dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30 Zobacz post
    T12345T z całym szacunkiem dla Twojej teoretycznej wiedzy, ten post nie służy do potwierdzania, czy też nie, Twojego autorytetu czy mojej wiarygodności na tym forum.
    Co racja, to racja. Nie służy

    lolek30, nie ujmując niczego praktykom, to akurat Tobie dziwnym trafem często zdarza się mylenie wątku i na dodatek przypisywanie obcym ludziom poglądów i kwestii, których ci nigdy nie podnosili i nie wygłaszali. Nieuważne słuchanie i czytanie może być szkodliwe w każdej działalności. Niech Pan kolega prześledzi, to co poniżej:

    Sprawa rozpoczyna się od wpisu inwestora:

    Cytat Napisał dzdominik
    Rzecznik praw konsumenta poinformował mnie, że najlepszym rozwiązaniem jest rozprawa sądowa. Z tego też powodu chciałem was, drodzy forumowicze zapytać jakie dowody powinienem zebrać na taką rozprawę.
    Tu nie ma śladu pytania o analizę przyczyn zjawiska, za to ewidentnie jest prośba o wskazanie wniosków dowodowych i ewentualnych dowodów w postępowaniu sądowym.

    Moim zdaniem, postępowanie sądowe jest jeszcze przedwczesne czemu dałem wyraz, pisząc:

    Cytat Napisał T12345T
    ...warto wykorzystać potencjał tkwiący w negocjacjach i użyć takich argumentów, które wstrząsną nieco sumieniem...
    Branżowi forumowicze z uporem godnym lepszej sprawy zepchnęli cały wątek do poszukiwania przyczyn zjawiska. Z profesjonalnej ostrożności wolałem się na ten temat nie wypowiadać, choć swoje przemyślenia mam, a wynikają one ze zdjęć i następującego cytatu:

    Cytat Napisał dzdominik
    "Moje badania temperaturowe wykonane za pomocą pirometru labolatoryjnego wykazały, iż przy mrozach rzędu -10 st C i temperaturze pomieszczeń ok. 21 st C, temperatura szyb mieściła się w granicach [8,5:10] st C, natomiast temperatura ram oraz ściany naokoło spadała w niektórych punktach nawet do 4 st C. "
    Przypisywanie mi przez kolegę postawienia diagnozy iżby negatywne zjawiska pokazane na zdjęciach pochodziły wyłącznie z błędów montażu jest sporym nadużyciem. Moja wypowiedź o widocznych błędach montażu była odpowiedzią na:

    Cytat Napisał Paweł78
    Zdjęcia nie pokazują niczego do czego można byłoby się przyczepić.
    Cytat Napisał T12345
    Otóż jest się do czego doczepić i to na poważnie
    Pozwoliłem sobie opisać kilka widocznych błędów i możliwość ich następstw, wcale nie twierdząc, że to co na zdjęciach widać akurat jest następstwem tych błędów. Po prostu było się do czego doczepić.

    Cytat Napisał lolek30
    Gość ma problem , każdy kto miał doczynienia z podobnymi przypadkami wie jaka jest główna przyczyna jego problemu.
    W swoich postach jako główną przyczynę zjawiska przywołuje kolega „nadmierną wilgotność”. Jeśli tak, to warto zamiast branżowych ogólników podać, co w tym konkretnym przypadku uważa kolega za stan „nadmiernej wilgotności” i jaką wilgotność zaleca, aby zlikwidować lub znacznie ograniczyć występowanie negatywnego zjawiska, wtedy to rozumiem. Bicie piany typu „nadmierna wilgotność” „zła wentylacja” itp niczego nie rozwiązuje. Potrzebne są konkrety. Jaka wilgotność jest be, a jaka cacy. Jaka wentylacja jest aja, a jak fuj. Póki ich z Pańskiej strony nie usłyszę, to nie uwierzę w Pańskie „doświadczenie”, no chyba że w praktycznym biciu piany, bo od teoretycznego to jestem ja

    Bez urazy oczywiście

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    W swoich postach jako główną przyczynę zjawiska przywołuje kolega „nadmierną wilgotność”. Jeśli tak, to warto zamiast branżowych ogólników podać, co w tym konkretnym przypadku uważa kolega za stan „nadmiernej wilgotności” i jaką wilgotność zaleca, aby zlikwidować lub znacznie ograniczyć występowanie negatywnego zjawiska, wtedy to rozumiem.
    ..oczywiście, że podam , tylko nie jestem pewny czy to Tobie wystarczy bo w brew Twojej teoretycznej wiedzy nie posłużę się dokładnymi procentami opisanymi w PN czy w jakiś instrukcjach tylko powiem że wilgotność ta ma być na tyle niska żeby nie dochodziło do tego typu zjawisk - tak na logikę. Ale jesli już mają być cyferki to wydaje mi się, że jeśli wilgotność będzie się znajdować w granicach dolnej dopuszczalnej wartości opisanej PN czyli min30-40% bez okresowego sporego przekraczania tej wartości (np. w nocy w sypialni jak okna szczelnie domkniete czy w kuchni podczas intensywnego gotowania) to moim zdaniem rosa przy temperaturze w pomieszczeniach nie spadaących poniżej temperatury pokojowej 20st. , nie wystąpi. Przy tych wartościach zejście na suchoty też jeszcze nie grozi. Grzybek pewnie też się nie pojawi.

    W domu w którym mieszkam miałem podobną sytuację , szpaleta wewnetrzna podobnie wygladała , dodatkowo jedeno naroże pokrywało sie rosą i też było czarne - ile wtedy było wilgotności to nie wiem ale podejrzewam, że okresowo też powyzej 50% co z oziębieniem powietrza wewnątrz nad ranem (centralny piec sie wygaszał) powodowało rosę równiez w dolnej części szyb. Oczywiście montowałem to sam - czas miałem - partyzantki nie odwaliłem - taśm nie stosowałem , okno stara Veka i szyba 1,1. Po 2 zimach z czarnym syfem , zeskrobano starą farbę i zaaplikowano środek na grzyba , zastosowano nową gładź i farbę a okno rozszczelniono w kilku miejscach wycinając fragmentami uszczelki na skrzydle i na ramie. Efekt - od 3 lat nie ma nic czarnego w moim pokoju a wilgotność wewnątrz nie przekracza 40 % . Oczywiście czasem trzeba dołożyć do pieca częściej bo wyraźnie czuć w pokoju swierze powietrze - szczególnie przy -20st mrozu i silnym wietrze no ale coś za coś , albo grzyb albo wentylacja i strata opału .

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    okna www.avante.pl 3 szyby gdy są dostarczone do odbiorcy posiadają na szybach opisy "tylko do montażu z wentylacją mechaniczną "!!!

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Ilość szyb akurat nie ma żadnego związku z sensem tego zapisu. Sądzę, że pojawia się on na szybie, bo to miejsce bardziej eksponowane niż jakiekolwiek inne na kształtowniku okiennym, no i jest tego miejsca na szybie po prostu więcej.
    PRO QUALITY

  5. #65
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    chodzi o to że są to okna dwukomorowe czyli takie jak w tym temacie chodzi o to ze firma informuje o warunkach w jakich powinny być montowane takie okna -wentylacja w tym temacie mamy nie sprawną lub brak wentylacji (foto znalazłem w dzienniku jarka )

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał TORUŃCZYK Zobacz post
    chodzi o to że są to okna dwukomorowe czyli takie jak w tym temacie chodzi o to ze firma informuje o warunkach w jakich powinny być montowane takie okna -wentylacja w tym temacie mamy nie sprawną lub brak wentylacji
    Sens tej informacji odnosi się do fragmentu "okna są szczelne". Ilość komór szyby zespolonej nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli firma tak chce informować rynek o przepuszczalności powietrza, to jej wola, ale przy takiej polityce informacyjnej, podobny zapis powinien znajdować się również na oknach wyposażonych w szyby jednokomorowe o ile te okna również są szczelne, czyli zgodne z wymaganiem pkt 2.3.2 załącznika nr 2 do do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 15 czerwca 2002 roku, Nr 75, poz. 690).
    PRO QUALITY

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dokładnie. Okna od jakiegoś czasu mają być szczelne (w praktyce różnie to wychodzi i ten zapis odnosi się do spraw wentylacyjnych. Szczelne okna = konieczność zapewnienia wentylacji w inny sposób.

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że przyczynę problemu doskonalne może obrazować inny przypadek z tego forum:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...a-POMOCY/page5
    Na tej stronie są zdjęcia szczelin montażowych po zdemontowaniu parapetu.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony