dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Prawidłowe ocieplenie poddasza

    Wita mam pytanie dotyczące załączonego zdjęcia czy styropian na ścianie zewnętrznej powinien szczelnie stykać się z deskami na krokwiach czy powinienem zostawić małą szczelinę aby wata miała wentylację?
    Drugie pyt. mam strop drewniany będę go ocieplał watą czy dawać folię paroizolacyjną na stropie i poddaszu czy tylko na poddaszu.Poddasze mam użytkowe.



  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

  3. #3

    Domyślnie

    Przeczytanie całego wątku to za dużo czasu ja muszę wiedzieć na jutro rano.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    styropian powinien byc odsuniety od deskowania na odleglosc rowna szczelinie wentylacyjnej. do zabezpieczenia przed owadami stosuje sie specjalne szczotki lub siatki.
    styropian najlepiej jest zaciac na ostro do gory w kierunku zewnetrznym.
    .......
    Witam
    Flashback, wiele razy był problem zabezpieczenia szczeliny poruszany i nigdy nikt nie potrafił wskazać gotowego rozwiązania (tylko mniej lub bardziej doskonałe "samorobne" rozwiązania), jak masz jakiś link do gotowych listew pasujących w to miejsce, to proszę zapodaj. Za 3 tygodnie u mnie rozpoczyna ekipa ocieplać, mam pomysł na zabezpieczenie własnej roboty, ale może takie gotowe będzie lepsze

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze jedno czy na strop dać 10cm czy może mniej wystarczy?

  7. #7

    Domyślnie

    Chodzi o strop między parterem ,a poddaszem.

  8. #8

    Domyślnie

    zalerzy jakie masz legary na stropie

  9. #9

    Domyślnie

    Belki stropowe mam 12x22 cm.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie czy folię paroprzepuszczalna mogę dać tak jak na rys. czyli na krokwiach i na jętkach tam gdzie będzie wełna czy muszę
    ciągnąć folię aż do kalenicy?Nad jętkami i tak nic nie będę miał.
    Ostatnio edytowane przez joint32 ; 21-04-2011 o 18:30

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał joint32 Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie czy folię paroizolacyjną mogę dać tak jak na rys. czyli na krokwiach i na jętkach tam gdzie będzie wełna czy muszę
    ciągnąć folię aż do kalenicy?Nad jętkami i tak nic nie będę miał.
    W tym miejscu nie potrzebna jest folia paroprzepuszczalna. Jeżeli dałeś to oczywiście że tak można i nie ma potrzeby ciągnąć do góry.
    Jest natomiast potrzebna folia paroszczelna od spodu między wełną a płytami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	762b8d5f67291455.jpg
Wyświetleń:	1378
Rozmiar:	30,2 KB
ID:	53369

  12. #12

    Domyślnie

    Zbigniew 100,ale ja mam pelne deskowanie czytalem ,ze trzeba wtedy dawac folie paroprzep. sory za pisownie ale mam problem z kompem.
    Ostatnio edytowane przez joint32 ; 21-04-2011 o 18:29

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał joint32 Zobacz post
    Zbigniew 100,ale ja mam pelne deskowanie czytalem ,ze trzeba wtedy dawac folie paroprzep. sory za pisownie ale mam problem z kompem.
    Nie , musi być szczelina między wełna i deskami. Oczywiście jak dasz to nie zaszkodzi.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Ja doprowadzilem styropian do samego deskowania, natomiast miedzy krokwiami dalem okragle kratki wentylacyjne z siatka przeciw owadom.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    zrobie zdjecie w mysl zasady "1 obraz warty 1000 slow"
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  16. #16

    Domyślnie

    Ok szczelinę dam ale co z folią ma być czy nie chodzi o paroprzepuszczalną?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony