dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Garden Composer 3D

    Witajcie,
    Czy ktoś z Was bawił lub bawi się aktualnie tym programem. Ja takowy zakupiłem i jestem nieco rozczarowany, drugi dzień walczę z rzeźbą terenu ze średnim a wręcz miernym wynikiem - chcę spory spad na działce zamienić na 2-3 płaskich tarasów. Prgram ma bardzo słabe wg mnie helpy albo ja jestem "średnio kumaty"
    Pozdrawiam,
    Marjo

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że próbowałem wielu programów i uważam, że ołówek, kartka i kredki są najlepsze.

    Jeżeli chodzi o rzeźbę terenu i spadki to tak samo próbowałem dwa dni i poddałem się. Może na zachodzie są tylko płaskie ogrody!

    Jedyna korzyść z takiego programu to encyklopedia roslin.
    ---------------------------------------------------------
    GG 30869

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał BKD
    Powiem szczerze, że próbowałem wielu programów i uważam, że ołówek, kartka i kredki są najlepsze.

    Jeżeli chodzi o rzeźbę terenu i spadki to tak samo próbowałem dwa dni i poddałem się. Może na zachodzie są tylko płaskie ogrody!

    .
    Mój ( zachodni...) 3D landscape ma mozliwość ustawienia spadków...

  4. #4

    Domyślnie

    Mam ten program (kupiłem z ciekawości). Jest zdecydowanie lepszy od polskiego "knota" pn. "Wymarzony ogród".
    Jest sporo (chyba 10 tysiecy) roślin w encyklopedii. Niestety w większości nie na nasze warunki klimatyczne.
    Co do charakterystyk zawartych tam roslin też można mieć uwagi. Przydatny może być w tym przypadku dołączony edytor roslin.
    Krótko mówiac: bez posiadania znajomości roślin i zasad projektowania ogrodów nic dobrego tym programem nie da sie zrobic. To może być tylko ewentualnie jakaś tam pomoc i zabawa.
    Moja wnuczka (10 lat) używa tego programu i bardzo go sobie chwali
    Pozdrawiam
    Pinus
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Moja siostra kupiła sobie Garden Composer 3D plus narazie zainstalowałem go mam pytanie czy macie zainstalowaną pełną wersje czy tylko 450 MB ?
    Pozdrawiam ARi

  6. #6

    Domyślnie Re: Garden Composer 3D

    Cytat Napisał MARJO
    Witajcie,
    Czy ktoś z Was bawił lub bawi się aktualnie tym programem. Ja takowy zakupiłem i jestem nieco rozczarowany, drugi dzień walczę z rzeźbą terenu ze średnim a wręcz miernym wynikiem - chcę spory spad na działce zamienić na 2-3 płaskich tarasów. Prgram ma bardzo słabe wg mnie helpy albo ja jestem "średnio kumaty"
    Pozdrawiam,
    Marjo
    Miałem odobny problem i się poddałem. Na szczęście moja działka jest płaska. A ja chciałem się pobawić jedynie. Moim zdaniem w programie jest jakiś błąd. Pisałem do producenta ( chyba Avalon) ale nie dostałem odpowiedzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał BKD
    Powiem szczerze, że próbowałem wielu programów i uważam, że ołówek, kartka i kredki są najlepsze.

    Jeżeli chodzi o rzeźbę terenu i spadki to tak samo próbowałem dwa dni i poddałem się. Może na zachodzie są tylko płaskie ogrody!

    Jedyna korzyść z takiego programu to encyklopedia roslin.
    Święte słowa. Mam pięć czy sześć programów do projektowania ogrodów ( zapalony ze mnie komputerowiec ). Wszystkie rozgryzłem i nauczyłem się je obsługiwać, ale ogród zaplanowałem na kartce papieru.

    Garden Composer jest chyba najlepszy ze wszystkich na polskim rynku. Tego reklamowanego Land-cośtam nie znam. Baza roślinek jest imponująca , ale i tak nie przebija dobrej książki. Głośno reklamowane animacje prac ogrodowych to kompletny idiotyzm. ( np. jak się okopuje drzewko jabłoń: animacja łopaty wbijającej się w ziemię, przeniesienie ziemi, opróżnienie łopaty; gruszy --> ta sama animacja ; świerku --> to samo. W sumie kilkanaście debilnych animacji ).

  8. #8

    Domyślnie projekyowanie ogrodów

    Progam do projektowania ogrodów o nazwie Garden Planner, moim zdaniem o fajnej obsłudze, jest do sciągnięcia na stronie
    http://klub.chip.pl/irex/ogrodnr33/download.html
    wersja do projektowania z wykorzsystaniem www na stronie :
    http://www.smallblueprinter.com/garden/planner.html

    Program 3d lanscape profesional kosztuje ok 400 zł ale można sciągnąć z internetu program 3d lanscape for everyone ( o uboższych możliwościach) np. ze strony
    http://www.freefunfiles.com/software...-download.html
    Pozdrawiam


    Iza

  9. #9

    Domyślnie

    Osobom, które nie mogą poradzić sobie z Garden Composer polecam zakupić samouczek o obsłudze programu, oto szczegóły:
    http://www.eogrodnik.pl/pozycja.php?id=460&s=284

    a jeżeli nie możecie się zdecydować na zakup, proponuję popróbować programów bezpłatnych, np. Virtual Garden, program w j. angielskim, ale jest samouczek po polsku i można ściągnąć plik z polskimi opisami roślin do tego programu ze strony: http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/tutorial2.html

    życzę miłego projektowania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony