dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ZosiaWs

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2

    Domyślnie Papa czy blachodachówka?

    Dzień dobry!
    Otrzymaliśmy dom w spadku, wybudowany w 1957 roku i do tej pory był zamieszkiwany. Teraz trzeba zrobić generalny remont. Jednym z punktów jest wymiana dachu. Obecnie jest papa, która była zakładane jakies 10 lat temu i jest już zużyta (dach przecieka).
    Nastawiona byłam na blachodachówkę i z tą pewnością poszłam do wykonawcy. On jednak powiedział, ze blachodachówka nie jest tak trwała, jak papa. Mam teraz niemały dylemat, bo wszędzie widzę blachodachówki, która dodatkowo ma walory estetyczne, jednak jeśli po 5. latach mam zmieniać dach to jest to kiepski pomysł.
    No, poza tym dochodzi jeszcze to, ze papa jest troche tańsza.
    Ma ktos jakieś rady?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Zależy jaki spadek. jeśli powyżej 25% do w miarę tanio i ładnie wychodzi gont bitumiczny. Gdy spadek mniejszy to tylko papa termozgrzewalna . Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Należało by też ocenić stan więźby, czy nie kwalifikuje się do wymiany, bądź częściowej naprawy. Jeżeli spadek nie za mały można by pokusić się na blachodachówkę. Może wypadałoby nawet zerwać starą papę i położyć od nowa wstępne krycie.
    Ze 3 lata temu remontowałem stary budynek około 80cio letni z papą na dachu i niestety ( a może stety dla inwestora, bo poprzedni wykonawca chciał wyklinować dach i przykryć blachą na całkowicie spróchniałych krokwach) po ocenie więźby doszło do całkowitego remontu dachu.

  4. #4

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Musisz się na coś zdecydować remont dachu czy pokrycia? Druga sprawa to zmień wykonawcę gdyż jego argument świadczy o niewielkiej wiedzy. Prosząc o poradę na Forum podaj chociaż kąt nachylenia połaci. Profesjonalna porada tak jak napisał "bodeek"po oględzinach dachu (więźby) a nie tylko pokrycia. Skoro obecne pokrycie przecieka nie może w takim stanie stać się kryciem wstępnym np. pod blachodachówkę. Musi być naprawione (uszczelnione). W moim przekonaniu żywotność markowej blachodachówki będzie nieco dłuższa niż papy czy gontów bitumicznych. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Co do doboru pokrycia zgadzam się z Andrzejem. Blacha na pewno poleży dłużej jak 10 lat, a papa przed położeniem pokrycia musi być bez względnie naprawiona (nie ważne czy docelowo będzie papa czy blacha), bo to ona będzie chroniła przed niedoskonałościami montażu warstwy wierzchniej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony