dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 53
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.059 z 1059
  1. #1041
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Współczuję awarii na dachu, najważniejsze, że większych szkód nie ma. Pozdrawiam.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #1042
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    Ooooo Pan Zięba.. dziękuję serdecznie.. nie wiedziałam, że aż tak daleko tez jeździ..
    i to nie do pompy Sofath..
    Tak przypadkiem się zgadaliście? ..
    Jest autoryzowanym serwisantem NIBE na południowa Polskę. Mielismy problem z pompą cyrkulacyjną podłogówki w pompie ciepła. A nasz dotychczasowy instalator który miał robić serwis nas rozczarował. Jak zgłosiłem mu problem to chciał mnie zbyc że to wina obudowy. Więc mu podziękowaliśmy za współpracę.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #1043
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    No chyba, że tam.. a skąd wiedziałeś, że on akurat u nas montował pompę?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  4. #1044
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    w tamtym roku całą zimę mieliśmy prąd budowlany.. w lutym przyszło wyrównanie na 2900 ale na szczęście płaciłam sukcesywnie więcej.. liczyłam ile więcej kilowatów na liczniku i płaciłam więcej, bo taki rachunek położył by mnie na kolana..teraz max było 500 za miesiąc, a tak 400-450 z czego 330 jest za dom i CWU..CWU nas wychodzi miesięcznie około 70-80 zł..
    Już na pierwszy rzut oka widać, że ogrzewanie w taryfie złodziejskiej (budowlanej) jest mało przyjemne . Mi cwaniaki przysłali fakturkę za grudzień i styczeń na jedyne 1100zł z groszami. Rozgrzewałem dom do temperatury docelowej plus codzienna praca z elektronarzędziami i nieenergooszczędne oświetlenie, dodatkowo zamontowałem sobie luksusowy bojlerek, bo zachciało się nam mieć ciepłą wodę. Pocieszam się tym, że COP tych moich grzejników i bojlera wynosi całe 1. Przy niskim COP2 pompy zapłacę już o połowę mniej i jeszcze taniej po zmianie zbójeckiej taryfy budowlanej. Nie ma lekko, zachcialo się czowiekowi luskusów to ma za karę ekstra wydatki
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  5. #1045
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    No chyba, że tam.. a skąd wiedziałeś, że on akurat u nas montował pompę?
    Zgadalismy się na temat PC Sofath. Wspominał o montazu własnie takiej pompy w Jarnołtówku i od razu jakoś skojarzyłem to z wami. I tak od słowa do słowa .... i wyszło że to u was montował. Bardzo fajny człowiek. Dostałem od niego przy jednej wizycie więcej informacji na temat uzytkowania PC niz od naszego instalatora przy kilkunastu wizytach i rozmowach telefonicznych. Przedewszystkim poustawiał nam pompę na sterowniku tak że teraz chodzi jeszcze wydajniej. A po drugie to psiarz a my tez psiarze więc był dodatkowy temat do gadania czyli nasze czworonogi. Zresztą nasze łobuzy zaakceptowały go bez problemu. Hejka
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #1046
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szukampsa

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Zgadalismy się na temat PC Sofath. Wspominał o montazu własnie takiej pompy w Jarnołtówku i od razu jakoś skojarzyłem to z wami. I tak od słowa do słowa .... i wyszło że to u was montował. Bardzo fajny człowiek. Dostałem od niego przy jednej wizycie więcej informacji na temat uzytkowania PC niz od naszego instalatora przy kilkunastu wizytach i rozmowach telefonicznych. Przedewszystkim poustawiał nam pompę na sterowniku tak że teraz chodzi jeszcze wydajniej. A po drugie to psiarz a my tez psiarze więc był dodatkowy temat do gadania czyli nasze czworonogi. Zresztą nasze łobuzy zaakceptowały go bez problemu. Hejka
    Tak trochę wychodząc poza temat budowy
    A można wiedzieć coś więcej o Pańskiej psiej pasji?
    Szukam szczeniaka labradora lub border collie i tak szukam i szukam... może zna Pan jakąś zaufaną hodowlę?
    Pozdrawiam

  7. #1047
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał szukampsa Zobacz post
    Tak trochę wychodząc poza temat budowy
    A można wiedzieć coś więcej o Pańskiej psiej pasji?
    Szukam szczeniaka labradora lub border collie i tak szukam i szukam... może zna Pan jakąś zaufaną hodowlę?
    Pozdrawiam
    Ta psia pasja jest czysto amatorska. Nie prowadzimy hodowli. Niestety nic nam nie wiadomo o hodowli psów tej rasy. Nasze psy to Yorki. W małym mieszkaniu trudno trzymać większego psa.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  8. #1048

    Domyślnie

    witam,
    współczuję Wam walki z żywiołem. Nie wiedziałam, że wiatr może porwać takie dachówki A koszt ogrzewania jest super, możesz mi na priv zdradzić jaki system macie i ile kosztował całkowity koszt instalacji?
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  9. #1049
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szukampsa

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    I jak tam Kamila postępy w budowie? Coś działacie, czy z braku czasu mały przestój w pracach?

  10. #1050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    hallo ....
    jest tam ktos??

    żeby od lutego nic .... a nic ....

  11. #1051
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Witam...

    Przywołałeś mnie Konradzie.. chwała za powiadomienia na maila...
    przyznaję dawno nie zaglądałam.. czasu mniej...
    Poza tym mało się dzieje.. a może i dużo..

    uchylę rąbka tajemnicy

    nie ma to tamto, że się obijamy....
    grunt:


    południowa ściana


    południowa i front..



    takie tam prace w ogrodzie..



    wiatr w ostatnich dniach nas nie oszczędzał.. a w zasadzie naszej trampoliny..


    w łazience na górze też się dzieje..
    blat z niczego... tj sklejka farba, bohomazie też z farby, zalane żywicą epoksydową.. nie ma tego efektu na zdjęciach, ale w rzeczywistości blat jest nieziemski.. nie mam więcej zdjęć z łazienki takich do pokazania..




    za to z rana możemy podziwiać takie widoki..



    Nasze thuje tak urosły.. akurat te najwięcej
    przed:


    po.. (nie zwracać uwagi na trawę, bo przed koszeniem)


    sypialnia w powijakach... bez sprzątania.. akurat wstawione tyło łóżko syna..




    Postaram się więcej napisać w najbliższym czasie...
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  12. #1052
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Witam

    Znów minęło trochę czasu..
    W międzyczasie mieliśmy przegląd pompy.. Gdyby ktoś zapytał mnie ile teraz zużywa to odpowiem szczerze, że nie wiem.. Naprawdę nie wiem.. chyba od kwietnia nie spisywałam licznika..
    Przegląd pompy jak to przegląd.. Pan pomierzył wszystkie parametry pracy. wszystko chodzi bez zarzutów.. co do parametrów.. hmmm nie pytałam, bo się nawet nie znam.. Poza tym jak to z Panem Ziębą mieliśmy inne ciekawe tematy do pogadania

    W każdym razie na życzenie wesołych świąt już za późno.. no chyba, że na wszelki wypadek na Wielkanocne złożę już życzenia..

    Szczęśliwego nowego roku.. o ile ktoś tu jeszcze zagląda



    Pozdrawiam serdecznie
    Kamila
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  13. #1053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zaglądam i życzę Wam wszystkiego dobrego w nowym roku.
    Ściskam mocno
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  14. #1054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Wszystkiego dobrego w nowym roku.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #1055
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Witam...
    Znów mnie nie było dość długo.. W styczniu popsuła się nam zmywarka.. Jakże by inaczej przecież gwarancja minęła.. Przyszło mi zmywać ręcznie.. Długo się nie zastanawiając wykonałam telefon do Pana Zięby, bo przecież poza pompami ciepła zajmuje się serwisem AGD... Człowiek o dobrym sercu.. Mimo iż ma wiele zajęć zgodził się wziąć zmywarkę i zająć się nią po godzinach.. Naprawił ją bardzo szybko.. Nie musiałam wielu dni spędzać przy zlewozmywaku.. Gdybym wysłałam ją do serwisu, to mur beton spory rachunek i jeszcze z miesiąc czekania.. Niestety nie wiem co się stało, bo to tajemnica że względu na koszt naprawy .. A on nie przewyższył jej wartości czyli 1 zł.. Kurcze takich ludzi to ze świecą szukać i tak się chyba nie znajdzie..

    Pozdrawiam
    Kamila
    Ostatnio edytowane przez Kamila i Marcin ; 13-03-2015 o 08:53

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nam padla plazma Panasonica 42'' 2,5 roku od zakupu ....
    cale szczescie dom jest ubezpieczony wraz z wyposazeniem do kredytu - wiec poszlo z ubezpieczenia jako przepiecie - koszt naprawy 1800 zl
    wyplacili 2300 - kupilismy nowy

  17. #1057
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Witam

    Konradzie u nas niestety żadnego przepięcia nie było, więc z ubezpieczenia nie było jak skorzystać.

    Tak mnie dziś natchnęło by podsumować rok pracy pompy ciepła..
    za sezon kwiecień 2013 - kwiecień 2014 poszło na ogrzewanie i CWU 3660 KWh (samo CO około 1810)
    za sezon kwiecień 2014 - kwiecień 2015 poszło na ogrzewanie i CWU 3789 KWh (samo CO około 1980)
    - nie mam oddzielnych liczników na CWU i CO, ale przyjmuje, że na CWU idzie 5KWh dziennie.. w lecie 4,7 w ziemie 5,3 (różnica dlatego bo woda ze studni zimniejsza, w lecie około 17-18 w zimie 10-12*C)

    pompa na górze już chodziła pełną parą (bo od sierpnia tam mieszkamy), tzn jak było za zimno to ją podkręcałam, rok temu było nastawione na 20 a czy zdążyło się nagrać czy nie to mnie mało obchodziło..

    tak czy siak niecałe 600 zł za ogrzewanie domu.... hmmmm chyba muszę pogratulować sobie i mężowi wyboru...


    Pozdrawiam
    Kamila..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  18. #1058
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    loku78

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj, wydawało się, że macie dosyć równe ściany. Czy tynkowanie w takim przypadku jest konieczne? Czy nie taniej byłoby położyć jedna warstwę szpachli (np. Knauf) i potem gładż dla wykończenia? To robi sie łatwo we własnym zakresie i chyba sporo taniej...

  19. #1059
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Witam serdecznie po długiej nieobecności

    Tydzień temu przyszły zimne noce, dzieci w domu chore więc stwierdziliśmy, że włączmy ogrzewanie, nastawiłam na 22 stopnie między 5 a 6... i pompa się nie załączyła, pomyślałam, że było cieplej stąd brak załączenia. Na następny dzień akurat już w tych godzinach nie spałam i zero reakcji mimo, że powinna się załączyć. Stwierdziliśmy, że sprawdzimy po pracy. Coś pokombinowaliśmy (między innymi wyłączyliśmy jej bezpiecznik). I pompa się nie załączyła (tu zrobiliśmy błąd, ale o tym potem) pojechaliśmy do lekarza z dziećmi wracamy a w domu 25 stopni pompa grzeje a na sterowniku płomyczka brak. Telefon do Pana Zięby, Panie ratuj, nie wiemy co robić... Oczywiście na Pana Ziębę (serwisanta i montera tych urządzeń) zawsze możemy liczyć, nigdy nie zawiedliśmy się na nim. Niebawem był już u nas na spokojnie wytłumaczył co zrobić gdy pompa nie reaguje, wytłumaczył co oznacza szybkie/wolne miganie kontrolki.. na spokojnie, jak dzieciom.. My jak to my, nowi inwestorzy przy montażu pompy zbytnio chyba nie uważaliśmy na tej lekcji, bo nie pamiętaliśmy o tym... Pompa działa jak należy, przyszły natomiast ciepłe noce i grzać nie trzeba...
    Nie wiem co byśmy zrobili bez pomocy Pana Zięby. Tyle cierpliwości co ten człowiek posiada, to nie jeden mógł by pozazdrościć i się uczyć właśnie od niego.
    A odnośnie tego bezpiecznika, pompa na zabezpieczenie, że jak odetnie się jej prąd i włączy ponownie to przez pewien czas pompa przełącza się w tryb off, dopiero potem w tryb "czekam na instrukcje"
    a my po włączeniu bezpiecznika od razu włączyliśmy pompę na sterowniku i ona się nie załączyła.. i sądziliśmy, że cosik się popsuło...


    Loku było niby dosyć prosto, ale nie idealnie, mąż miał wtedy nogę w gipsie i miedzy innymi dlatego zdecydowaliśmy się na tynki.. na to już nie trzeba było gładzi kłaść, bo dosyć gładko wyszła


    Pozdrawiam serdecznie
    Kamila
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

Strona 53 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony