dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie BARDZO, BARDZO PROSZĘ O RADĘ - PROJEKT W-19.12

    Bardzo proszę o wskazówki dotyczące projektu z Jeleniogórskiego Biura Projektowania dodam tylko, że szukanie planu na działkę z wejściem od południa, dodatkowo w miarę prostego, i mam nadzieję taniego, było karkołomną robotą. Proszę o uwagi, bo to mój pierwszy i zapewne ostatni dom, a jestem w tym temacie laikiem.
    [/img][img][/img]

  2. #2

    Domyślnie

    W jaki sposób mogę zamieścić projekt domu na Forum, jeśli znajduje się on w internecie na stronie http://www.postawdom.pl/produkt.php?...ojektu=W-19-12

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Mi się ten projekt podoba, nie mam się do czego przyczepić

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za opinię i zamieszczenie projektu na Forum. Co Wy na to bym okno w salonie od strony zachodniej przerobił na dodatkowe drzwi balkonowe i ciut powiększył taras, a garderobę podzielił - umieszczając tam małą pralnio-suszarnię, a po prawej stronie pomieszczenia garderobę?

  7. #7

    Domyślnie

    Dodatkowe drzwi, to dodatkowy koszt, a jeżeli zechcesz postawić stół tak jak na rysunku, to może ci przeszkadzać w korzystaniu z nich - sam zdecyduj. Jeżeli ulicę masz od południa, to najracjonalniej byłoby zrobić drzwi tylko od zachodu, rezygnując z tych przy wejściu - nie będziesz przecież otwierał domu do wglądu z ulicy. Taras oczywiście możesz zrobić tak duży, jak zechcesz.
    Pomysł z pralnio - suszarnią jest bardzo OK. Ja wszystkich namawiam na posiadanie takiego pomieszczenia, tylko nie każdy chce zrozumiec, jak bardzo jest ono potrzebne.
    A garażu nie przewidujesz?

  8. #8

    Domyślnie

    Garaż stanie, ale zapewne nieco później, przy wschodniej ścianie. Plan posiada wariant z garażem, nie można nad nim zrobić schowku, czy tarasu, ponieważ na piętrze są okna.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał szymon2
    dzięki za opinię i zamieszczenie projektu na Forum. Co Wy na to bym okno w salonie od strony zachodniej przerobił na dodatkowe drzwi balkonowe i ciut powiększył taras, a garderobę podzielił - umieszczając tam małą pralnio-suszarnię, a po prawej stronie pomieszczenia garderobę?
    Ja bym nie robiła dodatkowych drzwi na taras, jedne wystarczą
    Natomiast pralnio-suszarnie chyba lepiej zrobić na parterze w kotłowni jeśli się zmieści.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał joanka77
    Natomiast pralnio-suszarnie chyba lepiej zrobić na parterze
    Ja bym zrobiła na piętrze, bo z tamtąd pochodzi najwięcej brudnego towaru. Tam sie wszyscy rozbierają, kąpią i zmieniają pościel. A juz poprane w największej ilości ląduje w szafach w sypialniach i w garderobie, która też będzie na piętrze. Po co latać z tym po schodach ???

  11. #11

    Domyślnie

    Dokladnie! Ewunia dokladnie! Moj syn mieszka na strychu a pralnie mamy w piwnicy z suszarnia ok 7 m2 Jak myslisz, co on mruczy pod nosem, jak taszczy wor z brudami przez cztery pietra

  12. #12

    Domyślnie

    Również braliśmy pod uwagę ten projekt (mamy działkę z wjazdem od południa, jednak możemy się cofnąć znacznie wgłąb działki z budynkiem, a droga nie jest uciążliwa - b. mały ruch) -ostatecznie zdecydowaliśmy się na "konwalie" z Archonu.
    Minusy (dla mnie - kobiety) twojego projektu to:
    - kuchnia od północy ( nie ma słońca) i nie widzimy z kuchni wchodzących na działkę
    - kominek powinien być usytuowany w centralnej części budynku (jeżeli zamierzasz ogrzewać kominkiem).
    Poza tym OK.
    Pomysł z pralnio- suszarnią na piętrze rewelacyjny. Sama pomyślę czy w naszym projekcie nie dałobysię coś zmienić.

  13. #13

    Domyślnie

    Niestety Kafelko, ale Twoje wskazówki zupełnie pokrywają się z moimi. Myślimy o ogrzewaniu olejowym bądź z kominka, ale jego usytuowanie też budzi moje zastrzeżenia. Kuchni, niestety nie da się przenieść na front domu. Wracając do kuchni i salonu- gdybym jednak chciała pozostać przy drzwiach tarasowych od zachodu to będzie problem z usytuowaniem stołu. Podpowiedż znajomego - zlikwiduj spiżarnię, a na tej ścianie postaw stół. Czy słusznie skoro cały czas szukałam domu ze spiżarnią?

  14. #14

    Domyślnie

    Wracam do tematu kuchni od północy.
    Poszukując sensownego projektu z wejsciem od południa (wiem co to znaczy) przestawiliśmy swoje myślenie: dlaczego wejście nie może być z boku budynku?. Oczywiście nasza działka (duża, na wsi, brak bezpośredniego sąsiedztwa) pozwala na takie ustawienie budynku. (zobacz dom w konwalich). Pomyśl czy nie warto pod tym kątem pogrzebać w katalogach. Osobiście uważam, że ważniejsza jest funkcjonalność domu , niż to jak mój dom będą widzieć sasiedzi. W dzieciństwie mieszkałam na opolszczyźnie i tam wiele jest domów (dawniej budowanych) do których wejścia usytuowane są z tyłu budynku i zapewniam cię, że to nie przeszkadza.

  15. #15

    Domyślnie

    Kafelko! Do rozmowy na Forum, włączyła się druga połowa Szymona2 jak widać z formy czasowników, i jest pod wrażeniem domu w konwaliach. Niestety nasze możliwości finansowe są małe, a nawet bardzo małe, i każdy metr jest na wagę złota. Jest nas dwoje i zapewne na czórce się skończy, bo mamy już 30-kę na karkach, więc nasz dom miał mieć najpierw około 100 metrów, teraz jest w planie niemal 130 i wolelibyśmy na tym poprzestać. Ma wszystko to czego szukałam, a więc kominek, spiżarnię, pralnio-suszarnię, garderobę, pomieszczenie gospodarcze. Razi mnie to, co raziło Ciebie w tym projekcie, nie podoba mi się też mały przedsionek, ale z tych setek projektów, które obejrzałam ten wydaje się najbardziej w porządku, choć wciąż coś w nim przerabiam. Napisz co sądzisz o likwidacji spiżarni?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kafelka
    - kuchnia od północy ( nie ma słońca) i nie widzimy z kuchni wchodzących na działkę
    Słońce w kuchni nie jest aż tak bardzo potrzebne - wystarczy, że garnki dogrzewaja. A poza tym, nie spędzamy całego wolnego czasu w kuchni (brrr ... przynajmniej ja nie spędzam) Z pokojowego okna mozna popatrzec

  17. #17

    Domyślnie

    Pisząc o pogrzebaniu w katalogach, czy wskazując swój projekt nie chodziło mi o namawianie Was na większy dom, jedynie o zmianę nastawienia, że wejście musi być od południa. Nie piszecie nic o waszej działce, być może jest to niemożliwe, ale czasami warto jeszcze raz przejrzeć katalogi pod innym kątem.
    Co do likwidacji spiżarni - nie polecam. Sama chcę wygospodarować kawałek spiżarni w pomieszczeniu gospodarczym, ew. oddzielić pom.gospodarcze od spiżarni ścianką działową (byłoby to możliwe- ma 9 m2 powierzchni).

  18. #18

    Domyślnie

    Nasza działka ma 27 metrów szerokości i 35 długości, jest więc w miarę ustawna, nie ma niestety żadnych mediów, ale obok mamy już dwóch sąsiadów, więc myślę, że z przyłączami nie będzie problemów. Jeśli ktoś z Forumowiczów widział jakiś ciekawy projekt TANIEGO, NIEDUŻEGO domku z wejściem od południa to proszę o pomoc, choć przyznam, że znalezienie tego zabrało nam wiele nocy. Jestem ciekawa czy jest ktoś, kto budował dom z tego biura projektowego?

  19. #19

    Domyślnie

    Projekt bardzo ładny. Też miałem podobny problem z działką.
    Zobacz mój projekt. http://murator.com.pl/forum/viewtopi...0989420202fee4
    Będziesz mógł się upewnić , że Twój jest lepszy, albo pokraść niektóre pomysły z mojego.

    Pozdrowienia

  20. #20

    Domyślnie

    Projekt super, zastanawiałam się nad podobnym -Dom w konwaliach z "ARCHONU", ale gabaryty dla mnie zbyt duże. Bardzo podoba mi się wykusz w salonie! Jak rozwiążesz problem ogrzewaniem, skoro pomieszczenie gosp. ma tylko 3,16m. Moje ma 3,6m i jeśli poprzestaniemy na olejowym, to zbiorniki trzeba będzie umieścić w ziemi, bo w kotłowni się nie zmieszczą i szczerze mówiąc bałabym się zapachów z niej dobiegających. W moim projekcie bardzo mi się nie podoba ustawienie pom. gosp. i łazienki, ja bym je odwróciła.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony