic sie nie powinno z nia stac.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Najważniejsze to utrzymać w trakcie całego moczenia taką samą temperaturę wody. Pierz ręcznie w delikatnym płynie susz rozłożone na ręcznikach delikatnie wymodelowane


    A na marginesie już niedługo w Polsce nie będzie w ogóle pralni chemicznych, bo tej trucizny w końcu zakazuje Unia Europejska na swoim terenie.

    Są już w Polsce pralnie na licencji woolmarka piorące wszystko w wodzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony