dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jaki tynk na stary baranek ?

    Witam

    Stary tynk cementowy (baranek) bez barwnika, ma 26 lat

    Pytanie.... jaki tynk oprócz akrylowego można zastosować ?

    Chodzi o to żeby było najbezpieczniej, tzn żeby nowy nie "odparzył" od starego

    Co jeszcze zrobić oprócz gruntowania ?

    Myślałem o tym żeby prysnąć drugi baranek cementowy z barwnikiem, ale czy dobrze ?

    Proszę o jakieś rady...

  2. #2

    Domyślnie

    Jak czysty bez zieleni, inaczej mycie pod ciśnieniem. polecam zagruntować i malowanie pistoletem lub wałkiem do struktury.
    Strukturę by nałożyć to tylko pistolet, albo zaciąganie na nowo na równo ale to by minęło się z celem koszty i położenie struktury.
    Jest zima czas na zrobienie planu działania, odnowienia mieszkań, remonty, ogrodzenie działki, wykończenia elewacji, położenie tynku na elewacji(struktury), wykonanie podbitki lub szalówki na budynku, ocieplenie poddaszy, karton gipsy lub boazeria, sufity podwieszane

  3. #3

    Domyślnie

    chodzi o to że miałem wymieniane okna, drzwi i parapety i jest weile zaprawek,
    więc potrzeba mi coś żeby wyrównać strukturę na całej powierzchni... i później ewentualnie pomalowć

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    s9 pat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-905
    Posty
    298

    Domyślnie

    Zagruntuj np Dryvit Primax (uprzednio wymyj czym masz najlepiej karcherem) i na to albo tynk o ile nie ma spękań, albo siatka na kleju (dobrym najlepiej z włoknami np dryvit genesis lub Greinplast K). Obecnie na jednek z budów poprawiam robote po innych i był źle położony tynk - na to szła od nowa siatka i nowy tynk bo rysy szły po ścianie jak pioruny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony