dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie Parkiet mi sie rozłazi

    Nie wiem czym to spowodowane..roba sie szczeliny...a lezy na podłodze dopiero 2 rok.
    Co robic?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    wysechł...

    polewać wodą ?

  3. #3

    Domyślnie

    Kup sobie higrometr i zmierz wilgotność powietrza. Być może jest za sucho i przez to powstają szczeliny. U mnie było to samo któregoś roku, więc zainwestowaliśmy w nawilżacz powietrza

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał robi77 Zobacz post
    Nie wiem czym to spowodowane..roba sie szczeliny...a lezy na podłodze dopiero 2 rok.
    Co robic?
    Pewnie poziom wilgoci spadł ci do ca.40% ,a parkiet lubi minimum
    60%.

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

  6. #6

    Domyślnie

    A powaznie?
    Cyklinowanie ? Czy jakies inne metody ?

  7. #7

    Domyślnie

    Spokojnie, wróci do normalnego stanu, jak tylko nabierze wilgoci - w połowie maja będzie jak nowy
    Na górze mam deski klejone do podłogi modrzewiowe w zeszłym roku w zimie miałam takie szpary że szok, późną wiosną wszystko wyglądało jak nowe.
    W tym roku doszła jeszcze podłoga na legarach modrzewiowa i tu muszę powiedzieć że szpary mnie zaskoczyły w jednym miejscu jest nawet ze 2.5 mm, ale też się tym nie martwię bo wiem że za 1.5 miesiąca będzie miodzio.
    Coś za coś chciało się mieć ładne modrzewiowe dech to cierp człowieku, bo to najbardziej pracujące drewno.

    Podejrzewam, że u ciebie nie ma szpar takich żeby mysz się przecisnęła

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał robi77 Zobacz post
    A powaznie?
    Cyklinowanie ? Czy jakies inne metody ?
    Przeczytałeś artykuł z linku niktspecjalny ?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Parkiet mógł mieć większa wilgotność gdy był kładziony - dosechł i szczeliny wychodzą. W domu mam za sobą już dwa sezony i parkietowi dębowemu jak na razie nic się nie dzieje. Przed położeniu parkietu dbaliśmy jednak o to aby posadzki betonowe miały niższą wilgotność i je dosuszaliśmy na różne sposoby.

    Wcześniej w bloku miałem parkiet bukowy i tam powstały mi szczeliny - to gdzieś po 4 latach użytkowania parkietu ponownie cyklinowałem go i zaszpachlowałem i do dzisiaj jest ok. Po takim odnowieniu parkiet wygląda jak nowy. Ja zmieniłem wtedy lakier na półmat to wyglądał lepiej jak nowy.

    Jak szpary same nie ustąpią za jakieś parę miesięcy to ja parkiet bym odnowił cyklinując go. No ale to trochę roboty i bajzel w domu.

  10. #10

    Domyślnie

    witam sezon grzewczy się skończył powinien się parkiet zejść chyba że szpary są tragiczne lecz jak się zejdzie a nie chcesz takich sytuacji więcej na zimę zaopatrz się w nawilżacze na grzejniki

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Popracuj nad prawidłową wentylacją domu.
    Przesuszyłeś go.
    Zainwestuj te 30zł w hygrometr....

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    macst

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-012
    Posty
    150

    Domyślnie

    Witam.

    Wprowadziłem się dwa tygodnie temu. Dom ogrzewany od września. Ekipy sobie otwierały okna, żeby pozbywać się pyłu, kurzu itp. Skutek tego taki, że po wprowadzce wilgotność wynosiła 19 % !! Reku został przełączony w tryb "wszyscy poza domem". Ale powiem szczerze, że zanim zdążyłem zmartwić się parkietem, rodzina powiedziała, że z powietrzem jest coś nie halo...

    Naprawdę nie męczy Was suche powietrze? Wg mnie w pierwszej kolejności takie powietrze zrobi krzywdę mieszkańcom (przesuszona śluzówka) dopiero potem parkietowi... Już po trzeciej nocy uznałem, że trzeba zaopatrzyć się w nawilżacze. Działają od tygodnia (w trzech sypialniach i salonie). Wilgotność oscyluje w granicach 45 - 50 %, a dzieciaki przestały kaszleć... Parkiet leży od 1.5 miesiąca i jeszcze chyba nie zdążył dać znać o sobie.

    Pozdrawiam
    macst
    Ostatnio edytowane przez macst ; 04-04-2011 o 13:50 Powód: Literówki

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Aż z ciekawości zerknąłem jak jest z wilgotnością u mnie ( nie mam niestety wentylacji mechanicznej i rekuperatora ) no to dzisiaj w tej chwili jest 60 %. Na zewnątrz pogoda trochę deszczowa to na pewno ma to też wpływ na wilgotność w domu. Z tego co pamiętam to w niektóre dni upalnego lata wilgotność spadała najmniej chyba do 35 %.

    Niestety przy zwykłej wentylacji grawitacyjnej nie mam jak sterować wilgotnością w prost ( no chyba, że jakieś pochłaniacze i dodatkowe nawilżacze) - no ale na razie nie mam takie potrzeby.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy cyklinowanie i ponowne lakierowanie wypełni te szczeliny i spowoduje że nie będą sie robiły od nowa?

    Skoro parkiet już wysechł to chyba nie powinien już się kurczyć czy też pęcznieć ?

  15. #15

    Domyślnie

    Listwy podłogowe sie demontuje do cyklinowania?

  16. #16

    Domyślnie

    robi77 cyklinowanie nic ci nie da - tak jak już napisano tutaj, musisz dbać o prawidłową wilgotność w pomieszczeniach (pomiedzy 40-60%) wtedy bedzie zdrowo i dla ciebie i dla parkietu. W sezonie grzewczym pewnie spadła ci wilgotność do 20% przy standardowych grzejnikach, co powoduje kurczenie się drewna i powstawanie szpar. Jak to teraz wycyklinujesz, zaszpachlujesz szpary i polakierujesz to na wiosne a najpóźniej na jesień kiedy wilgotność skoczy do 70-80% wszystko ci wyłódkuje albo w ogóle parkiet się podniesie.
    A listwy do cyklinowania się demontuje inaczej maszyna nie dojedzie do krawedzi.
    Dom ....drogi dom ...ech

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar fredi07
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-154
    Dzielnica
    Żoliborz
    Posty
    833

    Domyślnie

    [QUOTE=robi77;5189737]Czy cyklinowanie i ponowne lakierowanie wypełni te szczeliny i spowoduje że nie będą sie robiły od nowa?

    Skoro parkiet już wysechł to chyba nie powinien już się kurczyć czy też pęcznieć ?[/QUOTE
    Jak wilgotność powietrza w domu będzie skakała od 20 do 80% to będzie się kurczył i pęczniał. Wątek z przed roku wrócił zimą. Czy latem było OK?
    Tu była reklama [ Regulamin Forum, pkt 2.4.c ]

  18. #18

    Domyślnie

    To co teraz najlepiej zrobić ? Kiedy cyklinować?
    Jak pilnować odpowiedniej wilgotności powietrza w domu ?

    Temperatura w sezonie grzewczym nigdy nie spadła poniżej 17 stopni w domu.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    dziad swoje a baba swoje

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał robi77 Zobacz post
    To co teraz najlepiej zrobić ? Kiedy cyklinować?
    Jak pilnować odpowiedniej wilgotności powietrza w domu ?

    Temperatura w sezonie grzewczym nigdy nie spadła poniżej 17 stopni w domu.
    kupić higrometr w Casto i położyc na podłodze. jeżeli jest poniżej 40% to będą szpary bo być powinny. Latem znikną całkowicie lub prawie całkowicie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony