dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie ogród zimowy - jakie dać przekroje konstrukcji?

    Witam wszystkich nie byłem na forum bardzo długo ale mam nadzieje że dalej można tu uzyskać konkretną pomoc.
    Planuję zadaszenie tarasu ( ogrodu zimowego-bo wg informacji ze starostwa na wykonanie ogrodu zimowego potrzebne jest tylko zgłoszenie a nie trzeba uzyskiwać pozwolenia na budowę byle było do 25 m2) Mam pytanie dotyczące konstrukcji. Mam taras o wymiarach 6.6 m x 4.5 chciałbym dać z przodu 5 słupów 15 x 15 po bokach po 3 słupy i od tyłu dopiąć to do wystających krokwi dachowych i podeprzeć zastarzałami umocowanymi do belki umocowanej do ściany budynku podpartej na 3 słupach 15 x 15. Chciałbym to przykryć dachówką karpiówka w łuskę aby było tak samo jak reszta dachu. więc muszę dać solidne krokwie myślę o 18 x 7 ( chyba takie są standardowe) będą miały ok 5 długości. Niestety pochylenie dachu będzie trochę małe ok 15-20 % więc muszę chyba zrobić odeskowanie i papę aby całość była szczelna. CO sądzicie o moim pomyśle czy to wszystko wytrzyma?

  2. #2

    Domyślnie

    szkoda ze nie ma pomocy. trzeba się głowic samemu

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    1. 6,6 x 4,5 to więcej niz 25 - a dach pewnie jeszcze troche większy
    2. Z przodu "aż się proszą" cztery słupy - (co 2 m) - 5 nie będzie wyglądało.
    3. z boków - jeden po środku (narożne wspólne) - ale oprzy dachu jednospadowym i jakby miał podpierac tylko zewnętrzną krokiew - to konstrukcyjnie jest nieuzasadniony.
    4. Pzekrój słupa zelzey też od jego długości
    5. Przekrój krokwi zalezy od ich rozstawu.
    6. Krokwie mocowane do krakwi dachowych (bo pewnie spadki dachu i "ogrodu" są inne i nie ma możliwości oparcia zadaszenia na murłacie) - nie bardzo to widzę Jak a słupy przy ścianie to niech będą wyższe i na położenej na nich belce można oprzeć krokwie.
    Zastrzały moga byc mocowane do drugiej belki (zamocowanej niżej ) lub do słupów - bezpośrednio.
    Jak na ścienie jest styropian/wełna + tynk cienkowarstwowy - to nienajalepiej...

    Zastrzały - aby wszysko jakoś wyglądąlo - dałbym poziome belki (pod krokwaimu) tak aby zastrzały wypadały na połaczniu tych belek ze ściana (belką przy scianie) ..


    Pozdrwiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony