dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał bascom Zobacz post
    Wszystko staje się coraz jaśniejsze. Od przyszłego tygodnia prawdopodobnie ruszę z murowaniem. Czyli zalewam fundament tam gdzie ma być pierwszy stopień a potem chudziak i na to później schody wraz ze stropem?
    No nie do końca tak. Fundament pod schody musi wystawać z chudziaka - nie opiera się schodów o chudziaka, bo on tego nie wytrzyma. Schody lane z betonu stanowią element konstrukcyjny, a chudziak nie. To tak, jak ściany nośne. Wylewając fundament pod schody warto wetknąć w niego kilka prętów zbrojeniowych z drutu fi6 tak, aby wystawały na ok. 50 cm. Te druty później wiąże się ze zbrojeniem schodów.
    Schody wylewa się albo razem ze stropem, albo po stropie, ale najlepiej razem, bo wtedy powstaje ładny monolit
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bascom Zobacz post
    ... Czyli zalewam fundament tam gdzie ma być pierwszy stopień a potem chudziak i na to później schody wraz ze stropem?
    Wyprowadź sobie może zbrojenie z tego fundamentu i następnie połącz je ze schodami- tak będzie najpewniej i najbezpieczniej- szkoły jednak są różne.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Wyprowadzę pręty 8mm lub 10mm. Wiem że to nie ten dział ale co by nie zaczynać nowego tematu jest jeszcze jedna sprawa. Jak wyprowadzić rurę kanalizacyjną na poddasze. Łazienka jest w tym samym miejscu co na parterze. Wykuwa się w ścianie nośnej 11 cm aby ją schować?Bo chyba nikt jej nie ma na "wierzchu" obudowanej pod płytkami? Tak więc ściana nośna. Jeszcze jedno jakie macie wymiary wewnętrzne otworów wentylacyjnych i dymowych w swoich domach?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bascom Zobacz post
    Jak wyprowadzić rurę kanalizacyjną na poddasze....jakie macie wymiary wewnętrzne otworów wentylacyjnych i dymowych w swoich domach?
    Jak wykujesz w ścianie nośnej to ją osłabisz. Zrób sobie gdzieś w rogu lub zabuduj w ścianie działowej taką rurę do kanalizy.
    Otwory wentylacyjne maja wymiar: ok. 14x14 cm (połowa cegły + fuga)
    Otwory dymne mają wymiar 14 x 27 lub coś koło tego (cała cegła + fuga dookoła)
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Jak wykujesz w ścianie nośnej to ją osłabisz. Zrób sobie gdzieś w rogu lub zabuduj w ścianie działowej taką rurę do kanalizy.
    Przy grubości ściany na max 12cm powoduje po prostu przecięcie tej ściany na całej długości. Zabudowa w rogu też mi jakoś się nie widzi. I mamy problem.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Ja mam 2 rury wyprowadzone na poddasze - 1 w rogu łazienki dolnej którą zasłoniłem zabudową z półkami pod prysznic (szczegóły w moim dzienniku), a drugą mam w kotłowni, którą też zabuduję GK.
    Większość chowa rury kanalizacyjne w ścianach nośnych. Podkucie teoretycznie lekko osłabia tę ścianę, ale bez przesady - Ściana pracuje na ściskanie, a nie na wyginanie Naprężenia są rozłożone na całą ścianę i taki jednostkowy rowek na pół pustaka nie szkodzi ścianie.

    Odnośnie kominów, to prawo budowlane jasno i wyraźnie determinuje przekroje kanałów kominowych (jako wymiary minimalne).
    Tutaj masz opisane warunki: http://www.architektura.info/index.p...ewody_kominowe
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Jako że przy kominach jesteśmy to następny problem się pojawił:
    - jak wcześniej pisałem przenoszę komin w kotłowni i teraz tak na dole mam spalinowy + went kotłowni + went łazienki na górze dochodzi went łazienki +went suszarni. Jak to ugryźć budować z cegły pełnej od dołu wszystkie 5 ponad dach czy budować z cegły te 3 a od poddasza dokleić po prostu 2 kanały wykonane z gotowych pustaków wentylacyjnych? Bardziej mi się widzi pierwsza opcja chciałbym mieć nad dachem całość wykonaną z cegły a nie tynkowaną jak będzie miało to miejsce przy wykonaniu cegła + pustak wentylacyjny jednak wtedy komin mi wychodzi 160 cm szeroki a więc muszę uciąć aż dwie belki terivy Czy to nie osłabi stropu aż zanadto ? Rozumiem że robię belkę poprzeczną (wymianową) ale jeśli kotłownia ma aż 183 cm szerokości a komin ma 160cm to niestety ale belkę wymianową muszę oprzeć na ścianie nośnej bądź przy samej ścianie założyć belkę teriva i na niej oprzeć wymian.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bascom Zobacz post
    ...budować z cegły pełnej od dołu wszystkie 5 ponad dach czy budować z cegły te 3 a od poddasza dokleić po prostu 2 kanały wykonane z gotowych pustaków wentylacyjnych...
    uffff ten komin będzie kosztował majątek :/ Koszt cegły + robocizna+ klinkier + fugowanie. Współczuję
    Dymny na 100% murowany najlepiej z wkładem szamotowym. Wentylacyjne z gotowców i niestety od dołu gdyż muszą opierać się na fundamencie.
    Najlepiej jednak:
    dymny murowany a reszta to przewody wentylacyjne PCV i na dachu małe wypustki
    A jeszcze najlepiej to rekuperator.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lilianette Zobacz post
    bo konstrukcja nośna może trochę popracować i może się zdażyć, że działówki zaczną 'tańczyć', więc lepiej z nimi poczekać.

    tanczace sciany?? fajne cudo, daj filma

  10. #30

    Domyślnie

    jak tak czytam to doradzanie niektorych to sie ludziom nie dziwie ze wode z mozga maja

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Dalej nic nie rozumiem. Co do cegły to akurat najmniejszy problem po prostu jest. Jak to mówili murarze "komunistyczna" muszę ją jakoś zagospodarować. O co chodzi z tym PCV? Jak wentylacyjne zrobię z gotowców to u góry nie zrobię wykończenia z klinkieru co najwyżej go będę mógł okleić płytkami klinkierowymi. Czy można ciąć 2 belki terivy długość stropu to między ścianami 3,3m

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bascom Zobacz post
    O co chodzi z tym PCV? Jak wentylacyjne zrobię z gotowców to u góry nie zrobię wykończenia z klinkieru co najwyżej go będę mógł okleić płytkami klinkierowymi. Czy można ciąć 2 belki terivy długość stropu to między ścianami 3,3m
    Przy PCV to będziesz miał takie kominki w dachu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4b7ee4f9086d171837330b65cf9067ee.jpeg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	52682

    Co do belek to hmmm. Nie da się ich oprzeć na kominie?? Jednak one nie powinny łączyć się kominem hmmm.
    Sam nie wiem. Nie wiem jak to tam u ciebie wygląda. :/
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bascom

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    częstochowa
    Posty
    65

    Domyślnie

    W poście 16 jest rzut kotłowni.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony