dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 80
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1585
  1. #221
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia
    Wiesz Wojtek, w mieszkaniu raczej nie lubię fioletów ani czerni. A na forum - odpowiedzi, które nic nie wnoszą. Ani paternalizmu.

    A zestawienia kolorystyczne rzeczywiście potrafią być trafione albo i nie. Nie potrafiłam sobie wyobrazić dobrych zestawień z wybranym kolorem - i parę osób mi w tym wątku bardzo pomogło, albo przynajmniej skłoniło do uśmiechu (pozdrowienia, Jerzysio ). Niestety, nie Ty. Szkoda.
    Bardzo mi przykro , ze Cie zawiodlem Niestety rozmowa o kolorach prowadzona w taki sposob niczego nie wnosi. Albo ktos przypadkowo trafi w Twoj gust albo nie.Rownie dobrze mozesz rzucac monetą.
    Nie obchodzi mnie czy lubisz fiolet czy nie. Nie ma zlych kolorow sa czasem nietrafione zestawienia do odpowiednich potrzeb, ale i tu trzeba sobie odpowiedziec glownie na pytanie jaki efekt chcesz uzyskac a nie co pasuje albo nie pasuje ze soba . Jesli zadajesz pytanie tak subiektywne z tak mala iloscia danych to tworzysz loterie a nie watek porad.
    To ze Ci sie nie podoba zestawienie zaproponowane przeze mnie wcale nie oznacza , ze nie mozna w taki sposob zestawiac. Bez z fioletem to barwy komplementarne i stosuje sie takie zestawy a czern nie jest w ogole barwa i pasuje do kazdej barwy.Pytanie jaki bez, jaki fiolet jaki efekt ? Oko rozroznia ponad milion barw a efektow jest kilkanascie, policz jaka mozna stworzyc kombinacje.
    Na dziwne i niejasne pytanie dostalas dziwna i niejasna odpowiedz.
    Pomijam zupelnie dziwaczne okreslenia barw, ale z tym tematem juz podpadalem wczesniej.
    Do swojej kolekcji dziwnych kolorow dorzucam "przydymiony, brudny roz".
    Jesli zas drazni Cie paternalistyczny ton to nie czytaj moich uwag.To forum nie ma charakteru dysputy naukowej i panuja tu dosyc swobodne relacje. Moje uwagi sa skrzywione zawodem , ktory wykonuje, polegajacym wlasnie na zestawianiu i tlumaczeniu czemu tzw. ciekawe zestawienie barw nie bedzie akurat pasowalo w Twoim wnetrzu.
    pozdrawiam Pania grzecznie
    pozostajac z wyrazami szacunku
    2112.

  2. #222
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...a zawsze można na próbę pomalować 2-3 m2 ściany i zobaczyć jak to wygląda
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #223

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Pomijam zupelnie dziwaczne okreslenia barw, ale z tym tematem juz podpadalem wczesniej.
    Do swojej kolekcji dziwnych kolorow dorzucam "przydymiony, brudny roz".
    Cóż, język ma możliwości nieograniczone, a łączliwość poszczególnych jego elementów jest - na polu metaforyki zwłaszcza - niemal zupełnie dowolna. Zatem każdy może, jak chce, subiektywnie określać swoje odczucia związane również z kolorami, podobnie jak i z innymi dziedzinami zmysłowych wrażeń.
    Nie słyszałam, żeby którekolwiek ze sformułowań były wykluczone z użycia jako niepoprawne...
    Wszak sam napisałeś, że forum nie ma charakteru "naukowej dysputy", zatem nie obowiązuje chyba również naukowa nomenklatura ani definiowanie wszystkich użytych terminów. Zwłaszcza w kwestii tak subiektywnej jak kolory...

    Co do zasadności pytania autorki tego wątku: a nie pomyślałeś, ze ona może szukać po pristu luźnych inspiracji, spontanicznych podpowiedzi, które jej ułatwią wybór? podsuną myśl? własny pomysł? pozwolą rowinąć jakąś wizję? etc.

  4. #224

    Domyślnie

    Beotia,
    właśnie tego szukałam, zakładając ten wątek. Luźnych inspiracji, jakichś pomysłów... I to otrzymałam. Najbardziej spodobało mi się łączenie kawowego z szarym niebieskim i z pudrowym różem. Świetny był też ten link do zestawów kolorów Duluxa (choć o samej farbie tej firmy zdanie mam b. złe).
    Bardzo wszystkim dziękuję.

    Drogi Panie Wojtku,
    co do Pana, to napisał Pan:
    Nie obchodzi mnie czy lubisz fiolet czy nie.
    No cóż na to mogę odpowiedzieć Skoro Pana nie obchodzi, jakie kolory chcę dodać do wybranego koloru ścian - to właściwie po co Pan w ogóle zadaje sobie trud odpowiadania na moje pytanie?

  5. #225
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia
    Drogi Panie Wojtku,
    co do Pana, to napisał Pan:
    Nie obchodzi mnie czy lubisz fiolet czy nie.
    No cóż na to mogę odpowiedzieć Skoro Pana nie obchodzi, jakie kolory chcę dodać do wybranego koloru ścian - to właściwie po co Pan w ogóle zadaje sobie trud odpowiadania na moje pytanie?
    Droga Pani Joasiu wiele osob nie interesuja Pani poglady.
    Pytanie Pani bylo jednak postawione publicznie i wyraznie - pozwole sobie zacytowac:
    Jakie, waszym zaniem, pasują kolory dodatków (zasłony, obicia itp.) do ścian w kolorze baaardzo jasnej kawy z mlekiem? Wiem, że brązy, niektóre bordo... Ale co jeszcze?
    Odpowiedzialem zgodnie z prawda: nawet czern i fiolet.
    Wowczas po mojej odpowiedzi stwierdzila Pani, ze Jej sie nie podoba ani fiolet, ani czern a i ja sie niepotrzebnie odzywam , bo nie trafiam w Pani gust . Chociaz powtarzam, zgodnie z tym czego mnie uczono - nie ma kolorow , ktore do siebie nie pasuja, tylko sa zestawienia, ktore wywoluja pozadany lub niepozadany efekt.
    To , ze akurat Pani sie podoba zestawienie z brazmi czy przydymionym rozem to sprawa indywidualna.
    Gdyby Pani postawiła łaskawie pytanie np. jaki kolor z bezem bedzie odpowiadal Pani Joasi w Jej pokoju ?, wowczas nie skomentowalbym pytania ani slowem ...bo z reguly nie biore udzialu w quizach.
    Gdyby Pani zechciala uwazniej przeczytac to co pisalem , to oprocz paternalistycznego tonu znalazlaby Pani tez konkretna odpowiedz a nie bez kozery dodam, ze nawet siwokoperkowa cytrynka tez bedzie pasowala do tej kawy z mlekiem a , ze sie Pani moze nie spodoba, to juz inna sprawa.

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Droga Pani Joasiu wiele osob nie interesuja Pani poglady.
    A wiele osób nie interesują Twoje poglądy. Nudzisz się, masz sezon ogórkowy między jednym a drugim projektem? Wyjedź, odpocznij i nie psuj krwi innym swoimi aroganckimi uwagami...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #227
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    A wiele osób nie interesują Twoje poglądy. Nudzisz się, masz sezon ogórkowy między jednym a drugim projektem? Wyjedź, odpocznij i nie psuj krwi innym swoimi aroganckimi uwagami...

    I vice versa, tez Ci tak dobrze radze.
    Sezonu zwlaszcza ogorkowego zycze ,
    nasz Ty maly, zgorzknialy psychologu

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Pomijam zupelnie dziwaczne okreslenia barw, ale z tym tematem juz podpadalem wczesniej.
    Do swojej kolekcji dziwnych kolorow dorzucam "przydymiony, brudny roz".
    Znam podobny kolorek jako popielaty roz , ale juz Ci go kiedys przedstawilam .
    Bardzo mnie wtedy grzecznie wymiales.Ale ja sie nie przejmuje.
    Pokoj goscinny u mnie bedzie niebiesko - zielony


    ps.Nie nazywaj raczej naszej drogiej Joshi naszym malym psychologiem , bo Ona jest fizykiem.

  9. #229

    Domyślnie

    Ten kolor to Altrosa czyli stary rozowy, nie wiem skad sie wziela ta nazwa ... chyba dlatego ze jest "wyplowialy i przybrudzony" ale ogolnie kolorek niczego sobie, do szarosci i golebich jest mniamniusi

  10. #230
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Angelaa

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1

    Domyślnie kolory ścian

    Jaki (ciepły) kolor ścian pasowal by do szarych (siwych) mebli i niebieskiej sofy?
    Prosze o podpowiedz, bo planuje mały remont. Niestety mebli nie moge narazie zmienic.

    Dodam tylko ze to pokój dziewczęcy

  11. #231

    Domyślnie

    Może złoty (jakiś ciepły odcień żółtego)?

  12. #232

    Domyślnie

    ciepłe odcienie do tego zestawu mi się gryzą - chyba najbezpieczniej byłoby pomalowac na ecru/krem/beż - kazdy zestaw mebli + kanapy po wymianie bedzie pasował, a zeby nie było mdło mozna ozywic dodatkami

  13. #233

    Domyślnie FRONT BAMBUS a kolory ścian- PROSZE O POMOC

    Witam wszystkich dobrych ludzi ktorzy zdecydowali sie mi pomoc (i tych ktorzy nie maja takiego zamiaru rowniez )

    a oto jest moj dylemat ktory spac mi nie daje:

    Urzadzam własnie niewielkie mieszkanie w którym jest mały pokój z aneksem kuchenym, pomyslalam wiec ze najlepsze beda jak najjasniejsze meble kuchenne...
    Zamówilam takie z fornirem BAMBUS, jest to mniej wiecej slomkowy kolor (troche żółtawy) Myslalam ze nie bede miala problemu z doborem kolorów ścian i dodatków ale teraz mam juz pustke w glowie.
    Marzy mi sie jasny aneks ale z jakims kolorem kontrastujacym- tylko nie za bardzo, tez delikatny odcien.


    Moje ulubione kolory:
    - ZIELONY
    - JASNY ZÓŁTY
    -JASNY POMARAŃCZ
    - BIAŁY
    -TURKUS
    -Beż
    -blady brąz

    Dodam jeszcze ze blaty beda w kolorze bardzo jasnym kremowym, czy powinnam zrobic podloge w takim samym kolorze w aneksie?

    Czy powinnam dopasowac kolor parkietu w czesci pokojowej do tych frontow?
    One sa lekko zoltawe a mi sie marzyla taka jak najjasniejsza rozbielona podloga...

    i jeszcze..

    Czy ściane za tymi meblami skontrastowac czy raczej zrobic tlo dla slomkowego koloru


    Myslalam ze to bedzie prosta sprawa a nie moge sie na nic zdecydowac

    jaki zestaw kolorow (chyba max 2) pasowalby do takich frontow?

    Bardzo prosze o pomoc

    edit:chyba wkleje linki bo inaczej nie umiem

    fronty sa mniej wiecej takie:
    http://dlh.pl/src/thumb.php?fid=128&...&mw=100&mh=100
    Mieszkanko nareszcie wykonczone..

  14. #234

    Domyślnie

    na mój gust to ściany w kolorze zgaszonej oliwki lub ceglasto -pomarańczowe
    w każdym razie przy bladych frontach dobrze będa wyglądać zdecydowane kolory ścian

  15. #235
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jolad6

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zgadzam sie z moja przedmówczynią. Przy tak jasnych frontach kolor ścian bardziej kontrastujący będzie wyglądał ciekawie. Mam w kuchni białą podłogę i i z moich doświadczeń widzę ,że jest trudna do utrzymania czystości. Zastanów sie więc dobrze przy doborze jasnej podłogi.
    ppzdrawiam

  16. #236

    Domyślnie dziekuje za odpowiedzi

    kasiola, jolad dziekuje wam za sugestie

    Mi sie wlasnie podobaja tylko zgaszone kolory ale ciezko mi jest sie zdecydowac na ciemna sciane bo ten aneks jest naprawde niewielki, ma 13,5 metra.

    Bardzo prosze o jeszcze jakies opinie
    Mieszkanko nareszcie wykonczone..

  17. #237

    Domyślnie

    czy ktos mi jeszcze doradzi...bylabym bardzo wdzieczna
    Mieszkanko nareszcie wykonczone..

  18. #238

    Domyślnie

    Jestem jak najbardziej za zielenią. Musi być kontrast, wtedy wyeksponujesz fronty. Jeśli chodzi o parkiet , to fajnie jak będzie jasny (klon, jesion bielony itp.), nie musi być z żółtawym odcieniem, ale powinien być "ciepły".
    Wykończenia wnętrz. Tynki dekoracyjne.
    Sprzedaż listew sztukateryjnych NMC.

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zielonych jest masa odcieni - i to bardzo sie rozniacych od siebie (ja mam tak ze jedne uwielbiam a innych nienawidze)

    nie mam zielonego pojecia jaki kolor zieleni lubisz ....

  20. #240

    Domyślnie

    Najważniejsze, aby nie była to pastelowa zieleń. Musi być wyrazista. Może być ciemna oliwka albo trawiasta lub butelkowa zieleń. Musisz przede wszystkim wybrać odcień, który lubisz. Zachowaj tylko kontrast. Trzymam kciuki
    Wykończenia wnętrz. Tynki dekoracyjne.
    Sprzedaż listew sztukateryjnych NMC.

Strona 12 z 80